Skocz do zawartości

dobry tweeter do 2 way


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję dobrego tweeetra do zestawu 2-way aby woofer odciąć poniżej 2kHz.

 

 

Mam prośbę o opinię do tego tweetera : GMS1929 http://www.car-tronic.pl/gms1929-nowosc-2011-p2984.html

 

oraz tu: GMS-1929: http://www.gms.pl/index.php?page=szczegoly&id=150

 

konstrukcja jak TEC LS 29NEO , licencja Scan Speak , podobno świetna jakość w niskiej cenie.

 

proszę o opinię.

dziękuje pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wart wypróbowania, chociaż przy poprawnym montażu będziesz go musiał skierować "w twarz".

Gdzie wyczytałeś, że on na licencji SS jest :?:

 

Wysłałem maila do importera dowiedziałem się ,że jest produkowany na opatentowanej technologi i wykorzystuje te patenty co SS.

pytałem także o kierunkowość i twierdzą ,,że nie należy do kierunkowych''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo moze jeden byl mierzony jako free air

a drugi w odgrodzie

wtedy charki wychodza inne

 

albo to poprostu walek i tyle

 

Dwie zupełnie inne charakterystyki , pomiar kierunkowości odbywa się w zupełnie innych pomieszczeniach i innym sygnale , charakterystyka dynamiczna z modułem impedancji to inna metoda pomiarowa w komorze pomiarowej w 3R oraz przy innym sygnale itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie zupełnie inne charakterystyki , pomiar kierunkowości odbywa się w zupełnie innych pomieszczeniach i innym sygnale , charakterystyka dynamiczna z modułem impedancji to inna metoda pomiarowa w komorze pomiarowej w 3R oraz przy innym sygnale itp..

 

Może masz rację, jednakże większość producentów (przynajmniej dotąd ja się z tym spotykałem) stosuje jedną standardową metodę. Np. Focal .

Nie wyobrażam sobie również jaki wpływ i po co ma oddzielna komora do badań, gdyż we wszystkich przypadkach chodzi o rozchodzenie się fali o danej częstotliwości w różnych kierunkach od osi głośnika gez odbić.

Napisał bym coś jeszcze ale ...... oprócz dzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami chciałbym także się czegoś nauczyć.

Jeśli w takim razie możesz nakieruj mnie albo wytłumacz abym mógł to przyswoić. :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taki tweeter: http://www.visaton.de/en/chassis_zubehoer/ht_kalotten/g20sc_8.html Visaton g20sc.

Nie znam się tak na parametrach by stwierdzić, który jest dobry, a który nie... Producent podaje tam nawet charakterystykę kierunkowości. Czy wg was ten tweeter może wypaść pozytywnie? Druga sprawa jest taka, że jest to 8 ohm. Nie wiem czy stanowi to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...