Skocz do zawartości

Proszę o ocenę wzmacniacza


koggi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kolega, podobnie jak ja nabył ostatnio 2 głośniki Boschmann AZX-W15 Nuke i ma pytanie, czy wzmacniacz PEIYING ALIEN 1K76D poradzi sobie z tymi głośnikami? Koledze chodzi narazie o to, aby je ruszyć z miejsca i wygrzać. Mnie udało się zdobyć Boschmanna PSX-D2 na raty i super wymiata z tymi głośnikami, a dla kolegi już brakło takich wzmacniaczy (przynajmniej, jeśli chodzi o możliwość zakupu na raty), więc co sądzicie o tym PEIYINGU?

Dane PEIYING ALIEN 1K76D

Dzieki za opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze znacie jakąś alternatywę (rozwiązanie czasowe) tak w granicach 600 zł. Więcej kolega nie jest w stanie wydać! Mnie się udało z tym PSX, ale on nic nie może dorwać. Wiadomo, że jak ktoś kupił sobie sprzęt, zbudował skrzynię, to chciałby go chociaż wypróbować. Sam jestem ciekaw, jakby to u niego zagrało, bo ma sporą skrzynię 95x70x42.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak celuje w sla 3000 to juz wiadomo ze do dragu, bo te piece do sluchania sie nie nadaja.. A nuki moga sie rozsypac, moj kumpel czesto naprawia te nuki (pracuje w serwisie boschmana) bo cewki sie rozsypuja.

 

[ Dodano: 2008-08-10, 16:01 ]

jak do 600zł to najmocniejszy peiying-moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym peiyingiem powinny współpracowac bez problemu???

A czy w moin przypadku - Boschmann PSX-D2 - nic nie grozi cewkom? Obecniem mam ustawione tak na pół gwizdka i głośniki spięte w 1 om. Czy będę mógł jeszcze cos im podkręcić? Ile tak faktycznie one potrzebują RMS na cewke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy to sie podkreca wzmacniacz?? Gain nie znaczy moc!!!!

Ustawienie wzmacniacza masz po to aby ustawic optymalnie sygnał wejscia.. Jezeli wejscie wzmacniacza masz 8V-100mV a wyjscie z radia 2V to wtedy mozesz dac gaina na prawie 3/4 regulacji.. Jesli radio ma wyjscie 4V to gaina ustawiasz na połowe. Dopasuj wejscie wzmacniacza (gain) do napiecia wyjsciowego radia.

 

A co do mocnych piecy mam nadzieje ze zadbacie o zasilanie bo jak brak funduszy to i pewnie kabelki kiepawe a na kondzie to juz wogole braklo kasy? Bo jak wam spadnie za bardzo napiecie to ugotujecie kazdy wzmacniacz, 1000watt rms potrzebuje stabilnego zasilania i nie moze latac w zakresie 11-14V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tu się zdziwisz :P . Kabelki mamy po 35 mm^2 z czystej miedzi. Kumpel faktycznie kondka nie ma, ale ja mam >>>KONDENSATOR<<<. Do tego mam rozdzielacz Sinus Live i od niego do wzmacniaczy kabelki po 25 mm^2. Sygnałówki podwójnie ekranowane SinusLive. Także okablowanie chyba nie najgorsze . Kumpel ma wszystko to samo oprócz kondensatora.

Wiem, że przyjmuje się 1F na 500W RMS, ale ile F tak faktycznie było by mu potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na boschmana bym mu zapodał 2-3 kondzie 1F, a czym sie sugerowales kupujac 5faradówke? Lepiej jest zakładac kilka mniejszych gdyz krotszy jest czas ich naładowania i oddawania prądu. Kiedys na probe zalozyłem kondzia hybryde 30Faradów-porazka totalna.. z jednym kondziem chodziło lepiej..w tej cenie 5faradów to moze ze 3farady ma:) niewidzialm testow tego kondzia wiec niechce sie wypowiadac technicznie na jakim poziomie stoi.. Jesli kable brales sinus live-to nie sa z czystej miedzi, ostatnio mialem w reku 50mm2 sinusa i miedziucha dosyc szybko zasniedziala.. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peiying nie jest taki tragiczny.. wiadomo ze to nie ma duzej jakosci ale cena.. wole peiyinga niz sla 1500 podobny amperaz, moc zblizona a peiying ma wiecej tranzystorow.. a sla1500 w porownaniu jest pusty:) no i wiadomo peiying tanszy.. Boss ma podobną jakosc do peiyinga ale troche slabsza moc.. Jak startujecie w dragu to dajcie znac pomoge w strojeniu skrzyni. Mialem teraz byc w tychach ale piecyk niestety padł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co znajomu robił testy to 900watt w rms 1 ohm ma, był nawet stabilny przy 0,5ohma ale na 15V

A dokladnie to jak to bylo zmierzone i przy jakim thd no i skad 15V?

 

A nuki moga sie rozsypac, moj kumpel czesto naprawia te nuki (pracuje w serwisie boschmana) bo cewki sie rozsypuja.

To akurat prawda karkasy z kaptoony pekaja.

 

Bo jak wam spadnie za bardzo napiecie to ugotujecie kazdy wzmacniacz

Ze niby co? Wytlumacz mi to z technicznego punktu widzenia.

 

a sla1500 w porownaniu jest pusty

A pomyslales o tym ze moze sla jest wykonany w z grubsza innej topologi i w smd?

 

podobny amperaz

Ocena mocy wzmcniaczy po bezpiecznikach jest bledna.

 

koggi, niech kolega dozbiera sobie kaski i kupi normalny wzmacniacz chodz by psx ,alieny bossy to badziewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, że PSX to ja wiem, bo na własnej skórze się przekonałem, ale dostac coś takiego nowego (czytaj z możliwością zakupu na raty) graniczy z cudem. Kolega nie ma ok. 1000 zł. Chyba, że jest ktoś, kto sprzedałby taki sprzęcik na raty lub przyjął zadatek i zostawił taki piecyk (BOSCHMANN PSX-D2) tak do końca września/początek października. Mnie udało się takiego faceta znaleźć na allegro (sprzedał za 1000 zł w 4 ratach), ale kolega nie może trafić takiej okazji.

 

P.S.

Swoją drogą ciekawa strategia firmy, aby wycofać ze sprzedaży wzmacniacz (PSX-D2), który mogłby być jej flagowym produktem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zwracasz uwage na zniekształcenia itd-to kazdemu doradzisz zakup wzmaka niezbyt taniego a uwazam ze jak juz komus doradzasz zakup pieca do dostosuj do jego finansów. Tez moge powiedziec KUP 2 ROCKFORDY T2 A DO TEGO WZMACNIACZ T4000.1BD

po amperazu nie sprawdza sie mocy ale daje chociaz zobrazowanie

Ugotowanie wzmacniacza to takie okreslenie, jak wzmacniacz ma za małe napiecie to stara sie nadrobic prądem.. Niewiem na jakiej zasadzie to dziala ale widzialem juz uszkodzone wzmacniacze z popalonymi koncowkam bo ktos katował wzmacniacz na samym akumulatorze (bez wlaczonego silnika) i wzmacniacz pracował przy 10-11V

niewiem w jakiej technologi jest wykonany sla ale dla mnie to brzmiał jak generator prądu a nie wzmacniacz.. Wiem moze subiektywne odczucie, ale w klinice dzwieku nazwali go poprostu "zwykłym transformatorem" ale pewnie chłopaki z kliniki dzwieku maja pokaleczony słuch..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zwracasz uwage na zniekształcenia

a co chcesz katowac cewki smieciem na wyjsciu? po drugi tylko sie zapytalem jakie thd bylo podczas pomiaru poniewaz jest to podstawowy parametr wszelkich pomiarow mocy wzmcniaczy akustycznych niewiem co widzisz w tym dziwnego

 

to kazdemu doradzisz zakup wzmaka niezbyt taniego a uwazam ze jak juz komus doradzasz zakup pieca do dostosuj do jego finansów

Uwazam ze jesli kogos nie stac na zabawe w kW to powinien obnizyc oczekiwania i kupic cos slabszego ale lepszego.Niestety wiekszosc zaczyna to rozumiec po czasie.

 

po amperazu nie sprawdza sie mocy ale daje chociaz zobrazowanie

generalnie to nic nie obrazuje

 

ak wzmacniacz ma za małe napiecie to stara sie nadrobic prądem.

Niema czegos takiego,wraz ze spadkiem napiecia spada prad pobierany i moc wzmcniacza - prawo ohm-a

 

Niewiem na jakiej zasadzie to dziala ale widzialem juz uszkodzone wzmacniacze z popalonymi koncowkam bo ktos katował wzmacniacz na samym akumulatorze (bez wlaczonego silnika) i wzmacniacz pracował przy 10-11V

Zapewne byl to efekt katowania glosnikow przesterem lub wysokim thd o ktore sie pytalem.Wzmacniacz ktory nie jest przesterowany moze bez zadnego problemu pracowac przy 10V(jesli sie nie wylaczy) i niema prawa mu nic sie stac jesli jest inaczej to jest szmelcem.

 

niewiem w jakiej technologi jest wykonany sla ale dla mnie to brzmiał jak generator prądu a nie wzmacniacz.

heh bo to prawda zarowno sla alien bossy cyfrowe to cyfrowki robione po najznizszej lini oporu i wiele sie nie roznia od zasilaczy impulsowych

 

pewnie chłopaki z kliniki dzwieku maja pokaleczony słuch..

Ja nie twierdze inaczej , mowilem wczesniej co onich mysle.

chlopaki z kliniki slyszeli aliena ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my juz mamy mentlik w głowie :P Chyba poczekamy jeszcze trochę może się uzbiera więcej opinii. Kolega byłby skłonny kupić tego PEIYINGA, gdyż nie chodzi mu o jakieś niuanse basu tylko o pobawienie sie sprzętem (NO I OCZYWIŚCIE ABY GŁOSNIKÓW NIE USZKODZIĆ!!!!). A za rok kupi sobie porządny piecyk i do dBdragu marsz :hurra:

Swoją drogą muszę go namówić, aby sam sobie konto złożył na SMCA, ale z drugirj strony z łączem radiowym ORANGE to net nadaje się tylko do sprawdzania poczty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...