Skocz do zawartości

Morel made in ?


Jaroo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koledzy czy to prawda, że legendarne głośniki morela szczególnie te z ,, niżej, średniej półki " są teraz produkowane w chinach? Pytam dlatego, że przymierzam się do zmiany głośników i wczoraj wywiązała się w gronie znajomych dyskusja, że te ,, dzisiejsze " Morele to nie mają nic wspólnego z legendarnymi głośnikami z Izraela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy czy to prawda, że legendarne głośniki morela szczególnie te z ,, niżej, średniej półki " są teraz produkowane w chinach? Pytam dlatego, że przymierzam się do zmiany głośników i wczoraj wywiązała się w gronie znajomych dyskusja, że te ,, dzisiejsze " Morele to nie mają nic wspólnego z legendarnymi głośnikami z Izraela.

Co za bzdety , piszesz o najniższej linii i przenosisz to na całość produktów Morela.

Głośniki to nie tylko miejsce ich produkcji , ale tez projekt i technologia.

Miejsce produkcji w zasadzie ma najmniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to :) , tez na produknie Morela ,Dynamata ,Helixa nie widzialem namisu made in....... 
Co ciekawe na helixie pisze tylko German tratataa....@

Na Dynamacie Dynamic Usa.....

A wedle prawa kazdy produkt musi miec oznakowany kraj pochodzenia ,inaczej importer odpowiada do 10% obrotu rocznego kary czy tam do 5000 Euro kary,trezba zglosic do UOKIKU urzad ochrony konsumenta , ze importerzy robi@ walka, i na produktach niema oznakowania ,made in China, 

BTW: Morel Tempo ,maximo jest China, wszystkie DLS s@ China nawet naj modele ,Scandynawia jest made inTaiwan,
DLS ponoc to tylko importer i nigdy nie produkowal jak Morel czy Focal, wyzsze modele Focala i Morela sa robione we Francji i Izraelu,

pozdr.

 

 

 





 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sory za bledy ale z mobila jest ciezko,pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o przestrzeganie prawa , skoro na produkcie ma byc trwale oznakowane kraj pochodzenia, kupuje w sklepie i pytam gdzie to jest robione i czemu takie drogie ,a pacjent mi moowi w USA pytam sk@d te wnioski 
Odp: bo na pudelku jest DYnapic USA, przykladowo tylko podaje ,

 

No i klient mysli a to kupie to cos 2xdrozsze bo to nie chinskie.

Jak to mawiaj@ daibel w szczegoolach.pozd



 

 






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dostałem do naprawy suba INFINITY REF obracam go do góry magnesem patrze a tu nalepka made in China...

 

Wiec w tych czasach nic mnie nie zdziwi! Stwierdziłem ze jesli mam zapłaćic za znaczek który i tak nie gra to niema co przepłacać.

 

Nie wiem jak to sie ma do klocków z półki gdzie przykładowo piece DLS-a kosztują prawie 3tys.

 

Czy tez tak jest???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLS ma szwecje normalnie, Aspire3000 robi blisko fabryki, tak samo volvo produkowane są w szwecji ale pewne części sa przywożone z chin dlatego że taniej można coś wykonać, ale czy volvo stało się chińczykiem? Nie sądzę. Dalej jest to fajne autko, a to że ktoś powie, psuje się, ciekawe czy VW Audi MB BMW się dziś nie psują, po to to jest żeby sie psuło, jakby wszystko było robione tak jak stare MB to by firmy zbankrutowały, po 2 elektronika kosztuje coraz mniej, na zachodzie są to grosze i ludzie wychodzą z założenia że jak gwarka się kończy to trzeba to sprzedać albo używać aż sie zepsuje i kupić nowe a nie bawić się w naprawy.

Rozumiem ból jak komuś padnie klocek za 3 4tys, ale to jest tylko elektronika i nie ważne czy produkowane w niemczech czy w chinach czy w USA, ważne jest to czy zachowuje tolerancje parametrów brzmienia itd.

Nie wiem czy wiecie ale USA padłoby jakby chiny zakończyły z nimi współprace, dzisiejsze ajfony mają nalepki MADE IN USA ale co z tego, jak 90% tego shitu (nie obrażając posiadaczy) produkowane jest w chinach, tylko złożone do kupy w usa, a na microprockach CHINA CHINA...

I nie prawda że szanujące się firmy nie produkują w chinach. Tego się pilnuje!

Firma w której pracuje tez ma fabryki w chinach, fakt że maszyny są słabe i trzeba je serwisować ale dzięki temu inni ludzie mają prace :D Nasze z PL są lepsze ale wytworzenie w chinach jest 5x tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz odp mi na pytanie dla czego w chinach tak jest że opłaca sie tam coś produkować pod dane firmy a przykładowo w Polsce czy Nieczech czy Szwecji sie nie opłaći???

 

Jak to ma sie do całośći Chinczycy to tańsza siła robocza czy poprostu przez zaludnienie musza podpisywac umowy z firmami aby Państwo nie padło???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk zarabia średnio 2-3 dolara za godzinę w USA przeciętnie 20-30 dolara ( oficjalnie w rzeczywistości jest pewnie mniej słodko ) więc widać gołym okiem jaka jest oszczędność godzinowa na jednym pracowniku. Tańsza siła robocza to tańszy koszt produkcji co owocuję na cenę końcową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podam wam moim zdaniem jeden z lepszych przykładów.

Pracowałem kilka lat w Hilti które jest znane z bezkompromisowej jakości , w czasie kiedy tam robiłem przenieśli fabrykę z nimiec i Austrii do Chin . Cena pozostała bez zmian a jakość wzrosła . Powodem był zakup jeszcze lepszych materiałów kosztem siły roboczej . W ej chwili Hilti produkuje maszyny głównie w chinach . Z ciekawostek akumulatory dla Hilti robi Warta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta a to taka lipa jest u nas, u mnie w zakladzie kupa tych aku jest bo sa tanie a daja taka sama gwarke, ktos kto jako firma kupuje cos i zaklada ze gwarka mija i urzadzenie do wymiany to mozna najslabsze najtansze z tym samym okresem gwarancji. Ja tak np kupilem amorki, za 300 2lata gw i jak bd wiecej jezdzic to ok jak nie to zmienie znow. Oryginalne 1000 a gw ta sama :)

Wole chinskiego morela jak typowo chinska firemke.

Jezeli dzial jakosci jest z izraela przeniesiony tam to produkty bd tej samej klasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostke napisze, ze na swiecie jest tylko jedna fabryka ktora robi magnesy do glosnikow

 

i znaduje sie na tajwanie

Kolego skąd masz takie informacje ??

 

A czeska fabryka Tesli?? sama robi magnesy , Morel magnesy robione w Niemczech , Fabryka Dego ,Fabryka Focal, cos ci się pomieszało poza tym Taiwan pisze się z dużej litery bo to jest państwo.

Pozdrawiam.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie informacje od wlasciciela i projektanta glosnikow w firmie stx

opowiadal mi o problemach z tym zwiazanych

 

poza tym Taiwan pisze się z dużej litery bo to jest państwo.

a ja wszystko pisze z malej :cwaniak:

 

a tesla juz jakis czas temu zaprzestala dzialalnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie informacje od wlasciciela i projektanta glosnikow w firmie stx

opowiadal mi o problemach z tym zwiazanych

 

 

a ja wszystko pisze z malej :cwaniak:

 

 

STX to badziewie , stary zrobił cię w wała , bo ja byłem w czeskiej tesli i widziałem jak robia magnesy a nawet jest w POlsce pacjent który odlewa rdzenie i je namagnesowuje , stary nie powtarzaj takich pirdół bo mi wstyd ...za Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX to badziewie , stary zrobił cię w wała , bo ja byłem w czeskiej tesli i widziałem jak robia magnesy a nawet jest w POlsce pacjent który odlewa rdzenie i je namagnesowuje , stary nie powtarzaj takich pirdół bo mi wstyd ...za Ciebie

po takich wypowiedziach to ty sie lepiej wstydz za Siebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lklukasz wpisz sobie w google "produkcja magnesów głośnikowych"

 

Dałeś się nabrać jak dziecko, a skoro jesteśmy przy STX to sprzęt mają nawet niezły, czego niestety nie można powiedzieć o właścicielu, skoro opowiada takie bujdy (i nie tylko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...