Skocz do zawartości

subwoofer + głośniczki do galanta


Krolik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zostałem posiadaczem Mitsubishi Galant (sedan) i chcę do niego zamontować malutki sprzęt aby co nieco ucho cieszyło podczas jazdy:)

I tak proszę Was o pomoc w doborze zestawu sub+głośniki+ewentualnie wzmacniacz. Dodam że posiadany wzmacniacz to u-Dimension Glow 4075 o mocy 4x110 lub 2x220W. Był pod niego podczepiony sub u-dimensina RE-10 S4.

Piecyk zostaje, więc myślę nad nowym subem 12'' bo ta 10 jednak była trochę za mała, a co do przodu to się jeszcze okaże.

także czekam na wasze propozycje. Radyjko które tym steruje to Pioneer DEH-P500 UB

Pozdrawiam

 

PS.

znalazlłem na allegro takiego rokforda - co Wy na to? http://allegro.pl/rockford-fossgate-r1-30cm-mdf-300w-gratis-wroclaw-i1749879437.html

 

Dodam że nie wymagam super dźwięku, ale żeby był on zadowalający. Muzyka jaka zazwyczaj będzie słuchana to hip-hop, trance, trochę hausa i nawet zdarzą się utwory muzyki klasycznej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta 10 RE Audio nie byla taka zla, może i 12 z tej samej serii by wystarczyla, ale niestety sam subwoofer kosztuje w granicach 300zl, do tego jeszcze potrzebna skrzynia + koszty wysylki...

Brat ma w swoim aucie Rockforda 12" ostatni model z amerykańskiej serii i powiem szczerze że ma bardzo ladny dźwięk.

Dlatego też wypatrzylem sobie tego rockforda, abyście ocenili/podpowiedzieli czy ten zestaw jest wart świeczki czy mam szukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mały closed i do tego w sedanie.... Wcale sie nie dziwie ze nie zachwycał.

10s4 w 35l @36hz nie traci NIC na szybkosci a zyskuje sie duzo "mieska"...

 

Ta r1 ro najnizsza seria RF, seria PRIME RF chyba strzelił sobie w stope. Nie łudź sie ze bedzie to lepsze rozwiazanie niz 10s4 w sedanie, do tego znow w skrzyni zamknietej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

kiedyś kiedyś czytałem że aby mieć lepsze zejście i głębszy bas, to właśnie najlepiej można to osiągnąć przy zamkniętej skrzyni...tak przeczytałem.

To co kolego proponujesz, abym zostawił sub i zmienił skrzynie na większą i do tego otwartą czy całkowicie zmienił suba na większego (12'')?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się w tej chwili RFP 3410 - między skrzynią otwartą ok 35l@38 Hz a zamkniętą ok 19l..pytasz o różnicę.

Ja mam w hatchbacku - przy tych samych ustawieniach (wzmacniacz 260 W RMS level ok 2/3) - sub w zamkniętej gra szybko, mocno, nie schodzi zbyt nisko - powiedziałbym że gra tak "jakościowo". Ustawienie suba w radiu na 8 z 15..dzięki pomocy Łukasza "przestroiłem" skrzynię na te 38 Hz..zamontowałem głośnik w skrzyni otwartej..

Na dokładnie tych samych ustawieniach - mam wrażenie że sub rozniesie samochód. Przy utworze "sexy beach" drgają zewnętrzne lusterka, o wewnętrznym nie wspominam. Jeszcze macam ten temat..skręciłem ustawienie na 2 z 15..jest ok - mocno mięsiście..ale chyba torchę za mocno - kwestia gustu.

 

Chcę Ci tylko zwrócić uwagę że różnica przy tym samym sprzęcie a innej skrzynce potrafi być ogromna - swoją drogą posłuchaj się Łukasza (Mastah22) efekty Jego wyliczeń naprawde robią wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

No, w końcu odpowiedź która calkowicie mnie zadowala. Dzięki Rav, tylko wzmocnileś moje przekonanie co do opinii kolegi Lukasza (mastah22), do którego muszę się teraz zwrócić z bardziej szczególowymi pytaniami dotyczącymi zestrojenia i parametrów skrzyni.

Także wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów skrzyni closed nie znam - dostałem ją niejako gratis do głośnika..

 

Hmm - wydawało mi się że dokładnie na odwrót - BR schodzi mi niżej niż closed.

 

A własnie ta skrajność ucieszyła mnie najbardziej bo mogłem posłuchać jednego głosnika w dwóch różnych wariantach. Pewnie pójdę w kierunku closed..zobaczymy - polecam generalnie wszystkim jeśli tylko mają możliwość przesłuchania obu rodzaji skrzynek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...