Skocz do zawartości

To już zakrawa...


Kepke_23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Panowie/Panie od kilkunastu dni zauważyłem na forum że przybywa "świeżaków", którym nawet się nie chce przeczytać 1 posta i klepią jedno i to samo pytanie typu "Prośba o pomoc w doborze..., co wybrać... itp,itd. To już zakrawa... :) , wiem że nie jestem tu aż tak długo na forum ale coś chyba trzeba z tym zrobić i tu prośba do Admin-ów o jakąś reakcję :ban?: bo to już przeginka.

p.s. chyba nie jestem jedyny który zauważył ten proceder :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam, czy to jakieś chwilowe przesilenie, czy zawsze tak było? W sumie od dłuższego czasu czytam forum i wydaje mie się że to się jakoś nasiliło. Ponawiam do rozważenia propozycję z jednego z tematów, kótry jest już w koszu: uniemożliwienie pisania postów przez jakiś czas* od daty rejestracji. Skutecznie odsieje to wszystkich napaleńców, którzy już jutro muszą kupić "jakiś subufer do 300zł". W międzyczasie może zmobilizuje to ich do poczytania, poszukania, itd. Albo chociaż brak możliwości zakładania nowych tematów. Chociaż wtedy pewnie zasrają, za przeproszeniem, wątki innym.

 

* - IMO minimum 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a nie widać jak te tematy się tracą z forum do kosza? Nie siedzimy cały dzień na forum , żeby to kasować w 5 min po założeniu tematu ...no ale po co inni odpowiadają w takich tematach to nie wiem? Najlepiej jak userzy zaczną raportować takie tematy , to będzie nam łatwiej dojrzeć takie "kwiatuszki" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale są i tacy którzy wchodzą na forum i wcale nie piszą nic głupiego , a z sensem ;) tematy ladnie lecą do kosza nie wiem co Wam przeszkadza ? może w ogóle zakaz zakladania konta ? :rozpacz:

 

kolego ale chodzi o posty o których napisałem a nie o wszystkie nowe posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by ustawić taki zakaz pisania postów na dowolną ilość dni , ba jeden nawet dziś taki dostał(nawet info na PW nie pomagało) ale nie każdy "nowy" od razu pyta o "podstawowy zestaw po 300zeta" i np. taki user i jego temat http://www.strefacaraudio.pl/topic/21057-orkiestra-w-renoweczce/page__p__204391#entry204391 byłby pokrzywdzony na starcie . Tak więc apeluję o raporty zamiast odpowiedzi w takich tematach , a my damy radę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale są i tacy którzy wchodzą na forum i wcale nie piszą nic głupiego , a z sensem ;) tematy ladnie lecą do kosza nie wiem co Wam przeszkadza ? może w ogóle zakaz zakladania konta ? :rozpacz:

Możesz zapodać przykład, gdzie ktos po 20 minutach bytności wniósł coś wartościowego? Uważam, że jeśli ktoś w miarę poważnie traktuje dziedzinę CA, to nie robi nic w 2 dni. Więc może chwilę zaczekać, zanim zacznie zalewać forum pytaniami. Akurat to dobry czas na zapoznanie się z FAQ i poczytaniem czy ktoś nie miał podobnego problemu. Bo podejżewam że te "najciekawsze" przypadki wyglądają tak: muszę kupić coś, google, link do forum, login+hasło, "tera mi piszcie, a ja se cos wybiore".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale są tacy ludzie co wejdą, i 1 co zobaczą nie da sie pisac !??! aaa chu**********we forum ! i idzie sobie :)

Jakoś takich mi nie żal :) Dziedzina jest taka, że trzeba być cierpliwym. Jak ktoś cierpliowści nie ma, to nie zrobi dobrej instalacji CA. Takie jest moje zdanie w tym temacie :) Może rzeczywiście przesadziłem z tymi 2 tygodniami...

Ale nic, widzę że Powalla chyba lubi się ganiać z tymi wariatami, więc zamykam paszczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprowadza się do tego, że brakuje nowego faq, które w planach jest od dłuższego czasu, niestety nadal są to tylko plany, a myślę, że każdy z doświadczonych userów poświęciłby troszkę czasu na opisanie chociażby jednego zagadnienia.

I powinny być podane propozycje w danych przedziałach cenowych, prosto na tacy. Lepiej już napisać coś takiego i mieć spokój, niż cały czas wywalać tematy świeżaków (sam się za takiego uważam) do kosza.

 

A taka już jest przypadłość, że zazwyczaj ktoś zapyta, gdy inny mu odpowie "Poszukaj w google", to nagle oświecony albo znajduje odpowiedź na pytanie, albo nie pasuje mu najdrobniejszy szczegół i dalej wierci dziurę w brzuchu. To nie dotyczy tyko tego forum, Jarek może coś o tym powiedzieć.

 

Dla nowych powinno się wyświetlać stare faq B. Nazara przez dwa dni po utworzeniu konta, a później dopiero możliwość pisania postów i zakładania tematów.

 

A jest napisane jak BYK:

13. Przed zadaniem pytania użyj opcji SZUKAJ. Być może uzyskasz informacje które Cię interesują nie musząc czekać na odpowiedzi. Jeśli istnieje już wątek na forum poruszający taki jak Twój problem nie dubluj go zakładając nowy. Tematy powtarzające się będą kasowane.

Tylko kto by tam przeczytał, lepiej od razu walnąć temat i wku..wiać userów, a zwłaszcza moderację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił coś w ustawieniach, żeby świeżo zarejestrowany user, mógł pisać dopiero po 10 dniach od zarejestrowania.

Może jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę ale nie uważam, że jest to dobry pomysł. Na forum zarejestrowałęm się 14 lipca i w zasadzie głównie po to aby móc zadać pytanie. Tyle tylko, że moją rejestrację poprzedziło prawie miesięczne przewalanie forum i szukanie odpowiedzi na interesujące mnie tematy. Od czasu zarejestrowania również nie nawaliłem masy postów ale wynika to z tego samego powodu. Siedzę i czytam. Gdybym jednak miał świadomość, że będę mógł napisać post dopiero po 10 dniach od rejestracji to odpuściłbym sobie, nie tyle pisanie co forum.

Może cel jest słuszny bo samego mnie drażni gdy pytanie zadaje ktoś komu nie chce się nawet wpisać jednego słowa w wyszukiwarkę ale może jednak nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie jestem jedyny który zauważył ten proceder

Nie, napisałem nawet taki temat: Pierwsza wizyta na forum

Każdy oczywiście mądry jak już zaczerpnął kawałek wiedzy, nowych trzeba nakierować wskazać im drogę, podlinkować podobne tematy a nie usuwać temat do kosza.

Oczywiście nie twierdzę że za to powinni być odpowiedzialni moderatorzy czy też administratorzy przecież również podesłać link może użytkownik z zerowym dorobkiem postów.

Lepsze to niż napisanie "taki temat już był bądź podobny, wystarczy szukać!" i co lepsze przez usera który sam kiedyś założył podobny temat chociaż nie pierwszy na tym forum.

Po za tym ceny sprzętów ulegają zmianie i szczególnie jeśli chodzi o sprzęt nowy propozycje w temacie z przed roku mogą być w nowych tematach "co do 300zł" mało opłacalne

Ograniczenia są zniechęcające ale być może dałoby coś przed napisaniem pierwszego postu zaakceptowanie przeczytania jakiegoś poradnika poprawnego korzystania z forum, tak wiem niektóre osoby będą naciskały "przeczytałem" "akceptuję" itp. bez przeczytania ale miejmy nadzieję że chociaż jedna osoba na sto z tych początkujących z tego poradnika skorzysta ;)

I w tedy nic nie da tłumaczenie "nie wiem, nie wiedziałem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy miał być nowy, cudowny FAQ, jeszcze wspanialszy regulamin i inne pomocne materiały. Sporo osób zadeklarowało pomoc i co? A no jajco. Nic się nie dzieje. Siedzimy.

Przestańcie pisać o FAQ itp. bo to bez sensu w tym temacie...

owszem trzeba na to zwrócić uwagę i o tym pamiętać a wręcz jak najszybciej się za to w końcu zabrać!

Myślicie że osoba która zakłada temat "poszukuję sprzętu za 300zł" najpierw przeczyta całe FAQ? a niby w czym miałoby to pomóc? W doborze sprzętu? przecież taki jest cel zakładających tutaj wcześniej wspomniany temat :huh:

Co innego jeśli chodzi o montaż sprzętu ale tak jak wspomniałem to nie ten temat a raczej inny problem :spi1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy miał być nowy, cudowny FAQ, jeszcze wspanialszy regulamin i inne pomocne materiały. Sporo osób zadeklarowało pomoc i co? A no jajco. Nic się nie dzieje. Siedzimy.

Nic to nie da. 80-90% luserów nie przeczyta tego nawet jeśli będzie czerwonymi literami na każdej stronie forum. Poza tym w takim FAQ nie ma nigdy wprost odpowiedzi na debilne pytanie:"jaki subufer i cewka do niego za 250zł?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da. 80-90% luserów nie przeczyta tego nawet jeśli będzie czerwonymi literami na każdej stronie forum. Poza tym w takim FAQ nie ma nigdy wprost odpowiedzi na debilne pytanie:"jaki subufer i cewka do niego za 250zł?"

 

Ale można podlinkować zamiast setny raz tłumaczyć że np. radio nie ma 4x50W itp. Poza tym już dawno proponowałem temat, w którym można by wypisać "forumowe hity" w przedziałach cenowych do powiedzmy 1kPLN , podzielone na radia, "tuby" , głośniki, kable itp. W większości tematów przewijają się te same sprzęty więc czemu nie zebrać tego do kupy? Umówmy się, że nie każdy nowicjusz jest ambitny i granie dla innych byle jakie jego zadowala w 100%... Każda system jest inny .. no tak .. Ale na ile nie wyćwiczone ucho wyłapie ewentualne różnice przy bardzo budżetowym sprzęcie, grając np z mp3 ? Nie mówie tu o poprawnym montażu, bo to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...