Skocz do zawartości

Ukierunkowanie wooferów


rosa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie , bawił się ktoś może w ukierunkowanie wooferów pod nogami ?

Tzn czy to ma jakiś wpływ na "scenę" czy też może jakość dźwięku ?

Tweeter wiadomo trzeba ustawić ale woofer ? Wiem że najlepiej samemu się pobawić ale nie chcę niszczyć tapicerki i dystansów bez potrzeby ? Jeżeli warto pokombinować to się pokombinuje dlatego chcę zaczerpnąć Waszej opinii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ma wyciagniecie przed tapicerke do ukierunkowania ?

A jaki jest sens kierunkować woofery pod tapicerką, tzn pod kratką tapicerki która osłania głośnik?

Jeżeli ukierunkujesz woofer w górę pod tapicerką, to żeby uzyskać jakiś efekt trzeba by przerabiać również tapicerkę.

Po co się bawić w coś takiego? Jak już kierunkować woofer to warto go wyciągnąć poza tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ukierunkowanie zostało po 2-way'u. Głośniki ukierowane tak, że po przedłużeniu spotykały się mniej-więcej 10 cm za lewarkiem ręcznego na wysokości uszu.

W takim ustawieniu średnica była najciekawsza. Po zrobieniu całości okazało się, że kick też jest całkiem niezły. Niestety po przesiadce na 3-way i zmianie cięć, najniższe pasma grają na tylnym siedzeniu, muszę zmienić to ustawienie.

Moim zdaniem ukierunkowanie ma bardzo duże znaczenie, zarówno w 2 jak i w 3 drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat, jako by mam plan skręćić woofery "na lewarek"

Czy ktoś ma już jakieś doświadczenie w tym temacie. Pogorszy to scenę, przesunie, jak wypadają niskie częstotliwości wtedy?

Gdzieś widziałem projekt autka gdzie były tak skręcone - jakie odczucia tam są w porównaniu do zamontowania ich "w normalny" kierunek.

Czy ktoś ma wiedzę które głośniki się nadają do tego czy nie, wiem już od Bartka "Disaster" że jego typ głośników się nie nadaję do tego, dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwniąć myśl Dicastera - albo nie niech sam napisze co miał na myśli, bo jakięs to dziwne co on pisze, tak jak próbuję sobie to wytłumaczyć - że co, lepiej zagrają bardziej odsunięte od osi niż w osi do słuchacza ??( mam na myśli aspekt średnicy ) Co do Kicku - nic nie stracisz jak zrobisz to z głową - czyli tubka rozszerzająca się do wewnątrz drzwi.  

 

EDIT - tak myślałem że jakiś babol poszedł w zrozumieniu Bartka słów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne, może mi się uda ogarnąć je przez weekend, to zobaczę.

Bartek - przepraszam źle Cię zrozumiałem.

 

 

Backonik siedziałeś w aucie u Pana Siwego ? jeśli nie zapraszam , tam są dość mocno ukierunkowane wf zobaczysz co to daje i jak wygląda .

 

Nie siedziałem. Ale chętnie zawitam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ukierunkowany, zaszpachlowany.

Muszę dorobić dystanse żeby się zlicował z kieszeniam boczków.

Zobaczę jutro jak to będzie grało.

 

Ukierunkowane obydwa.

Podpowiedzcie mi jak to wykończyć najlepiej.

czy lepiej zrobić tak że boczek złączyć z plastikowym uchwytem pod głośnik i i pod maskownicę i to będzie tworzyć całość.

Zrobić kielich głośnika wyszlifować i obrobić czymś (farba strukturalna) i wtedy dopasować boczek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już je ładowałem, może coś nie poszło.

Zdjęcia słabej jakości bo z telefonu, jak coś jutro wrzucę lepsze.

Dzięki za zainteresowanie się tematem.

 

PS. Nie interesować się matami bo to zwykła dekara.

W najbliższym czasie zostanie zamieniona na coś, co ma być do audio, a nie do dachów.

post-11126-0-61802400-1367695267_thumb.jpg

post-11126-0-74020500-1367695273_thumb.jpg

post-11126-0-82663500-1367695278_thumb.jpg

post-11126-0-54599700-1367695283_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np to w tym przypadku najprościej będzie ci użyć szpachli z wlóknem szklanym. Oklej ramke maskownicy dookola na gładko taśmą i to samo zrób z dystansem i całą częścią boczka do której ma się nie przykleić ramka. I potem zaciągnij to wszystko szpachlą z wlóknem na grubo zwracając uwagę żeby szpachla wlazla jak najgłębiej w szczeliny bo ramka będzie solidniejsza wtedy. Jak ten twór ci wyschnie to papierek w rękę i powyokrąglać do żądanego krztałtu i tyle. Jak coś to masz u mnie w temacie jak wyglądają takie ramki na gotowo. :D

 

Każdy krztałt idzie w ten sposób dorobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np to w tym przypadku najprościej będzie ci użyć szpachli z wlóknem szklanym. Oklej ramke maskownicy dookola na gładko taśmą i to samo zrób z dystansem i całą częścią boczka do której ma się nie przykleić ramka. I potem zaciągnij to wszystko szpachlą z wlóknem na grubo zwracając uwagę żeby szpachla wlazla jak najgłębiej w szczeliny bo ramka będzie solidniejsza wtedy. Jak ten twór ci wyschnie to papierek w rękę i powyokrąglać do żądanego krztałtu i tyle. Jak coś to masz u mnie w temacie jak wyglądają takie ramki na gotowo. :D

 

Każdy krztałt idzie w ten sposób dorobić :D

 

Wiem że się da, tylko z tym czasem....

Jeszcze małżonka dzisiaj wychodząc z auta wsadziła buta w głośnik. echhhhh..... Nie było maskownicy, wgniotła się aluminiowa membrana, jakoś udało się delikatnie wyprostować, nie słysze różnicy w graniu między jednym i drugim głośnikiem.

Widziałem już u Ciebie. Mam dylemat czy dam radę to zrobić jakąś skórą, skają czy tylko dać lakier strukturalny,

Orginalnie był lakier strukturalny, bądź taki plastik strukt.

 

Jeśli Ci nic nie rezonuje, a z tego co pamiętam nie , mimo kopiących wooferów to nie zrywałbym. Po co poprawiać skoro jest ok?

 

Nie rezonowało bo słuchaliśmy wtedy na samym radiu i nie było takiej mocy, teraz zaczynają one wibrować , bo nie ma żadnych wzmocnień na otworach.

Więc muszę zerwać, zaślepić te otwory blachami alu, wygłuszyć i dać piankę.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...