Skocz do zawartości

DB288RUSB a CDE-9882Ri lub inne? Pomoc w kompletowaniu pierwszego CarAudio


pr0
 Udostępnij

wybór  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które radio wybrałbyś dla siebie?

    • DB288RUSB
    • CDE-9882Ri
    • ALPINE CDE-104BTi
    • INNE (napisz jakie)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ogólnie rozglądam się za radiem które będzie współpracować prawdopodobnie z Helixami H206 165mm lub Morelami 6.2, póki co bez suba i wzmacniacza :) Muzyka: w zasadzie wszystko po trochu, głównie dance, techno. Budżet na samo radio jest mocno ograniczony - około 400zł. Moją uwagę zwróciły używane radia Alpine CDE-9882Ri i Clarion DB288RUSB (brak info na forum).

 

Zastanawia mnie też jedna rzecz w Alpince - bluetooth. Czy można po prostu podpiąć komórkę i rozmawiać jak na zestawie głośnomówiącym?

 

Co pociągające w Clarionie - używki dostępne są już od 200zł w górę czego nie można powiedzieć o Alpinie - 400zł to niezbędne minimum a zaoszczędzone pieniążki mogą zostać przeniesione na lepszego suba lub cokolwiek innego :).

 

Jeżeli chcielibyście zaproponować mi inne dobre radio w w/w przedziale cenowym wymogiem jest gniazdo USB. bardzo mile widziany bluetooth z MIC'em.

 

_______________________________________________________________________________________________________________

 

Docelowo mój zestaw nie ma być profi - ma grać lepiej od fabrycznych systemów nagłaśniających nowożytnych aut segmentu kompaktowego :). Tutaj litania elementów które chciałbym zamontować w aucie: Pojedynczy nie za duży subwoofer, dobre głośniki 165mm na przód, nie najgorsze radio i dobry wzmacniacz + wygłuszenie drzwi przednich być może w przyszłości: dodatkowo 100mm głośniki w deskę rozdzielczą i wysokotonowce na słupkach. Autko: VW POLO CLASSIC.

 

Co myślicie o takim komplecie? Póki co bez marek, cen, itp.

 

Z góry dzięki za czynny udział w dyskusji,

Pozdrawia nowy użyszkodnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnosc

1.Kupi radio

2.Wygłuszyc , wytlumic drzwi i zatroszczyc sie o jak najlepszy montaz....

3.... Zestaw odseparowany

4.Wzmak dla zestawu odseparowanego lub 4 kanalowy zeby bylo tez dla...

5.... Subwoofera

 

 

bez wzmaka duzo lepiej nie zagra niz seria . wiec nie spodziewaj sie kokosow :)

 

Zagra jezeli drzwi beda zrobione to zagra jak niebo i ziemia do seri i napewno wzmak + przod nie da polowy tego efektu jak przod + wygluszenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczy nie za duży subwoofer, dobre głośniki 165mm na przód, nie najgorsze radio i dobry wzmacniacz + wygłuszenie drzwi przednich

 

Rozumiem ze tylko nowy sprzet cię interesuje ? Jeżeli nie to może jakiś inny wzmak , fakt ze na poczatek ten blaupunkt zupelnie wystarczy ale w gruncie rzeczy jest cienki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz byłby tymczasowy do tych dwóch głośników 165mm (zasugerowałem się postem kolegi powyżej. Przy upgrade'dzie na subwoofer kupiłbym też porządniejszy wzmacniacz. Póki co chciałbym zainwestować w radio, głośniki, wygłuszenie no i ewentualnie ten tani wzmacniacz do tych głośników. Na dalszy plan schodziłby dobry wzmacniacz z subwooferem a na kolejny głośniki wysokotonowe i "setki" w deskę rozdzielczą.

 

PS: Dlaczego Zestaw odseparowany? Jest on zalecany w przypadku tylko 2ch głośników? Czy Helix H206 i Morel~ 6.2 nie są zalecane w moim przypadku? Jaki przykładowy zestawik mógłby to być? Trochępowiało lenistwem... :P

 

Dzięki za szybkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Helix H206 i Morel~ 6.2 nie są zalecane w moim przypadku?

 

 

A czym one są jak nie zestawem odseparowanym ? Tweeter + zwrotnica + woofer

 

Dlaczego Zestaw odseparowany?

 

Tutaj odpowiedz znajduje się w podstawach rozchodzenia się dzwieku w przestrzeni...

 

Jaki przykładowy zestawik mógłby to być?

 

 

j/w

 

Na dalszy plan schodziłby dobry wzmacniacz z subwooferem a na kolejny głośniki wysokotonowe i "setki" w deskę rozdzielczą.

 

 

Nie rozumiem tej czesci o głośnikach wysokotonowych a co do "setek" To albo do tego czasu zyskasz jakąś wieddze i zbudujesz swiadomie 3way albo te "setki sobie odpuśc bo tylko szkód narobisz jak nie w twoim to pasażerów słuchu...

 

Wzmacniacz byłby tymczasowy do tych dwóch głośników 165mm

 

 

Tylko po co ? Jak bedzie dobrze przeprowadzony montaż to na jakiś czas może byc pod radiem bo i pod radiem zagra a jak juz koniecznie musi cos byc teraz to np. http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-xm-przewod-gratis-i1746048258.html ( sony XM 3520 ) , http://allegro.pl/old-school-macrom-42-17-super-wawa-i1738987944.html ( macrom 42.17 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mam ori radio VW BETA 2x20w i obsługuje 4głośniki: 2x 100mm umiejscowionych w konsoli i 2x 165mm w boczkach drzwi przednich. Nie widziałem niczego dziwnego zastąpienie tych papierowych 100mm na coś lepszego. Tweetery planowałem jako opcję ale prawdopodobnie dam sobie spokój z rzeźbą. Widzę, że mam sporo do nadrobienia jeśli chodzi o głośniki... Bardziej chodziło mi jednak o ocenę konkretnego SETUP'a: 2 głosniki + sub + wzmacniacz + radio pisząc "pomoc w kompletowaniu". Jako laik zasypywany informacjami, że ilość głośników jest równie ważna jak ich jakość a według opinii wielu 2 nie dadzą rady, zastanawiam się czy moje podejście sprawdzi się w praktyce. 99% jeżdżę sam lub z jedną osobą.

 

Póki co proponuję wrócić do punktu pierwszego - radia. :)

 

Ten wzmacniacz zasugerował kolega z pierwszego posta. Jeśli nie jest to konieczność, tym lepiej dla mnie. Kasy nigdy nie dość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor radia zalezy od twoich preferencji dzwiekowych , a osiagniecie danego profilu dzwiekowego ktory to wlasnie powinien byc wybierany pod twoj gust jest zbiorem elementow radio glosniki ew. wzmacniacz , wiec doradzanie jakie radio dla ciebie jest dobre jest bez sensu ,

 

I proponuje przedewszystkim nacisnac na napis FAQ na pomarańczowym pasku nad tytulem tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę zaofftopic'kuję ale takie są rozporządzenia jednego z nadgorliwych modów, by kontynuować temat za wszelką cenę :P

 

Stan na dziś:

 

JEDNOSTKA: prawdopodobnie JVC KD-SH1000 UŻYWKA

GŁOŚNIKI PRZÓD: Rainbow 165 SLX NOWE

SUBWOOFER: JBL 1214 GTO + skrzynia zamknięta 35L NOWE

KABLE: MDS miedź beztlenowa NOWE

WYGŁUSZENIE DRZWI: prawdopodobnie STINGER custom roadkill

WZMACNIACZ: ??? UŻYWKA/NOWY(??)

 

Pytanie brzmi: jaki wzmacniacz do tego zestawu?

1. Chciałbym, żeby wzmacniacz zasilał głośniki przednie jak i subwoofer. Z tego co czytałem w FAQ powinien być 4kanałowy. Początkowo chciałem kupić Carpower 1502 ale z tego co czytałem jest 2kanałowy. Mielibyście dla mnie jakieś sugestie? Biorę pod uwagę nowe jak i używane w przedziale cenowym do 350zł aczkolwiek im lepszy stosunek cena/jakość tym lepiej, więc parę groszy w razie co dorzuciłbym :)

 

2. Co myślicie o wyżej wymienionym sprzęcie? Słyszałem głosy (właściwie to czytałem), że z tego całego zestawu najsłabszy jest JBL szczególnie przy muzyce której słucham, gdzie potrzebny jest szybki bass (techno, trance, house, pop). Ponoć muli. Sytuację ratuję zamknięta skrzynia. Czy faktycznie dla początkującego NIE melomana wystarczy taki głośnik i nie zrazi go do CA? ;) Póki co akurat na sub nie mam kasy ale planuje dość szybką wymianę na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to może mieć sens... Z jednej strony myślałem o radiu którego nie będzie mi żal sprzedać razem z autem powiedzmy za 2-3 lata a z drugiej coś super klasy co wykorzystam na 50% i będę przenosił z auta do auta rozwijając sukcesywnie głośniki, wzmacniacz...

 

PHASE RS4 zdecydowanie za drogi :/ używki w cenie 600zł~ to troszkę nad mój budżet. Ewentualnie... Super wzmak + słabsze radio..? Generalnie zależy mi na szybkich uderzeniach - dobre napędzenie suba.

 

Póki co na wszystko co mam z wysyłkami przeznaczyłem już ok. 500zł i widzę, że w 1000zł to się nie zamknę :P

 

Moją uwagę zwrócił JBL GTO 75.4 który ma ponoć lepsze osiągi rzeczywiste niż mówią dane producenta. Cena też jest atrakcyjna bo używki są w zasięgu 300zł. Da to radę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według jednego z użytkownika (NIE sprzedającego :P) forum wzmak po pomiarach legitymuje się realnym 320RMS, nie 260.

 

Czy warto podpinać Rainbow 165 SLX do wzmaka? Zastanawiałem się jeszcze nad wzmacniaczem jednokanałowym pod sam sub. (swoją drogą czemu część sprzedawców przedstawia go jako 265 mimo, że na zdjęciu wyraźnie widać 165?) Ogólnie ciężko o tych Rainbowach cokolwiek znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

265 oznacza chyba system 2 way

Według jednego z użytkownika (NIE sprzedającego :P) forum wzmak po pomiarach legitymuje się realnym 320RMS, nie 260.

 

Czy warto podpinać Rainbow 165 SLX do wzmaka? Zastanawiałem się jeszcze nad wzmacniaczem jednokanałowym pod sam sub. (swoją drogą czemu część sprzedawców przedstawia go jako 265 mimo, że na zdjęciu wyraźnie widać 165?) Ogólnie ciężko o tych Rainbowach cokolwiek znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam teraz wzmacniacza do którego będę mógł podłączyć mój zestaw. Znalazłem parę wzmacniaczy:

 

Z nówek:

ROCKFORD FOSGATE R300

http://allegro.pl/rockford-fosgate-r300-4-dlugopis-zapach-gratis-i1732131734.html

 

używki:

Infinity REF 475a

http://allegro.pl/wzmacniacz-infinity-ref-475a-ref475a-4-kanaly-i1748311663.html

 

ALPINE V-POWER MRP-F450

http://allegro.pl/alpine-v-power-mrp-f450-4-3-2-kanalowy-wzmacniacz-i1752166393.html

 

CARPOWER 4/400

http://allegro.pl/carpower-4-400-jak-stan-idealny-i1756135900.html

 

Infinity REF 7541a

http://allegro.pl/infinity-ref-7541a-2x111-1x-278w-rms-przy-4ohm-i1763053011.html

 

Gdyby dało radę taniej i pociągnęło by suba z wooferami byłoby jeszcze lepiej :)

 

 

A z radyjek:

 

http://allegro.pl/jvc-kd-r621-cd-mp3-usb-aux-pilot-gwarancja-i1753029779.html

 

http://allegro.pl/radioodtwarzacz-sony-cdx-gt640ui-i1753006090.html

 

 

 

Co sugerujecie wybrać? :)

Jeśli ktoś chce sprzedać radio/wzmacniacz - piszcie na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to? myślałem, że chociaż któryś z tych typów jest OK :P

 

Co do radia to znalazłem i już jestem niemal zdecydowany:

http://allegro.pl/jvc-kd-r621-super-oferta-multicolor-24h-gls-sklep-i1755824743.html

 

a co do wzmacniacza spróbuje upolować ten model:

http://allegro.pl/infinity-ref-7541a-2x111-1x-278w-rms-przy-4ohm-i1763053011.html

 

co o tym myślicie? radio musi mieć usb i pilota więc stare sprawdzone modele alpine odpadają :)

 

 

jeszcze tylko dystanse mdf...

 

iii.... przejdę do montowania mojego CA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się tak napaliłeś na te usb , kupisz sobie te JVC a za jakiś czasz jak posłuchasz jak starsze radyjka grają to go się szybciej pozbędziesz jak kupiłeś i nawet zapomnisz o usb :D

Co do wzmaka to morzę nie jest taki zły ale jego wygląd to jak by go TIR potrącił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...