Skocz do zawartości

Autko żony tzw. iz-KA by tbrek :)


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor zbija sygnały hi-level, przekształca to na cyfre, wtedy modyfikujesz dowolnie za pośrednictwem procesora, cięcia, czasy (skok co 3.5mm) potem kolejny przetwornik zamienia to na analog, podaje sygnał do wewnętrznego wzmacniacza (full digital) a ten wysyła sygnał na głośniki.

 

i to faktycznie gra?

radio/płyta -> cyfra-analog -> hi-input -> analog-cyfra -> obróbka procem -> cyfra-analog -> wzmocnienie -> głośnik

widać tu przynajmniej 3 ogniwa psujące dźwięk, więc ciekaw jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by się tu równorzędna hi-endowa dyskusja nie zaczeła, jest to hybryda za 1700zł i jak na taki produkt za taką cenę, dodatkowo modyfikując jego pierwotne przeznaczenie (przód+tył) gra to całkiem przyzwoicie, dynamicznie i z małymi zniekształceniami przy normalnej głośności, im głośniej (dość mocno) pojawiają się zniekształcenia, ale nie ma to wtedy już większego znaczenia, jest to produkt skierowany do rozbudowy fabrycznego systemu bez wdawania się w hi-endowe niuanse. A co to potrafi... można było posłuchać w Ełku i będę w Bydgoszczy. Trzeba tylko sobie wziąć pod uwagę przeznaczenie tego produktu, i nie porównywać do auta z kikoma stegami MSK, F1ką lub ODR'em i instalacją za min 50k zł. W tym aucie teraz jest cały system za 4k zł NOWY, czyli tyle ile kosztuje jeden dobry piec z kablami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na odsłuch, auto raczej będzie na dworze, i na 99% cały czas otwarte :)

 

z łapy wsio, ale 15s? nie, chyba max 3

 

a co do kubeczków, jest nowy zamysł, obwymiarowany już został, częsciowo towar zakupiony, tak więc chyba będzie coś więcej jak master :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym,oczywiście, ale wtedy szpachla, żywica, pończocha, na to flok, skaj lub szmata, i kolejny taki sam jak wiele innych słupków,

a ten jest inny, i taki był zamysł :)

 

Do tego jak mi przyjdzie ochota na zmianę auta, to tylko wyciągam maskownicę fabrycznego tweetera, wkłądam tam fabrykę, zakładam zaslępkę za 12zł i jest oryginał :)

 

 

hmmm, dziwne, bo 15s to by było rozmazane i statyw musiałby być, a to z łapy robiłem, i to już szarawo było :) jakiś błąd musi być w odczycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego jest jeden ogromny plus takiego rozwiązania, trzeba zmienić kąt głośnika w górę - dół - masz 2 imbusy i jazda, troszkę do środka... wtedy kombinerki i robisz co chcesz, a jak zrąbiesz ustawienie słupka w szpachli, to ile masz roboty.... do tego zrobienie i ukierunkowanie tych tweeterów, zajęło mi może z 2h łącznie z podpięciem kabli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może tak, może nie, ja jestem zadowolony, raczej więcej czasu trzeba było dać głośnikom na wygrzanie, one z 3 miesiace się układają, teraz mają efekt wyolbrzymionego fundamentu, a na początku tego brakowało, zobaczymy za 2-3 miesiace, w końcu to auto było zrobione dla jazdy a nie do zawodów.

 

I końcu startowałem z budżetem 50% nizszym jak kokurencja, a do pudła wiele nie brakło :)

 

Z drugiej strony uważam wynik za sprawiedliwy, auta na podium robione z pasją, przez wiele miesięcy, a ja zrobiłem auto "szyderę" CA w 2 dni i 7,5pkt w dzwięku różnicy do miejsca wyżej, dodatkowo straciłem na ocenie 12 pkt przez swoją głupotę, co mi też sędziowie wytkneli przy omawianiu oceny - a był to tylko zimny piecyk, pojechałem na ocenę z marszu, nawet nie odpalając radia od rana. Ale co tam, miejsce 3cie zajął kolega teamowy więc jest wszystko w "rodzinie" a ja nie mam już parcia na puchary, traktuje to jako hobby a nie pomysł na dalsze życie.

 

Najważniejsze było dla mnie to, że ludzie siadali i słuchali auta za 3800zł w nowych klockach i im się podobało, pomijam tych co najpierw wsiedli do aut z grupy amator/profi i potem do ka... tego komentować nie będę, jak różnica w klockach sięgała 20x na wartości.

 

Pomijam też argumenty jednego słuchacza, co stwierdził że za 3800zł to można takie granie zrobić że szok, na dzień dobry wymienił piec za 2999zł, i procka za kolejne, radio 3899 a głośniki to już nie pamiętam, argumentem były ceny na allegro używanych sprzętów, na moją ripostę że skoro on kalkuluje używany sprzęt za 1/5 ceny w porównanou do moich cen za nowe w detalu, to niech zrobi granie takie jak w KA za 650zł - to równowartość 1/5 :) no i się skończyło rumakowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...