Skocz do zawartości

RODEK R2180A2 - słaby, czy ten typ tak ma..


rojass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie,

zakupiłem tego wzmaka żeby napędzic P10 w BR.

Wszystko działa, jednak mam pewien niedosyt jeśli chodzi o moc. Glośnik ledwo co się wychyla, na pojedyńczym kanale i w mostku moc wydaje się by identyczna...praktycznie żadnej słyszalnej dla ucha różnicy.

610 RMS powinno targa tym głośnikiem jak szmatą, a tak nie jest. Nawet na GAINie skręonym w okolice max skali.

Druga sprawa, to filtry. Jest full, BP ( odpowiednik LP ? ) i HP. Ustawiam BP, ale kręcąc pokrętłem od HP dźwięk również ulega zmianie. Coś nie tak ze wzmacniaczem, czy ja najzwyczajniej w świecie robię coś źle ?

Faza głośnika jest ok, sprawdzałem.

Po włączeniu słychac we wnętrzu wiatrak(?) - włącza się od razu, czy powinien dopiero po jakimś czasie ?

Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi. Ewentualnie kto mógłby zajrzec do sprzętu na terenie 3miasta ?

Stary PS150, który teraz napędza przód wydaje się miec kilkukrotnie więcej mocy niż ten Rodek...

pozdr

rojass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak włącza się wraz z włączeniem wzmacniacza :)

 

W wzmacniaczu przy włączonym filtrze BP ,HP'kiem zmieniasz częstotliwość od "dołu" , taki filtr subsoniczny.

 

A co jest sygnałem dla wzmacniacza (źródło) ?

Posiadam taki wzmak i przy gain na połowe , przy wysterowaniu radia na jakieś 40 %" wyrywa " subwoofer ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to Clarion DXZ868RMP, instalacja 25mm2, alternator 120A.

Możesz zrobic fotkę swoich ustawień ?

U mnie nawet na max gain nic wielkiego się nie dzieje. A głośnik jest o połowę słabszy niż deklarowana przez producenta moc wzmacniacza.

Jutro pokombinuję z filtrami. Będę wdzięczny za fotkę, ewentualnie jakiś krótki opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z tym Rodkiem. U mnie pomogła wymiana radia na radio z wyższym napięciem na rca. Teoretycznie od tego jest gain aby ustawić czułość, ale u mnie nie pomagało i pomogła dopiero wymiana radia. Sygnał rozkręcałem na max i było słabo. U Ciebie z tego co kojarze wyjście ma 4v, więc nie powinno być tego problemu. Tak jak koledzy radzą sprawdź ustawienia lub jeśli masz możliwość podłącz na próbę inne radio. Gdy wszystko jest podłączone i ustawione zgodnie ze sztuką ten wzmacniacz naprawdę potrafi pozytywnie zaskoczyć. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wzmak Rodek R2180i a to to samo co ten twój ... mocy mu nie brakowało i grał tak na te około 600 watt... Wymieniłem go na Emphasera EA 2190. Wymień na próbę radio bo to musi grać.

 

Na przodzie mam teraz Rodek R280i i w mostku też grał konkret ( jakieś 300 watt )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie mam nawet od kogo pożyczyc innego radia. Pokręciłem trochę filtrami i jest już dużo lepiej, ale nie gra to tak jakbym chciał.

Dam go znajomemu elektronikowi do sprawdzenia, może okaże się, że ktoś nieudolnie go naprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...