Skocz do zawartości

Przód w Audi A4


ygrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[...] nie uważam aby budowa komór była jedyną receptą na dobrze grające drzwi w audi.

Oczywiście że nie. Dopuszczam taka możliwość, że to zrobię i będzie gównianie grało. Wtedy wywalę te komory i wstawię dziurawą blachę aluminiową - dziury na mocowania boczku mam na myśli. Mam jeszcze jeden głupi zapasowy pomysł, ale na razie robię te komory i zobaczę co z tego wyjdzie.

 

[quote[

Może gazownik wrzuci foty a może nie, to on decyduje ale jak uważnie oglądniesz temat hehepacka to znajdziesz dwie fotki które tam wrzuciłem, tak wyglądały początki zmagań z drzwiami w a4 :)

Tak, oczywiście przesledziłem ten teamt w całości. Dzięki za przypomnienie. Widziałem te foty. Boczek jest usztywniony, ale taka aplikacja nie jest obudową tylko odgrodą, albo jak kto woli obudową typu odgroda. A ja zmierzam do obudowy typu zamkniętego.

 

Ja boję się jedynie czy litrażowo wyjdzie wystarczająco... Bez przerabiania tapicerek :) ?

Miejsca dużo nie ma niestety.

Nie wiem czy widziałes galerię, ale wyciąłem trochę śmieci z tych furtek. Oczywiście schowek w boczku idzie się jeb... kochać. Szkoda że nie zrobiłem foty z przymiarki ostatniej. Mam tylko samą komorę bez frontu zamykającego, wyjętą z drzwi i w stanie mało reprezentacyjnym jeszcze:

SANY0006-3.JPG

SANY0008-2.JPG

Wygląda na jakieś 6-7 litrów. Postaram się zmierzyć dokładnie ile ma teraz, ale nie chcę wlewać tam wody. Muszę wykombinować taki styropian w granulkach. Może w weekend będę miał, to zmierzę ile jest litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze sie czepiam ale wg mnie robienie tak idealnie szczelnej komory w drzwiach jest kiepskim pomyslem. Trzebaby przekopac forum ale swego czasu Grzegorz1969 pisal o robieniu tak szczelnych komor i dlaczego bylo to zle rozwiazanie dla glosnika, mnie jego argumenty przekonaly. Moze moglby je znow przytoczyc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze sie czepiam ale wg mnie robienie tak idealnie szczelnej komory w drzwiach jest kiepskim pomyslem. Trzebaby przekopac forum ale swego czasu Grzegorz1969 pisal o robieniu tak szczelnych komor i dlaczego bylo to zle rozwiazanie dla glosnika, mnie jego argumenty przekonaly. Moze moglby je znow przytoczyc?

To zależy o dobroci mechanicznej użytego głośnika. Temat poruszany w tej nawet dyskusji przez Waskiego. Sztywniejsze zawieszenie głośników CA przygotowywanych w założeniu pod nieszczelne komory drzwi skutkuje dobrą odpowiedzią impulsową. Wsadzenie takiego sztywnego głośnika na poduszkę powietrzną zamkniętej obudowy dodatkowo ograniczy bas. Dlatego planuję głośniki do domowego HiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, założenia to domowe głośniki, a co do wilgoci w aucie, nie mam pojęcia jak się dostanie ona do wygłuszonej komory, chyba że będzie się coś pocic, wygłuszenie jakie stosuje visaton to pianka karbowana i wełna owcza/poliester(ale polisrestru nie polecam, bo to lipa dziebko, niema jak wełna) i co najlepsze stosuje tego duże ilości w przypadku swoich głośników. Polecam się zabawić :) A komora wyszła ślicznie :) Naucz mnie też żywicować :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, założenia to domowe głośniki, a co do wilgoci w aucie, nie mam pojęcia jak się dostanie ona do wygłuszonej komory

Wg mnie laminat szkło-żywica jest barierą nie do przejścia dla wody. W końcu robi się z tego kadłuby łódek.

 

A komora wyszła ślicznie :) Naucz mnie też żywicować :D

Bez przesady. Niezły ulep. Jak weźmiesz do ręki to zmienisz zdanie. Uczyć to jednak polecam się od lepszych, a nie uczących się :D Ale swoją drogą to bardzo wdzięczny materiał, który daje dużo możliwości. Naprawdę fajna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no widze ze w koncu ktos odwazny wziol sie za kickpanel :) mi zajelo to lacznie ok 3tyg prawie dzien w dzien po 6 godz, a sam projekt i wszelkie przemyslenia-obliczenia to juz nie liczylem. finalnie komora ok 14-15l pacjent gti608 i na dzien dzisiejszy nie zamierzam jej zmniejszac(wedlog testow ok 13l dla mnie bylo najlepiej). Wykonczenie struktura czarny mat(na fot troche brudne ale schodzi :) ) niestety nie mam fot z budowy gdyz poprostu nie bylo na to czasu, moge opisac szczegolowo jesli kogos interesuje.

 

http://images46.fotosik.pl/1781/a2f53f7205be5da4gen.jpg

http://images44.fotosik.pl/421/5d895d56d86eada2gen.jpg

http://images50.fotosik.pl/1679/72ce7c5c6d17a387gen.jpg

http://images49.fotosik.pl/1625/f0e4c874690edb27gen.jpg

Tak wygladal oryginal :)

 

Takze kolego Ygrek życze powodzenia i wytrwalosci w budowie bo proste* do zrobienia moze i nie jest ale wlozony wysilek przy zachowaniu pewnych prawidlowosci sie oplaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool: tak jak rozmawialismy pod milenijnym tak tez plan zrealizowalem :D musial bys sam odsluchac, na pokladzie zabawki te same ale nie co strojonie calego systemu zmienione

 

nagram filma jutro :D

 

Czaiłem się na takie woofersy na alle, ale :rotfl: zostałem przelicytowany :rotfl:

troche lipny rozmiar maja i caly projekt na nich sie oparl, zamiast nich jedynie ls155 (i inne z rodziny f1) podejdzie plug and play :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...