Skocz do zawartości

Problem z zgraniem systemu.


Plazma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z zgraniem systemu. Już piszę o co chodzi.

Od dobrego miesiąca próbuję jakoś to ogarnąć ale cały czas coś nie gra... albo czegos brakuje, albo czegoś jest za dużo, albo jest kompletny bajzel. Chodzi o to, że przy cichym graniu nie ma w ogóle woofera, wysokie całkowicie dominują (jakbym słuchał muzyki z laptopa). W momencie zwiększenia głośności do poziomu w którym woofery zaczynają mocno kopać, tweeter staje się karabinem strzelającym po uszach. Co ważne dopóki jest tylko gitara prowadząca to jest dobrze, ale kiedy wchodzi jakaś 2 gitara rytmiczna słuchanie robi się nieprzyjemne. Przy jakimś rapie czy szeroko pojętej muzyce "rytmicznej" jest super, no ale jednak nie tego słucham.

Próbowałem juz wielu sposobów (nowe trójkąty, zabawa z zwrotnicą, ściszanie o x dB, eq), ale nie mogę znaleźć kompromisu.

 

Sprzęt to: HT25 + xm4520, HV165 + PS300T jednostka 9855.

 

I teraz pytanie czy to połączenie jest skazane na niepowodzenie i pomyśleć o wymianie któregoś z elementów czy jest jakoś sposób żeby to zagrało? Ktoś przerabiał podobny zestaw?

No to sie rozpisałem, mam nadzieje, że ktoś chociaż "coś" z tego zrozumie, bo wiadomo bez odsłuchania to d***.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co sobie utrudniać życie dwoma, trzema wzmacniaczami dla systemu przedniego. Taki zabieg wbrew pozorom sporo psuje.

Puść HSK pasywnie przez samego kenia. I ewentualne zmiany nanoś na zwrotnicy. Daj większe tłumiki l-pad i postaraj go się odpowiednio ściszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puść HSK pasywnie przez samego kenia

jeździłem tak trochę czasu przed aktywką i kenio na górze grał o wiele łagodniej niż XM, ale teraz ciężko byłoby mi wrócić do tego rozwiązania, gdyż XM gra tak jakby bardziej żywo i i oddaje więcej szczegółów, przynajmniej w moim odczuciu lepiej. Tylko, że no właśnie góra za bardzo dominuje. Kiedy ściszę ją o 8-10 dB to gra w miarę łagodnie, ale za to jakby z pod koca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrec gainami i sluchaj, duzo to daje :) i kombinuj z cieciami :)

kręcę już od miesiąca i nie umiem znaleźć optymalnego ustawienia.

Teraz mam o ile dobrze pamiętam:

 

sub lp 50 hZ 12dB/Oct

woofer hp 63 hZ 12Db/Oct

woofer lp 3200 hZ 12dB/Oct

tweeter hp 4000hZ 12dB/Oct ściszony o 7dB

 

W korektorze sie bawiłem, ale to wtedy całkiem bajzel się robi i mam ustawiony eq na ROCK, kiedy jest na FLAT całość gra jak z kartonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A puszczałeś cały system przez samego sonego ?

nigdy nie próbowałem.

jak masz tweetery nakierowane? zapodaj jakies foto.

najpierw miałem zrobione trójkąty na mnie, i jak łatwo sie domyśleć musiałem zrobić nowe, są ukierunkowane w okolice lusterka wstecznego. Później dodam fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woofer hp 63 hZ 12Db/Oct

woofer lp 3200 hZ 12dB/Oct

tweeter hp 4000hZ 12dB/Oct ściszony o 7dB

 

Spróbuj takich ustawień, ideału pewnie nie będzie bo właściwe ukierunkowanie tweetków i regulacja gainów też robi swoje.

woofer hp 80hz 12Db/Oct

woofer lp 2500 hz 12dB/Oct

tweeter hp 5kHz/12dB albo 6.3kHz/6dB

Tłumienie z radia i dopasowanie suba na koniec zostaw, a korektora nawet nie dotykaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj takich ustawień, ideału pewnie nie będzie bo właściwe ukierunkowanie tweetków i regulacja gainów też robi swoje.

woofer hp 80hz 12Db/Oct

woofer lp 2500 hz 12dB/Oct

tweeter hp 5kHz/12dB albo 6.3kHz/6dB

Tłumienie z radia i dopasowanie suba na koniec zostaw, a korektora nawet nie dotykaj.

 

Czytam temat i dokładnie o samo chciałem zaproponować. Plazma - za blisko siebie są cięcia pasm i mogą się nakładać, co daje wzmocnienie tych przełomów. Miałem u siebie to samo. Zrób jak sugeruje Sinoff - oktawa odstępu przy jeśli filtry II rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz idę to zobaczyć, opcji z 6khZ nie próbowałem, z góry zakładając ze powstanie jakaś dziura w paśmie?

 

Spróbuj przyjąć na początek podwojenie częstotliwości (oktawa) odciącia "niskiego" głośnika w stosunku do "wysokiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz idę to zobaczyć, opcji z 6khZ nie próbowałem, z góry zakładając ze powstanie jakaś dziura w paśmie?

 

Woofer hv dobrze daje sobie radę ze średnimi, nie powinieneś mieć z nim kłopotu przy takim cięciu, z kolei tweetek przy cięciu na 5-6 kilo robi się już przyjemny. Jeszcze kwestia soniacza, spróbuj zapiąć zamiast niego coś o mocy 60-80W na kanał, może być 6020 jeśli brzmienie Ci odpowiada, z kenia woofery dostaną dobrego strzała i 4520 jest ciut za słaby i przester się może pojawić zbyt szybko, po części Twój problem może się brać i z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem, przerobiłem na szybko wasze propozycje i zostało tak:

woofer hp 63hz 12Db/Oct

woofer lp 2500 hz 12dB/Oct

tweeter hp 5kHz/12dB/Oct -3/4 dB

 

Muszę od razu powiedzieć, że już nie jest tak ostro i nie wychwytuje żadnej dziury, przynajmniej ja...

Dalej czasem jest za ostro, ale znośnie ściszenie o więcej niż 4 dB daje efekt przykrycia kocem, także odpada.

Nie bawiłem się gainami, ale zrobię to jak się trochę ochłodzi.

Efekt sprawdziłem na szybko tylko na 1 płycie Linkin Park także nie za ostre i nie za łagodne gitary, zobaczymy jak efekt będzie po zapodaniu czegoś pokroju AC/DC.

W każdym razie dzięki chłopaki, kilkoma waszymi postami wymyśliliście więcej niż ja w miesiąc odsłuchów :D Na pewno dam znać o efektach jakie będą po zabawie z gainem i wrzuceniu płytek z ostrzejszym graniem.

W załączniku zdjęcie ukierunkowania Tweeterów, niedawno przerobione trójkąty czekają jeszcze na lakiernika:)

 

zmniejszone foto.

post-5143-0-83902400-1311434872_thumb.jpg

post-5143-0-04654200-1311435021_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...