Skocz do zawartości

jak to zebrać do kupy???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,posiadam juz w swoim aucie suba jbl ktory leci na wzmaku crunch 100.2 teraz dokupilem głośniki powerbass 2XL-5C moc RMS/Max.: 70/140 W i posiadam jeszcze wzmacniacz Pyramid Power pb1475 4 kanalowy mocy maxymalnej ma 1600watt.Pytanie brzmi jak to wszystko podłaczyc co do czego i jak????mam jeszcze jedno pytanie jak podłacza sie kondensator???pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmcniacz raczej napewno ma zawyzone moce stawiam na realne 60-70W/4ohm 250-300W/4ohm mostek.

 

aha to czyli nadaje sie i do głośników w sam raz na przód i zrobic mostek na suba . a o mocy w mostku napisales to z 2 kanałów czy 4ech?

 

[ Dodano: 2008-08-04, 20:10 ]

a opgulnie ten wzmacniacz to dobry jest?dobra to frima?czy jakas lipa?bo dostalem go od kumpla anic nie wiem na jego temat ,a na necie tez za wiele nie ma o nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmcniacz raczej napewno ma zawyzone moce stawiam na realne 60-70W/4ohm 250-300W/4ohm mostek.

Najprawdopodobniej możesz mieć rację, ale nawet jeśli to i tak spokojnie pociągnie wszystko :kwasny: Nie jest to znó sprzęt z najniższej półki.

 

[ Dodano: 2008-08-04, 21:45 ]

Przemek540i, moc podawana dla mostka jest zawsze podawana na dwa kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmcniacz raczej napewno ma zawyzone moce stawiam na realne 60-70W/4ohm 250-300W/4ohm mostek.

Najprawdopodobniej możesz mieć rację, ale nawet jeśli to i tak spokojnie pociągnie wszystko :kwasny: Nie jest to znó sprzęt z najniższej półki.

 

[ Dodano: 2008-08-04, 21:45 ]

Przemek540i, moc podawana dla mostka jest zawsze podawana na dwa kanały.

 

czyli z dwoch kanałów zrobic mostek i na suba a nastepne dwa na przednie glosniki tak?a moze na suba lub na przod podlaczyc ten wzmacniacz cruncha nie bedzie lepszy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym piecem zasilisz dobrze zarówno przód jak i suba i nie będziesz musiał dokładać drugiego piecyka, zaoszczędzisz kasę na przewody, rozdzielacze prądu i przede wszystkim czas :kwasny: Kondenstaora nie musisz podłączać. Zainwestuj w wygłuszenie drzwi jeśli takowego nie posiadasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym piecem zasilisz dobrze zarówno przód jak i suba i nie będziesz musiał dokładać drugiego piecyka, zaoszczędzisz kasę na przewody, rozdzielacze prądu i przede wszystkim czas :kwasny: Kondenstaora nie musisz podłączać. Zainwestuj w wygłuszenie drzwi jeśli takowego nie posiadasz.

 

wygluszenie drzwi bedzie ,maty bolla juz zamowione i przewody do głosnikow przednich tez: http://www.allegro.pl/item391234206_przewo..._x_2_5_mm2.html

to jak podlaczam dwa wzmaki to kable pradowe ida tylko do jednego tak?tego pierwszego?a potem drugi sie juz tylko laczy przewodami z pierwszym i wystarczy tak??a kondensator bede podlaczal bo i tak juz go mam wiec jak bys mugl Kolego to bys mi wytlumaczyl jak go podlaczyc?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty Bolla? A nie mogłeś zapytać jakie masz kupić? :kwasny: Źle wybrałeś, ale trudno. Jak podłączyć kondensator masz opisane w pierwszym linku, który wstawiłem. Zasilanie możesz puścić do kondensatora i od kondensatora do wzmacniacza. Jeśli chcesz podłączyć dwa wzmacniacze to tu sęnasuwa pytanie: po co pod 4-o kanałowy piec będziesz podłączał tylko 2 głośniki? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty Bolla? A nie mogłeś zapytać jakie masz kupić? :zdziwko: Źle wybrałeś, ale trudno. Jak podłączyć kondensator masz opisane w pierwszym linku, który wstawiłem. Zasilanie możesz puścić do kondensatora i od kondensatora do wzmacniacza. Jeśli chcesz podłączyć dwa wzmacniacze to tu sęnasuwa pytanie: po co pod 4-o kanałowy piec będziesz podłączał tylko 2 głośniki? :zdziwko:

 

maty dzis dopiero bede zamawial a co bolla sa zle to jakie polecacie????

 

[ Dodano: 2008-08-05, 14:07 ]

jednak bede musial podlaczyc dwa wzmaki bo ten pyramid ma 4x100rms czyli w mostku 200rms a to za malo na suba.wiec najpierw cruncha ktory bedzie zasilal suba i ten wzmacniacz lacze przewodami z pyramidem ktory bedzie zasilal tylko przod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cena to chyba akurat taka sama mniej więcej wychodzi bo m2 Boll'a kosztuję jakieś 90zł jeśli jeden kawałek (25x50) stał by po 5zł...

 

[ Dodano: 2008-08-05, 14:44 ]

yyy nie metr kwadratowy tylko 2,25m2. Czyli tyle ile ma taśma dekarska 22,5cm x 10m i kosztuje w granicach 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty Bolla? A nie mogłeś zapytać jakie masz kupić? :zdziwko: Źle wybrałeś, ale trudno. Jak podłączyć kondensator masz opisane w pierwszym linku, który wstawiłem. Zasilanie możesz puścić do kondensatora i od kondensatora do wzmacniacza. Jeśli chcesz podłączyć dwa wzmacniacze to tu sęnasuwa pytanie: po co pod 4-o kanałowy piec będziesz podłączał tylko 2 głośniki? :zdziwko:

 

maty dzis dopiero bede zamawial a co bolla sa zle to jakie polecacie????

 

[ Dodano: 2008-08-05, 14:07 ]

jednak bede musial podlaczyc dwa wzmaki bo ten pyramid ma 4x100rms czyli w mostku 200rms a to za malo na suba.wiec najpierw cruncha ktory bedzie zasilal suba i ten wzmacniacz lacze przewodami z pyramidem ktory bedzie zasilal tylko przod

A kto Ci powiedział, że jeśli wzmak ma 4x100W to w mostku będzie 2x200W? Bzdura to jest hehe. Tak jak pisałem, Pyramid spokojnie dostarczy pełną moc temu głośnikowi.

 

A co do wygłuszania... Jeśli chcesz zastosować maty to tylko StP lub Dynamata, ale koszt jest duży. Taśma dekarska z warstwą aluminium dużo lepiej się sprawdzi niż maty Bolla, więc radzę Ci byś ich nie kupował.

 

[ Dodano: 2008-08-05, 14:50 ]

taśma tak nie wyglusza jak mata,taśma sie robi jesli sie chce najtaniej

Zgadzam sie. Taśma nie wygłuszy tak jak mata, ale nie mata APP czy Bolla :P Taśma deksrska z warstwą aluminium i podkłądem bitumicznym jest dużo lepsza niż maty Bolla itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jesli ten wzmak ma 4x100rms to w mostku ile moze miec?bo sub ma 250 to by trzeba bylo minimum zeby bylo ze 300rms,bo na przod 2x100rms starczy spokojnie.

 

oki to moze podasz mi jakiej firmy najlepiej szukac tej tasmy dekarskiej a najlepiej jak bys podal jakies linki i czy daje sie ja podwojnie tak jak slyszalem??skoro tak mowisz ze maty bolla sa lipne to dobrze ze jeszcze nie zamowilem bo wlasnie juz bylem w trakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...