Skocz do zawartości

Słychać alternator w subie :/


ziolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem.

Brat kupił ostatnio Calibrę. Przełożyliśmy ze wcześniejszego samochodu Blaupunkta GTA2 mkII i GTb1200. Fakt, sprzęt mało ciekawy. Ale póki co innego nie ma.

Od samego początku słychać było w subie altek. Ale pomyślałem, że przez masę, która była pociągnięta z "budy". Dziś pociągneliśmy masę z aku i... dalej to samo :kwasny: .

Nie wiem co z tym zrobić. Na myśl przychodzi mi tylko jakiś problem z radiem (jakieś made in czajna, DVD, LCD). No ale wydaje mi się to dziwne, żeby przez radio słychać było w subie altek.

 

Co poradzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głośnikach często słychać różne podzespoły z komory silnika, miałem podobnie w głośnikach, zmieniłem RCA na lepsze i już tego nie słyszę. Spróbuj zmienić RCA od radia do pieca na minimum podwójnie ekranowany z dobrą izolacją, może to pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jest takie cos jak bezpiecznik czy cos co idzie od masy i doprawadza normalna mase do radia ale nie pamietam jak to sie nazywa chyba, ze wydaje mi sie tylko.

 

Nie bardzo rozumiem :kwasny:

 

Spróbuj zmienić RCA od radia do pieca

 

Ok. Zobacze później. mam Phonocara w podwójnym ekranie do nowej instalacji to na chwilę zapodam u brata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo podobny problem a mianowicie na odpalonym silniku cały czas słyszę jakieś trzaski czy buczenie z głośników przednich. Na zgaszonym tego nie ma. Natężenie tego dźwięku jest takie same czy mam muzykę ustawiona głośno czy całkowicie na zero, zaraz po zamontowaniu głośników wszystko było w porządku. Zrobiłem jakieś 70km i dopiero to spostrzegłem. Co robić żeby się pozbyć tego problemu? Posiadam sprzęt jak w podpisie. Kable to te podwójnie ekranowane Phonocary od mattoma.

Proszę o pomoc.

 

P.S. Sprawdziłem jeszcze że nie muszę nawet uruchamiać silnika, wystarczy że się przekręci kluczyk w stacyjce w pozycję zapłonu (wszystkie kontrolki się świecą) i już słychać te szumy z tweeterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mam ułożone tak jak powinno być zasilające po jednej stronie samochodu sygnałowe po drugiej a głośnikowe jeden kanal po jednej a drugi po drugiej stronie.

 

Może jakieś użądzenie w samochodze sieje zakłuceniami jak sie przekreca kluczyk w pozycji zapłon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilotyn@, W moim wypadku pomaga niewłączanie ogrzewania tylnej szyby :kwasny: Skutkuje i ojciec jest zadowolony :)

 

[ Komentarz dodany przez: Gilotyn@: 2008-08-04, 20:58 ]

można i tak, u mnie jeździć w deszcze bez wycieraczek to problem jednak większy problem to jeździć bez muzyki :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...