Skocz do zawartości

Czy zestaw DLS UP-6i ma większe aspiracje, niż gra pod A5?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie,

Wczoraj przyszły do mnie upragnione dwie drogi- DLS UP-6i, no i plumkają sobie pod A5, który ma 2x50W, mierzonej troszkę więcej.

Oczywiście bardzo zacnie to wszystko plumka, tylko zastanawiam się czy DLSki nie mają aspiracji na coś mocniejszego. Naszła mnie ochota na coś mocnego z wykopem i łagodną górą. Co do kwoty to chciałbym się zmieścić w 3tyś jednak budżet mogę naciągnąć o 500zł, używki jak najbardziej wchodzą w grę.

Może jakieś propozycję?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

Wczoraj przyszły do mnie upragnione dwie drogi- DLS UP-6i, no i plumkają sobie pod A5, który ma 2x50W, mierzonej troszkę więcej.

 

a skąd Ty żeś wziąl te dane??? Z tego co sie orientuje to akurat DLS A5 ma kanalach stereo na papierach ma 2x85W a DLS raczej nie zawyza danych, wiec te 2x50W nie wiem skąd Ci wyszlo???? :przestraszony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin pokaż link stronki z pomiarami :) Na niemieckiej stronie był mierzony tylko A6, ale nie oszukujmy sie, A6 mial z 13,5V wiecej mocy niż producent podaje dla 13,8V, jedynie moc przy 2ohm była mniejsza i to dość znacznie. Na tej stronie były też mierzone inne piece i mają więcej mocy niż producent podaje z 13,8V.

 

Wg mnie niema co katować ostrymi watami głośników przednich jak sub uzupełnia dół i nawet te zacne 50 watów wystarczy by poczuć jakość brzmienia tych głośników.

U mnie 140 watowe dotechy 6 mają dostawać tylko połowę mocy, tylko teraz mam subwoofer i po co im więcej? Może zmienie kiedyś znów zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

prosiu : test A5

 

Testy traktuje się z przymrużeniem oka, nie mniej jednak dają jakieś odniesienie do rzeczywistości jeśli chodzi o pomiar.

 

Rzeczywistość jest taka, ze podwojenie mocy powoduje wzrost ciśnienia akustycznego o 3 dB , o ile przetwornik zachowa liniowość . Cała wasza dyskusja dotyczy finalnej różnicy o +/- 1 dB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi ma racje :D Moc daje wieksze ciśnienie a nie lepszą jakość. Można mieć wzmacniacz który ma 5 watów a zagra tak pięknie z kolumnami o mocy 60 watów że nie będziecie chcieli innego. Teraz ciekawe czy naszemu założycielowi tematu zależy na tym żeby wiecej powera było w aucie czy po prostu żeby to grało ładnie, bo dołożenie mocy jakości raczej nie zmieni. Ale samopoczucie poprawi :D Mogę się mylić :) No i moc jest tylko parametrem ale nie tylko on zależy od tego jak całośc zagra.

 

Jak chcesz zmieniać ampy i podoba Ci się granie DLS to kup A3 i A6 albo jednego A7 i daj mostek sobie i będzie więcej mocy :) Na allegro jest teraz A7 za małą kaskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pogodzić moc z jakością, na ciśnieniu typu ''rozrywa uszy i mózg'' mi nie zależy, ale nie ukrywam, że od czasu do czasu lubię posłuchać muzyki na granicy wytrzymałości głośników i mojego słuchu :) chodzi o to że lubię eksperymentować i chciałbym sprawdzić inny wzmacniacz do zasilania moich dls'ów, napewno chciałbym żeby było to coś ambitniejszego i mocniejszego. DLS A5 gra pięknie i ma bardzo dobrą kontrolę ale.. no właśnie jak wspomniałem wcześniej, lubię zmieniać i słuchać różnicy. I niech będzie: Cena nie gra roli.

Jak chcesz zmieniać ampy i podoba Ci się granie DLS to kup A3 i A6 albo jednego A7 i daj mostek sobie i będzie więcej mocy

Uczyłem się, żeby jakościowych instalacji nie mostkować, dlatego też w grę wchodzi tylko 2 channel, na suba mam już mono Jl'a :)

Co do DLS A3, jak sprawdza się przy zasileniu przodu?

 

Dzięki wszystkim za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uczyłem się, żeby jakościowych instalacji nie mostkować, dlatego też w grę wchodzi tylko 2 channel, na suba mam już mono Jl'a :)

 

 

Gdzie się tego uczyłeś , w przypadku dobrych wzmacniaczy jest to trudne do udowodnienia , a wypadku słabych to i tak bez większego znaczenia.

Jak chcesz poznać inną stronę mocy to weź A7 i połącz w mostek 4 kanały dla frontu , a jak zapragniesz w przyszłości zmierzyć się z układem aktywnym , to tez wszystko co niezbędne masz tam na "pokładzie" :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...