Skocz do zawartości

Ciekawe książki


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Diuna Wiki

 

Jedyna ktora pamietam i przeczytalem kilka razy cala z zaciekawieniem. Filmow bylo kilka wersji.. Ale ksiazka to ksiazka.. Szczerze polecam. Poczytaj o niej i sprobuj przynajmniej pierwsze 50 stron. Jak juz Cie wciagnie to nie bedziesz sie umial oderwac. Oczywiscie pod warunkiem, ze lubisz SF..

 

Jest jeszcze Blade Runner :) Tez SF. Film byl jak dla mnie zajebisty, ksiazki szukam wlasnie.

 

https://i-ksiazka.pl/view_book.php?kid=4508

 

Tak BTW ja nie mam czasu sie dobrze zesr*c, nie mowiac o czytaniu ksiazek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę banalny, ale Sapkowskiego saga Wiedźmin bardzo mi się podobała, w porównaniu z Władcą Pierścieni czyta się o niebo lepiej, nie ma dłużyzny:) fajne są tez książki Karola Bunsch`a np "Dzikowy skarb", średniowiecze, ale świetnie napisane, a czy są one w PDF?? nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego pdf , kiepsko to się czyta.

Osobiście czytam nawet teraz książki tylko papierowe.

Książki, które czytałem od początku do końca bez przerwy to :

1) Oczywiście klasyka np. Trylogia :zawstydzony: ;

2) Z książek akcji Robert Lundlum ;

3) Karola May-a z naczelnym Winetou .

 

Osobiście im więcej czytam tym bardziej nie chcę mi się oglądać ekranizacji powieści.

 

Ponieważ jesteś "młodym żonkosiem" polecam także :

Nancy Friday "Mój tajemniczy ogród" tylko to czyta oddzielnie oboje .... zresztą przeczytaj zrozumiesz :zawstydzony: .

 

Czytam tylko w soboty wieczorem gdyż jak jest dobra książka jestem w stanie przeczytać ją bezstresowo południa w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię coś z fantasy to polecam jegomościa Stevena Erikson`a i jego sagę Malazańska Księga Poległych. Jest co czytać, bo póki co wydano jeśli mnie pamięć nie myli 9 tomów plus 3 opowiadania. Łącznie jakieś 6-7k stron :D

 

Jeśli klasyka to polecam Mistrz i Małgorzata Bułhakowa - fajnie się czyta, a i humor całkiem przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jest jeszcze Blade Runner Tez SF. Film byl jak dla mnie zajebisty, ksiazki szukam wlasnie.

 

Blade Runner, Dick Philip :: i-ksi��ka.pl

 

Tak BTW ja nie mam czasu sie dobrze zesr*c, nie mowiac o czytaniu ksiazek

Ha nie wiedziałem że zmienili nazwę książki.

Normalnie nazywa się to "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach" i film jest dosyć luźno o nią oparty.

Z klasycznej fantastyki polecam cykl "Fundacja" Isaaca Asimova i "Gra Endera" Orsona Scotta Carda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha nie wiedziałem że zmienili nazwę książki.

Normalnie nazywa się to "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach" i film jest dosyć luźno o nią oparty.

 

Cos czuje ze to nie zmieniona nazwa tlyko ksiazka na podstawie filmu zrobionego na podstawie ksiazki :D

 

Ja od siebie polece wszystko co zwiazane z Jakubem Wędrowyczem autorstwa Andrzeja Pilipiuka, oraz twórczość Jacka Piekary dotyczącą przygód inkwizytora Mordimera Madderdina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam książki pana Brown-a np. "Kod da Vinci" , "Anioły i Demony" ja kod przeczytałem w 1 dzień nie mogłem sie oderwać bardzo fajnie gość pisze przyjemnie sie czyta i trzyma w napięciu.

 

Dokładnie to samo chciałem polecić. Może dla niektórych za mało ambitne ale wciąga.

 

Tak samo trylogia Millenium Larssona czy Jo Nesbo z Harrym Holem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrick Robinson - Na Śmierć i Życie

Taylor Anderson - W Oku Cyklonu

Harlan Coben - Błękitna Krew

Barry Eisler - Zabójca z Tokio

 

Czytałem jeszcze jedną co wrobili bohatera w zabójstwo,wsadzili i trzymali w psychiatryku ale zapomniałem tytułu a nigdzie nie widze jej pod ręką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...