Skocz do zawartości

Głośnik Alpine - czemu się pali?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam coś takiego:

Subwoofer

 

12” (30cm) Type-E Bass Reflex

800W Peak Power Handling

Included Protection Bars

Dimensions: 383mm(W) x 390mm(H) x 304mm / 411mm(D)

 

Wzmacniacz

V-POWER DIGITAL MONO

700 Watts Max. Power

Adjustable Low Pass Filter, 50-200Hz @24dB/oct.

Bass EQ

RCA & Speaker Inputs

Dimensions: 233mm(W) x 60mm(H) x 242mm(D)

 

Sterowane jest radiem Alpine 9881R, pod kondensatorem 1F,

Auto VW Bora, skrzynia BassReflex.

 

Wzmacniacz ustawiony troszeczkę mniej niż NOM, na 100khz.

 

Problem polega na tym, że głośnik wytrzymuje max 4 miesiące i później się pali...

jest to duży problem, ponieważ głośnik jest drogi - około 300zł, a po gwarancji jego naprawa to 120 zł.

 

Niektórzy mają słabszy sprzęt i działa im latami, a u mnie markowy sprzęt pali się co chwila...

czemu może tak się dziać?

nie jestem maniakiem, nie słucham na mksa czy coś, maks 25 / 35 na radiu.

 

w zestawie z głośnikiem i wzmacniaczem były przewody dedykowane od Alpine - to wszystko było w jednym pudełku.

zasilająca linka ( bez pancerza ) ma około 5mm

Może ktoś mi doradzić co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gain na niecałe NOM - pierwszym razem było na NOM to w serwisie Alpine powiedzieli że za mocno daje czadu... ? a wg mnie wcale nie jest tak głośno z tego głośnika.

Inna sprawa że auto to sedan, może dlatego nie wydaje się głośno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby napisać jak ustawiony jest wzmacnacz. Pisze tu o gainie, czy włączone są podbicia na wzmacniaczu i jak poustawiane jest to na radiu. LPF na 100hz(bo 100khz to raczej nie ma na skali :) ) to za dużo moim zdaniem. Ja nie daje więcej jak 75hz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v-power to jakiś markowy produkt?

wszystko jest z zestawu ALPINE SBE 12 KIT, kable wzmacniacz i sub.

Kondensator dodany później, POWER CAP 1F czy jakoś tak, ale nic to nie zmieniło, nadal się pali, chociaż światła przestały mrygać ;)

 

V-power to wzmacniacz alpine. Ten zestaw to pewnie takie coś: sbe 12 kit.

dokładnie to.

tylko, że kupione 2 lata temu, za dużo wyższą kwotę... no i teraz już będę miał 4ty głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz może spadki napięcia przy głośniejszym słuchaniu. Może akumulator już słaby albo alternator nie wyrabia. Napisz jaki aku i altek. Kondensator nie jest lekarstwem na wszystko.

zmieniałem akumulator, wsadziłem żelowy od diesel'a-dużo większy, a silnik mam 1.6 benz, alternator sprawny, cały czas wali nieco ponad 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki to akumulator. Ja u siebie w pasku 1.6 mam obecnie zwykły 63ah. Większego raczej nie opłaca się montować bo altek ma tylko 70A(u ciebie pewnie też tyle będzie miał). Napięcie sprawdzane na alternatorze czy na wzmacniaczu? Jeśli na alternatorze to sprawdź na wzmacniaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki to akumulator. Ja u siebie w pasku 1.6 mam obecnie zwykły 63ah. Większego raczej nie opłaca się montować bo altek ma tylko 70A(u ciebie pewnie też tyle będzie miał). Napięcie sprawdzane na alternatorze czy na wzmacniaczu? Jeśli na alternatorze to sprawdź na wzmacniaczu.

akumulator 74, mierzone na alternatorze - tuż przy aku. sprawdzę dziś w bagażniku, ale nie sądzę żeby była różnica, skoro kondensator cały czas świeci 13,9 przy maksymalnym obciążeniu pod głośnikiem 1200W Pioneera spadał chwilami na 13,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie tak jak słuchasz na codzień muzyki i otwórz bagażnik i zobacz czy nie ma za dużego wychyłu lub nie słychać jakiegoś pukania/stukania cewki. Opisz też na czym polega jego psucie się (przepala się cewka czy coś innego).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie tak jak słuchasz na codzień muzyki i otwórz bagażnik i zobacz czy nie ma za dużego wychyłu lub nie słychać jakiegoś pukania/stukania cewki. Opisz też na czym polega jego psucie się (przepala się cewka czy coś innego).

raz padł przy słuchaniu nad woda - otwarty bagażnik, nie za głośno było, cały czas gra miękkim czystym basem, bez żadnego szmeru i nagle przestaje. 2x Wymieniona cewka [w serwisie], raz odpadł kabelek od "spodu membrany", po przylutowaniu, po miesiącu padła cewka[sprzedałem głośnik i kupujący powiedział że to cewka]. Teraz mam nowy, znów padł i to nie kabelki. W poniedziałek wysyłam do Horn'a, ale nie chcę mieć już takich akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal Cię to nie nauczyło ? Jak widać markowy nie oznacza dobry. Jeśli faktycznie z Twoją instalacją jest wszystko ok. to nie zastanawiał bym się tylko wywalał to na śmietnik i rozglądną się za dobrym subem.

 

 

800W Peak Power Handling

 

 

To nie wiele w kontekście tego parametru. Liczy się moc RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez jakies 5miesiecy w tej skrzynce mialem glosnik Pioneera 1200W,gral on czysto i zajebiscie,byl to glosnik kolegi,jak pojechalem do sklepu kupic sobie taki sam,koles powiedzial ze do tego glosnika mam za slaby wzmacniacz i pod tym wzmacniaczem nie bedzie dobrze dlugo gralo co bedzie wieksze niz ten 800W,kazali mi wziac tego Alpine,zalozyc kondensator i bedzie cacy...a tu figa... Glosnik Pioneer 1200W gral swietnie bez kondensatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera 1200W

 

Ciekawy głośnik.

co bedzie wieksze niz ten 800W

 

Ciekawy sklep - operują bardzo znaczącymi jednostkami.

 

kazali mi wziac tego Alpine

 

A gdyby kazali Ci oddać im samochód za darmo ? :)

 

Nie zrozum mnie źle - nie czepiam się ale chcę Ci uświadomić błedne myślenie i zachęcić do jakiejś lektury by na drugi raz nie nadziać się znów na szajs...

 

Glosnik Pioneer 1200W gral swietnie bez kondensatora.

 

To akurat ma baaardzo małe znaczenie lub nie ma go wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa... Ja jakoś mam od 4 lat 400 watowy głośnik pod wzmacniaczem o mocy nieco ponad 1000 i wszystko chodzi tak jak się należy. Nooo raz jedynie trochę poczułem swąd z głośnika jak pokazywałem kolegom powera w aucie :P

Poza tym po dziś dzień cud miód i orzeszki. Ważne by wszystko robić z głową...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bz.dura :) jak to mówią w kabarecie , mam ten głośnik w tej skrzni BR . Napędzałem go Xtantem 604x (coś ponad 300w) później stegiem k2.01 ( ponad 400w) a teraz gra sobie u Asiksona pod JL e1800d gdzie dostawał ponad 600w i co najśmieszniejsze daje radę już kilka miesięcy! Ten głośnik jest naprawdę niezły i wytrzymały . Problem moim zdaniem leży w tym że kolega nie potrafi go wysterować i pewnie wali MX expanderami i innymi badziewiami, poprostu zabija przesterem .

 

 

ps. W napięcia też nie wieże , sbe kit ma kable 10mm2 i nie ma bata żeby to miało 14v w stresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...