Skocz do zawartości

Focal seria KR vs Polyglas VR vs Polyglas VB


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce zmienić głośniki które od dwoch lat grają w moim mondeo mk2. Drzwi są wygłuszone Bollami. Aktualnei sa Heartze DSK 165 ktorych mam juz dosyc za zbyt metaliczna gore. Wszytstko napedza u-dimension jr4.300. Z tylu gra 30 cm magnat. Głosniki na jakie chce zmienić napewno będa firmy Focal. Waham sie pomiedzy serią polyglass. Niestety nie wiem czym rozni sie model VR od VB oprocz ceny:) moze ktos wie? Rozwazam tez najtansze głosniki z seri KR. Czy ktoś słyszał te głosniki. Jakie sa między nimi różnice w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sluchalem nowych zestawow z linii, ktore wymieniles, ale mam jakies doswiadczenie ze starszymi produktami Focala.

 

mialem dlugo zestaw Polyglass V1 oraz pozniej dlugo woofery K2P. w sekcji srednio-niskotonowej to raczej dosc odmienne style

 

Polyglass to bardzo "miekki"woofer, bardzo przyjemny i muzykalny zarazem oraz metalowy tweeter, ktory niestety (w tym przedziale cenowym u Focala) byl niezbyt przyjemny, bardzo wysoko ciety, ostry i wrecz piaszczacy

 

K2P (midwoofer) to za to jeden z moich ulubionych glosnikow ever. Twardosc, kop, "szybkosc", niesamowita precyzja przekazu, swietna srednica i fantastyczna lekkosc brzmienia (choc jest i ciezar gdy tego trzeba). Tweetera tej serii nie poznalem, ale domyslam sie, ze (metalowa membranka) prezentuje rowniez dosc precyzyjny i klarowny charakter - choc pewnie juz na znacznie wyzszym poziomie niz wspomniany wczesniej piaskowy dziad TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...