Skocz do zawartości

CB RADIO do 300zł z anteną


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dramatyczne jest takie połączenie do relingu...

możecie mi wytłumaczyć dlaczego? reling jest metalowy i ma połączenie z karoserią :) magnesówka trochę mi nie pasi, bo mam dach panoramiczny.. i nie uśmiecha mi się ciągle jej zdejmować/zakładać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montaz anteny na relingu to tak jakbys głosnik zamontował na tekturowym boczku, a montaz anteny do dachu to tak jakbys zamontował głośnik na dystansie . i w boczku i na dystansie beda głośniki grały, ale chyba wiesz do czego zmierzam ;)

 

post-2408-0-80816900-1310295608_thumb.gif

 

post-2408-0-11499300-1310295625_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zapwnić magnesowi odpowiednią pracę musi mieć na około siebie w każdym kierunku min 20cm . jeśli tyle będzie , będzie ok :). Reling to zuo tak samo jak tuby w CA , zdcydowanie mała masa i promieniowanie bardzo mocno zaburzone przez co mocno ograniczysz osiągi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam partnera 1.6HDI i jego max to 180

który rok ? Bo moim zdaniem poleci tyle tylko z przepaści :)

na podstawowym radiu cobra i tej antenie słychać mnie dobrze i czysto na 10km w trasie

takie rzeczy tylko w erze ...

za 100zł chyba się wyrobisz z tą anteną

kosztuje i jest warta co najwyżej 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to, zeby antena miała przeciwwage jakaś, a nie zeby jej mase kabelkiem podciagnac. Co do hustlera to :krzeslem::zabawa: . Miałem i po zimie jak rozebrałem, to wszystko skorodowało, pozatym na poczatku jeszcze jakas szło ja zestroic, a pozniej nie chciała sie wogole stroic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze uwazam, ze wszystko w temacie zostało powiedziane, jezeli do 1m to sirio as100, ostatecznie wilson, a jak dłuzsza to sirio ml145( musisz tez zwrocic uwage na to, ze as100 ma mniejszy magnes, co przy Twoim szklanym dachu moze miec znaczenie ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( musisz tez zwrocic uwage na to, ze as100 ma mniejszy magnes, co przy Twoim szklanym dachu moze miec znaczenie ).

 

Jest przecież możliwość montażu większej podstawy magnesowej :wink: Sam używam Sirio AS-100 z magnesem 12cm i jeszcze mi antena nie odpadła, tyle że nie rozwijam prędkości powyżej 160km/h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsza w przypadku magnesówek (jeśli chodzi o spadanie) jest sztywność dachu , jeśli masz gównianą blachę nawet największy magnes nie pomoże :) Przetestowane na moich autach . Sirio BM-140 jako podstawa i na nim Sirio turbo 5000 . Na Golfie plus i focusie 180 km i wszystko ok , na partnerze przy 160km/h spada :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam panowie intersuje mnie tez radyjko koszta za radyjko to jakies 300zl + antena jakas dobra, krotka magnesowa Bedzie montowana w Astra H OPC / moze ma ktos miejscowke gdzie zamontowac w samochodzie to CB? Na antene mam juz naklejke na dachu pod magnesowke jak patrzyc na dach z gory to lewy tylny rog dachu :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie intersuje mnie tez radyjko koszta za radyjko to jakies 300zl + antena jakas dobra, krotka magnesowa Bedzie montowana w Astra H OPC / moze ma ktos miejscowke gdzie zamontowac w samochodzie to CB? Na antene mam juz naklejke na dachu pod magnesowke jak patrzyc na dach z gory to lewy tylny rog dachu :]

 

Przejrzyj temat, masz conajmniej 5 roznych radii i 2-3anteny, ktore spełniaja Twoje wymagnania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz taka krociotka antene, to sobie ja daruj, rownie dobrze okno otworzysz i krzykniesz(podobny zasieg) i bedziesz tylko uciazliwy dla nasłuchujacych eter, bo ciagle bedziesz klepał, ze nie doleciało, czy mozesz powtorzyc.

 

u520 made in china to straszny siewnik(wez kogos kto ma u520made in china i niech nadaje, a Ty na drugim cb lec po kanałach to zobaczysz jak przebija).

 

wszystko w temacie zostało powiedziane i nie ma co go drazyc, godne polecenia propozycje masz na poprzednich stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kurdę mam dylemat co zrobić - ten je**** szklany dach mnie ogranicza. Na magnesówkę nie mam miejsca (mam wolną przestrzeń jedynie z tyłu samochodu, na dachu - cała szerokość samochodu x 20cm). Wiercić dziur na pewno nie będę. W takim razie wiem, że będą straty - trudno. Ale gdzie/jak ją najlepiej zamontować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowego 520xl (230zł) + Sirio AS100 (magnes 9,5cm - nie brałem na większym gdyż ten będzie miał więcej swobody z tyłu dachu - jak wcześniej pisałem, blacha długa na 20cm). Mam nadzieję, że nie spadnie (przy prędkości ok. 150km/h), wyczytałem, że i na takim magnesie śmigali koło 200 :P

 

Co do strojenia, o co w tym chodzi? Będę musiał coś stroić, czy podłączę i będzie hulać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...