Skocz do zawartości

Porady z FAQ-a słuchanie radia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

FAQ wiekszośc zna :) "pozadny" system przedni bez kombinowania z tyłu kazdy doradza wrecz nakazuje.

Ale.......

Co zrobic gdy:

Jade słucham radia lecą wiadomosci.

Poziom głosności mam bardzo mały ale ja jako kierowca siedzący z przodu słyszę i moge rpzmawiac z pasazerami.

Problem jest taki,ze pasażerowie z tyłu wiadomości z radia poprostu nie słyszą.

Musze podkrecic głosniej wtedy jest ok ale ja jako kierowca i siedzący z przodu.......nie chce słuchac głosniej.

Oczywiście głosniki z tyłu są....feeee :)

Proszę pomóc mi rozwiazać ten problem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat montując u siebie w swoim nowo kupionym aucie-montować wooferki z tyłu w drzwiach czy nie,a może tylko zestaw przedni?Po burzliwej dyskusji z pozostałymi członkami rodziny zapadła decyzja o montażu wooferów w tylnych drzwiach(chyba teraz większośc aut ma takie rozwiązanie-głośniki w tylnych drzwiach)zawsze je można wygłuszyć dla polepszenia jakości dźwieku.Ale to już indywidualna kwestia co ,gdzie ktoś montuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóc mi rozwiazać ten problem.

 

Nie rozumiem problemu. Albo rybki albo akwarium. To tak jak temat - "mam matiza na gaz, podoba mi się, w mieście mało pali ale na trasie chciałbym pocisnąć 200km/h - co zrobić ? " :)

 

Jeśli często Ci się to zdarza, to zamontuj byle jakie głośniki w tyle podłącz pod końcówkę radia. Chyba że wyjście RCA rear też coś obsluguje juz... Wtedy faderem będziesz przełaczać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czemu nie widzisz problemu skoro co drugi posta na forum "krzyczy"-nie montuj głosników z tyłu lub jak są to-wywal głosniki z tyłu.

Jakie rybki,jakie akwarium?

Jest jakis standard nagłosnienia jakiś wzorzec do którego sie każdy odwołuje a ten wzorzec poprostu nie spełnia podstawowych wymagań.

A podstawowe wymaganie to według mnie mozliwośc "komfortowego" słuchania siedząc w kazdym z mozliwych miejsc w aucie.

A takiej mozliwości na obecną chwilę nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz montować z tyłu głośniczki to nikt Ci nie broni. Pogorszenie sceny ok... chodzi również o to, że jeśli masz dobry przód to bardzo zwiększają się koszty gdybyś chciał zamontować z tyłu taki sam zestaw. Szczerze mówiąc to montując zestawy głośnikowe powiedzmy do 300zł zestaw, to obojętnie czy wkładasz tylko do przodu czy do przodu i do tyłu... Jeśli chcesz to wszystko zasilić to koszty wzrastają jeszcze bardziej. W takiej sytuacji możesz sobie włączać tył wtedy kiedy chcesz np gdy podróżujesz ze znajomymi.

Nie potrzeba tu jakichś mega wyjaśnień. Każdy robi jak uważa, to kwestia indywidualna.

Chodź w sumie to część użytkowników tego forum trochę przesadza... Ktoś chce zamontować sobie budżetowy zestaw na tył i przód, a zaraz ktoś mu wyjeżdża, że robi się tylko przód. Nie popadajmy w skrajności... Część mówi tak ponieważ "tak się utarło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czemu nie widzisz problemu skoro co drugi posta na forum "krzyczy"-nie montuj głosników z tyłu lub jak są to-wywal głosniki z tyłu.

Jakie rybki,jakie akwarium?

Jest jakis standard nagłosnienia jakiś wzorzec do którego sie każdy odwołuje a ten wzorzec poprostu nie spełnia podstawowych wymagań.

A podstawowe wymaganie to według mnie mozliwośc "komfortowego" słuchania siedząc w kazdym z mozliwych miejsc w aucie.

A takiej mozliwości na obecną chwilę nie mam.

 

Porady na forum wskazują zazwyczaj lokalizację z pozycji kierowcy w aspekcie poprawności zjawisk przestrzennych . Nie znam efektywnej pozycji kierowcy na tylnym siedzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No głośniki w półce nie grają fajnie, aczkolwiek dobrze dobrane i umiejscowione potrafią zrobić swoje. Jechałem ostatnio z kolegą w bmw, siedziałem z tyłu. Na półce a właściwie po bokach za głową były głośniczki, ale nie jakieś 6x9, ale ala logitechy/creativy takie jak w fajnych zestawach komputerowych. Przyznam szczerze, że grało to dość przyjemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czemu nie widzisz problemu skoro co drugi posta na forum "krzyczy"-nie montuj głosników z tyłu lub jak są to-wywal głosniki z tyłu.

Jakie rybki,jakie akwarium?

Jest jakis standard nagłosnienia jakiś wzorzec do którego sie każdy odwołuje a ten wzorzec poprostu nie spełnia podstawowych wymagań.

A podstawowe wymaganie to według mnie mozliwośc "komfortowego" słuchania siedząc w kazdym z mozliwych miejsc w aucie.

A takiej mozliwości na obecną chwilę nie mam.

 

No bo problemu nie ma - skoro Ty czujesz że masz scene w du*** i robisz audio dla wszystkich w samochodzie to montujesz 20 głośników bo inaczej się nie da.

 

Jeśli chcesz mieć poukładaną scenę to idziesz za sladami kanonow.

 

Jeśli chcesz to pogodzić to montujesz z tyłu głośniki ale je wyciszasz gdy słuchasz sam. I gdzie tu problem? Czemu każdy krzyczy "wywal głośniki z tyłu" ? A co zrobić jeśli gość oczekuje jakości a ma 300zł na 4 głośniki, wygłuszenie i kable? Jeśli ktoś napisze że chce słuchać radia z tylnej kanapy to dostanie odpowiednią poradę. Nauczmy się pisać i czytać ze zrozumieniem a w kraju będzie nieco lepiej.

 

Jest jakis standard nagłosnienia jakiś wzorzec do którego sie każdy odwołuje a ten wzorzec poprostu nie spełnia podstawowych wymagań.

 

Zastanów sie tylko , jakim wymaganiom ten wzorzec wychodzi na przeciw a potem pisz głupoty. Jak zdajesz sobie sprawę, w żadnej dziedzinie nie ma dobrych, uniwersalnych rozwiązań - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem.

Czyli ja jako kierowca słucham "lux" a pasazerami sie nie martwmy :)

No ok ,jest to jakieś wytłumaczenie.

Italiano ma racje ,drzwi z tyłu nie mam :(

Juz nie wpominam nawet o półce bo byłby tu......lincz :)

Tony zdaje sobie z tego sprawe ,ze koszty wzrosną,to oczywiste.

Osobiście mam autko małe i praktycznie 2-u osobowe :)

Poruszyłem ten problem gdyż :

Klijent który u mnie był,posiada Seat-a Toledo II,nakresliłem mu wizje,poglad jak by to powinno wygladać.

Koszt tej zabawy sięgnie okolic 2000-2500 tyś.

I klijent zaobserwował takie zjawisko jadąc ze znajomym z tyłu.

I zadał mi pytanie jakie poruszyłem.

Ja nie znam odpowiedzi ,dlatego jestem "tu" aby znaleśc wyjscie z sytuacji.

Ps.

No tak.Najlepiej napisać,ze mam scene w pupie i wzasadzie po dyskusji.

Konstruktywne podejście.

Edytowane przez Tomek Gółkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak sie nie da.... :(

To po dyskusji.

Telepatycznie wyczuwam u Waski-ego jakąś nerwowośc :(

Nie drażnie :)

Nie da sie ,to sie nie da.Nie ma co poruszać dyskusji na jakieś "nietypowe" zagadnienia.

Bo za nerwowo sie robi a ja spokojniutki jestem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.Najlepiej napisać,ze mam scene w pupie i wzasadzie po dyskusji.

Konstruktywne podejście.

 

Czytaj ze zrozumieniem ;)

 

 

Dostałeś odpowiedzi - teraz je przeanalizuj.

 

Popatrz jak ludzie ukierunkowują swoje tweetery, jak mają ustawione czasówki - biedny pasażer musi słuchać kakofonii ( dosłownie ) ! Ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie - robie to dla siebie, czy dla pasażerów. Chcę mieć jakość ( scenę ) czy mam aż taką jakość w d*** i bardziej zależy mi na czymś innym. Ot cały wybór..

 

Ależ ja też spokojny jestem. Jedyne co mnie drażni to gdy ktoś nadinterpretuje moje słowa lub nie czyta ze zrozumieniem ;)

 

Czemu piszesz że się nie da, skoro masz aż 3 wyjścia? Jak widzisz sam sobie stwarzasz problem, którego nie ma. Jeśli mówi Ci to jedna osoba - może się mylić. Jeśli 2 - to coś w tym jest. A jeśli 3 ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie tylko , jakim wymaganiom ten wzorzec wychodzi na przeciw a potem pisz głupoty

Piszący głupoty jest zazwyczaj w danym temacie głupi.

Rozumiem.

Dlatego napisałem post.

Kanony znam,FAQ-u też :)

Problem opisany.

Liczyłem szczerze mówiąc na (zaznaczajac w pierwszym poście,że głosniki z tyłu są feeee):

Mozliwośc próby ukierunkowania tweeterów bardziej w srodek auta co byc moze pozwoli poprawic docieranie dźwieku w tył nie masakrujac bezlitosnie sceny.

Lub rozważenie zakupu systemu w 3 drogach i nakierowanie zarówno sredniaka jak i tweetera w okolice miedzy zagłówmi przednich foteli.

Czy to pomoze w jakims stopniu rozwiazać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to pomoze w jakims stopniu rozwiazać problem?

 

Nie. A pójście w 3 way i ukierynkowanie "byle jakiekie" ( w tył ) to już totalna abstrakcja :) Kup jakieś tanie głośniki na tył, i zrób jak mówiłem - podłacz pod radio i faderem reguluj ich głośność. Wtedy zachowasz i akwarium i rybki. Inaczej trzeba dokonywać wyboru - albo ja albo inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od wymagan klienta. Moim zdaniem musialbys to po prostu z nim przedyskutowac, czy zalezy mu na scenie, jakosci itp czy ma po prostu grac nie meczac ucho i jednoczesnie zapewnic jakikolwiek odsluch takze pasazerom, przedstawic plusy i minusy obu rozwiazan, i niech klient podejmie decyzje. Wiadomo ze wiekszosc z nas tutaj robi system pod siebie bo otoczenie komentuje z regoly "cos tam gra" i nie zwracaja na to wiekszej uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU wiesz jak to jest z klijentami :(.

A3 jako napęd ma.

Jednostke sterująca juz wybrał,a jako system ma iśc Audio System HX-165 SQ.

Także jakies tam zapedy SQ-elowe ma no ale...... chce wybrnąc z problemu poruszonego w poscie.

Zostaje faktycznie chyba tylko tak jak pisze Waski i koledzy.Cos w tył drzwi i "wyfaderować" odpowiednio.

Nie ukrywam,ze nie było to dla mnie takie oczywiste jak dla bardziej obeznanych.

Jak możecie zauważyć nie zakładam postów na lewo i prawo z byle błachostką.

Był to dla mnie problem i.......nie wiedziałem jak go rozwiazać pozostajac w kanonach CA.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalóż grajki z tyłu .

W kokpicie zamontuj mikrostyczka (koniecznie wściekleczerwonego :rotfl: ) i zrób gościowi napis zał= Słucha kierowca ewentualnie + pasażer , wył = słucha cały samochód :super: .

P.S. zastosuj tez przekaźniki (do sterowania głośnikami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie teraz jest nastepujace. Czy klient uslyszy roznice miedzy tymi AudioSystemami, a dajmy na to Morelkami Maximo? Bo co innego powiedziec komus ze cos dobrze gra a co innego czy ta osoba uslyszy roznice? Chyba ze klocki wybral droga odsluchu? Wtedy faktycznie pozostaje wrzucenie jakiegos coaxa w drzwi tylne i podglaszanie ich kiedy z tylu jada pasazerowie? Bo w sumie to nie oszukujmy sie ale delektowac sie scena mozna podczas jazdy samemu :) Gdy jest chociazby jedna osoba w aucie to i tak prowadzi sie rozmowe jednoczesnie sciszajac muzyke :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...