Skocz do zawartości

Procesor PXA-H600 + jednostka Alpine


M_A_X_A_M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie natury technicznej.

Wiem, że istnieje możliwość wyprowadzenia optyka z wielu jednostek Alpine wyposażonych w Ai-Net(typu 9813/9815 itp).

Czy ktoś orientuje się, czy podłączenie takiej jednostki poprzez wyprowadzony optyk i jednocześnie Ai-Net pozwoli na wykonywanie podstawowych regulacji (głośność itp) z poziomu jednostki? Reszta regulacji mnie nie interesuje, nie przeszkadza mi ustawienie opóźnień za pomocą RUA.

 

Pozdrawiam

 

M_A_X_A_M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie będzie to aż tak kosztowne.

Ten aspekt pomińmy więc.

Zatem - czy ktoś orientuje się, czy ma to prawo zadziałać?

 

Pozdrawiam

 

M_A_X_A_M

 

jezeli ktos moze sie orientowac to na pewno nakamichi . Ale w takich wypadkach najczesciej sie stosowalo opcje Radio z A_inetem, procek + zmieniarka z optykiem. Opcja szybsza, i chyba tansza (bo zmieniara taka w ok. 100-150 PLN) kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważmy zestaw typu CDA-7944R + PXA-H600. Jeśli dobrze rozumuję, sygnał audio z jednostki do proca przesyłany jest optykiem, zaś jego obsługa (sterowanie) za pomocą Ai-Net'u.

To, co tak naprawdę mnie interesuje, to czy jednostka Alpine z dorobionym optykiem (fabrycznie w niego nie wyposażona), lecz wyposażona w Ai-Net, udostępnia na nim odpowiednie sygnały sterujące.

 

Pozdrawiam

 

M_A_X_A_M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważmy zestaw typu CDA-7944R + PXA-H600. Jeśli dobrze rozumuję, sygnał audio z jednostki do proca przesyłany jest optykiem, zaś jego obsługa (sterowanie) za pomocą Ai-Net'u.

To, co tak naprawdę mnie interesuje, to czy jednostka Alpine z dorobionym optykiem (fabrycznie w niego nie wyposażona), lecz wyposażona w Ai-Net, udostępnia na nim odpowiednie sygnały sterujące.

 

Pozdrawiam

 

M_A_X_A_M

 

Nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7944 i mam go połączonego optykiem z prockiem tyle że Z Bit One'm, wiec niestety nie pomogę, dodam tylko że jak przełączę się na optyka to na radiu nie działa sterowanie głośnością, mogę się mylić ale w twoim przypadku (na H600) może być podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

posiadam CDA-7944r i PXA-H600 - zestaw jeszcze nie zamontowany w aucie... I tu moje pytanie: czy jeśli puszczę sygnał TYLKO optykiem z odtwarzacza do procka to będę mógł słuchać zarówno CD i radia ? Czy konieczna będzie jeszcze instalacja przewodów RCA do słuchania radia?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia po optyku nie posłuchasz, musisz podpiąć rca jeśli chcesz radia słuchać... Tylko cd

 

a w jaki sposób sie radio komunikuje z tym procem, AInet jest?

jak miałem zestaw alpine (9885 + h701 + zmieniarka z opto) to radio działało bez dodatkowych RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprowadzenie optyka z radia (cd) to jedno, a informacje o tym w ainet to już osobna sprawa, dla takiej przeróbki optyka to ciało obce, aint tego nie rozpozna a jednocześnie nie wysteruje, chyba że potrafisz też zmienić informacje w procku radia...

Sygnał analogowy (radio, cd) idzie po ainet,tak więc rca są zbędne.

 

Zamiast kombinować, taniej będzie kupić radio już z optyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio i Mp3 pojdzie AI-netem?

 

u mnie chodziło bez problemu

radio proc połączone ainetem

zmieniarka proc połączone ainetem + optykiem

 

sterowanie wszystkim szło radiem, nie było problemu z odtwarzaniem i regulowaniem głosnosci treści odtwarzanej ze zmieniarki oraz mozna było słuchać mp3 i radia z jednostki głównej (oczywiście mp3 ze zmieniarki nie chodziło bo miałem 624 bez obsługi mp3, ale z optykiem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki panowie, mam 7944, mam H600 którego dziś podpinałem, po podpięciu optyka i ai-net'u pod proca radia sobie nie posłuchasz, jak jest w innym zestawieniu nie wiem, o takie zestawienie było pytanie i na nie odpowiedziałem, po przełączeniu źródła na radio miałem ciszę w głośnikach...

 

Tak myślałem - będę musiał dokupić do zestawu trzy 2-kanałowe kable rca....

 

Po co ci trzy pary rca ? Jak w procu masz wejście na jedną parę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - sprawdziłem teraz... Jest jedno wejście i trzy wyjścia na wzmak... 7944 ma trzy wyjścia... Czyli wystarczy jeden kabel rca połączony np. z deck'a front lub rear do procka...

Na wisnę będę montował graty w wozie, muszę skompletować jeszcze kilka dupereli... Na pewno zdam relację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię tbrek'a - w moim przypadku (DVA-7996R + H600) sygnał radia idzie AI-Net'em, CD oczywiście optykiem. Ciekawostka - podłączyłem swego czasu H600 wyłącznie AI-Net'em do CDA-9835R i zarówno sygnał tunera jak i CD przekazywany był do procesora bezproblemowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...