Skocz do zawartości

Morel Tempo 6 + XM6020, gra to słabo...


czuczu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje autko to clio II 3d, drzwi są wyklejone mocno matami gms04/05. Głośniczki w drzwiach to Morel Tempo 6, do poniedziałku podłączone były do Alpiny 9855r i bass może nie był mocny ale był punktowy i głęboki. Po podłączeniu do XM6020 wszystko się popsuło, jest tak jak by mniej niskich tonów, są one miłowane i mam wrażenie mniej szczegółowe. Kabel rca prod. Hama dwukrotnie ekranowany z media markt za cale 37zl :), Co prawda jeszcze są seryjne kable miedzy drzwiami a głośnikiem ale fakt że dźwięk był lepszy przed na samym radiu jakoś mnie denerwuje. Ten zestaw w internecie zbierał pochlebne opinie. Muzyka której słucham to w większości HH z orgi płytek by nie tracić na jakości. Czy gain na wzmaku powinien być przekręcony do końca na 2v ? może chce osiągnąć coś co jest nie możliwe ale chciałem zastąpić morelkami suba w bagażniku, nie chodzi mi o trzęsienie i wibracje całego autka tylko ładne brzmienie z podkolorowanym dołem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gain ma być ustawiony prawidłowo, na słuch wg odpowiedniej "procedury". Oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić w radiu w sekcji crossover jak jest ustawiona. Sprawdzić i wyregulować equalizer. I przede wszystkim właśnie fazę - przepnij kabelki przy jednym głośniku i wtedy posłuchaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płasko bez cięć, bass jest tylko ze wydaje mi się ze alpina miała lepszego kopa niż XM. Drzwi są zrobione dobrze kable do XM to 10mm od spawarki i do tego hama jakieś niebieskie dwuekranowa z MM na szybko kupione. Do głośników leci kabel 1,5mm i zwęża sie przy wejsciu do drzwi na seryjny drucik. Jak pogoda dopisze i clio da się rozkręcić to pociągnę go do końca. Sciąć morele po 40Hz w dół ? a mże wooferki puscic na pełnym paśmie bez zwrotnicy bo ta podobno kuleje w tempo 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te forumowe hity...

 

A tak na poważnie. zepnij woofery bezposrednio pod wzmacniacz bez zwrotnic i zobacz czy zagraja mocniej, do tego sprawdz czy sa w fazie , dla pewnosci przepnij odwrotnie kable na jednym z wooferow i posluchaj, do tego sprawdz wszystkie ciecia w radiu.

 

tak nawiasem mówiąc -Musi byc bas. Nie wierzę żeby było go mniej pod xm-em w porownaniu do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musisz mieć nie tak. Jak u siebie kiedyś włączyłem te MX, to pojawiło się sporo basu, ale nie był on taki super - przekoloryzowany.

HPF można dać, ale nie trzeba tu. Można dla przyzwoitości dać te 50Hz 12db/oct albo niższe z większym zboczem. Tu seryjna zwrotnica raczej nie ma nic do tego.

Puść dość głośno muzykę z niskimi tonami i szukaj miejsc, gdzie wieje z drzwi. Szczególnie przyjrzyj się okolicom zawiasów i przepustów przewodów. Można także zdjąć maskownice trójkątów i tam zerknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi jestem plewień, obklejone na maxa. Od środka gms04 plus na otwory poszły aluminiowe wzmocnienia i kilka warstw maty gms05. Wszystko wokół kabli głośników itd szczelne. Zostały tylko otwory od wody u spodu drzwi. Zeszło mi w sumie po dwie gms04 i dwie 05 na sztukę drzwi do tego bagażnik i klapa bagara ale to oddzielna sprawa. Moze po prostu faktycznie za duzo wymagam od 16, ale uważałem że clio to małe autko posiada duże drzwi gdzie komora dla głośnika powinna być odpowiednia i ten kick powinien być mocny. Chyba ze Morelki nie maja mocnego dołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pewnej sprawy...

Kolega pisze, że pod radiem grało to lepiej to po co wszyscy bezsensownie dopytują się czy drzwi są dobrze zrobione?

Po Twojej wypowiedzi wyżej też już nie kumam jak to w końcu jest. Może coś nie tak ze wzmacniaczem, ale skoro membrana lata to chyba bas idzie. Co do furtek, to może komora jest np za duża, tak naprawde każdy głośnik potrzebuje innego litrażu. Ktoś w ogóle zajmuje się liczenie litrażu pod konkretne zestawy 16? Każdy widze na ślepo wkłąda w drzwi i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi jestem plewień, obklejone na maxa. Od środka gms04 plus na otwory poszły aluminiowe wzmocnienia i kilka warstw maty gms05. Wszystko wokół kabli głośników itd szczelne.

 

obkleić na pałę każdy potrafi ... tak samo z aluminium ...

 

Zeszło mi w sumie po dwie gms04 i dwie 05 na sztukę drzwi

 

to naprawdę mega dużo, mam mniejsze auto i mat mi zeszło po 2 sztuki na samo wnętrze a auto mam mniejsze ... co by nie było - STP Silver ... więc ...

 

Kolega pisze, że pod radiem grało to lepiej to po co wszyscy bezsensownie dopytują się czy drzwi są dobrze zrobione?

 

bo to jest podstawa, dopóki drzwi nie mają pompować, to wszystko jest ok, jak mają zacząć to zaczynają wychodzić babole ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza dyskusja jest trochę bez sensu z tej racji, iż kolega pisał, że pod radiem gra dobrze, więc wykluczamy przeciw fazę

 

 

Dlaczego? Właśnie kombinując z kabelkami najłatwiej o błąd . Ile zajmuje sprawdzenie przeciw fazy? Ze 2 minuty? Ten temat założono o 21 , więc już ze 100 razy można było to sprawdzić zamiast klepać w klawisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...