Skocz do zawartości

Odkurzacz domowy do samochodu


FanAudio22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jako, że mieszkam w bloku a do myjni na odkurzacz mam trochę daleko postanowiłem pokombinować z podłączeniem zwyklego odkurzacza domowego do samochodu i mam pytanie.

Czy da rade zrobic cos takiego ze biore odkurzacz do samochodu, podłaczam do wtyczki odkurczacza zasilacz od starego telewizora z 230 na 12V oczywiscie wszystko dobrze izoluje a potem podlaczam do aku?

Wiadomo, ze te odkurzacze na myjniach sa dupne i dlatego chcialem porzadnie odkurzyc fure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szok::przestraszony: nie wiem jak wysoko mieszkasz(na którym piętrze) ale nie lepiej kupić długi przedłużacz np 40metrów który się przyda czasem nie tylko do odkurzacza?!?!

A jeśli na jednej stacji odkurzacz działa do d..y to idziesz do obsługi lub jedziesz na drugą stacje i za 4zł to nawet w bagażniku na spokojnie wysprzątasz :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłaczam do wtyczki odkurczacza zasilacz od starego telewizora z 230 na 12V oczywiscie wszystko dobrze izoluje a potem podlaczam do aku?

 

to tak raczej nie działa.,.

niestety ale prąd stały rządzi się innymi prawami troszkę :)

 

musisz kupić przetwornice na 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł za 2500 W ?? nie wierzę (albo w te 200zł albo w te 2500W)

 

No bez jaj... z tym że to ma pewno już kilkanaście ładnych latek a ma takie 2, 1 zostawia sobie.

 

Używka z domowych odkurzaczy

 

Myslalem ze chodzi Ci o typowo samochodowy.

A tak to byleby miał ok 1500W i bedzie dobry każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł za 2500 W ?? nie wierzę (albo w te 200zł albo w te 2500W)

 

Popieram ;) Poza tym - taka przetwornica nie daje czystego sinusa, a jak się zachowa silnik twojego zasysacza karmiony takim przebiegiem ? Któż to wie :) Kiedyś, gdy jeszcze nic o tym nie wiedziałem zastanawiałem się dlaczego pompka od CO ma kłopoty z pracą na przetwornicy .... Mam mały, akumulatorowy odkurzacz Philipsa, podłączam pod zapalniczkę i wszystko zbiorę. No chyba że jakieś grubsze kamienie czy spore błoto - z tym sobie nie poradzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , a żeton na Orlenie 2zł

 

powalla weź pod uwagę to, że te odkurzacze na orlenie itp często są w opłakanym stanie posklejane rury itp. Jedną dziurą Ci wciąga a drugą ucieka bo tak ''fachowo'' są sklejone. Praktycznie nic nie zasysa, lepiej chyba zainwestować w cośswojego i dokładnie odkurzyć furę w 1h niż jeździć raz czy dwa w tyg. na odkurzacz... i płacić co i raz 2 zł.

 

 

za 100 zl to pewnie bys wykupil jakis 10-letni karnet na ktorejs ze stacji

 

za 100zł możesz odkurzyć samochód 50 razy po 5 min, więc nie wiem jak Ty to liczysz. 50 razy w 10 lat? w ciągu roku się tyle odkurza na stacjach, jak nie chcesz mieć syfu. Bynajmniej ja bardzo często odkurzam, w miesiącu po 6 razy, mam duży samochód i wkurzają mnie te krótkie węże od odkurzaczy na stacjach.

 

A co do tej przetwornicy chodzi jak ta lala. Kupiłem dzisiaj od znajomego trochę mniejszą 2000W za całe 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę nie ryzykować bo mam tragicznych sąsiadów, czepiają się dosłownie o wszystko i nie chce tak dzialac.

No przyznam, ze ten odkurzacz fajny i mozna przy okazji wyprac porzadnie dywaniki. Kupie sobie taki odkurzacz do domu rodzicow i bede sobie co jakis czas jezdzil bez zadnych kombinacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...