Skocz do zawartości

Sprzedaż na allegro - jak to jest?


Xman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym wystawić na allegro swój sprzęt car audio (jeśli można go tak nazwać :P ). Chodzi mi o skrzynie oraz wzmacniacz. Mam jednak małe obawy. Nigdy nic nie wystawiałem na allegro, i trochę się boję, że nie dam sobie rady.

 

Pewnie większość z was już wystawiało jakieś rzeczy. Jak to zrobić? Trzeba coś płacić? I najważniejsze, jak to jest z pieniędzmi oraz dostarczeniem towaru do szczęśliwego nabywcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest jak masz konto w banku wtedy wydaje mi sie jest najbezpieczniej gdy ktoś kupi od Ciebie skrzynie i wzmacniacz to czekasz aż kasa bedzie na rachunku i wtedy pakujesz sprzęt idziesz na poczte i wysyłasz. Płacisz prowizje na allegro to jest jakis procent z całej kwoty.Ja przez cały rok zapłaciłem z 50zł może.Aha najlepiej jest jak sie juz dowiesz ile bedzie kosztowała wysyłka tego towaru i wtedy "szczęśliwy nabywca" ma Ci przesłac kase za towar i za przesyłke.Jeżeli sprzet jest dość ciężki to czasem opłaca sie bardziej zamówic kuriera prosto do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto w banku to mam :) bardziej mnie właśnie interesowało, jak to jest z kurierem. Ile, to by wszystko mniej więcej kosztowało itp. Ale jeżeli wystawię towar i nikt go nie kupi, to i tak muszę płacić, allegro za wystawienie towaru.

Ale mniejsza z tym. Bardziej mnie interesuje zamówienie kuriera. Jak długo się na niego czeka i czy opłatę kurierska uiszczam u niego czy przelewem muszę płacić?

Wiem, że pewnie o głupoty pytam, ale jesteście zapewne bardziej doświadczeni w tych sprawach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykladowo:

 

Sprzedales piec za 100 pln. Piszesz w aucji, ze orientacyjnie wysylka kurierem 35 pln, poczta 25 pln i czekasz od kupujacego na przelew w kwocie 135 lub 125 pln :) Dostajesz przelew, pakujesz paczke, wzywasz kuriera i po klopocie. Nigdy nie czytalem tutoriala z Allegro, ale podejzewam ze jakis jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba coś płacić?

 

płacisz za wystawienie aukcji w zależności co tam nabazgrzesz, jakie fotki powstawiasz i opcje wybierzesz ( licytacja, kup teraz, pogrubienie, wyróżnienie i itp. )

 

Sprzedasz to oprócz paru kategorii typu auta, obuwie i itp. jest jeden cennik prowizji do allegrosza:

 

Cena końcowa za 1 sztukę Towaru / Prowizja od sprzedaży

do 50,00 zł / 4% ceny końcowej

50,01 - 1.000,00 zł / 2.00 zł plus 3% kwoty powyżej 50,00 zł

1.000,01 - 5.000,00 zł / 30,50 zł plus 1,5% kwoty powyżej 1.000,00 zł

powyżej 5.000,00 zł / 90,50 zł plus 0,5% kwoty powyżej 5.000,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...