Skocz do zawartości

Radio z pięknym brzmieniem do 1000zł


fck44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

i jeszcze raz słuchać ..... a to Mu i tak nie da gwarancji iż zagra bądź nie zagra w Jego zestawieniu tak jak oczekuje ...

Ale to już pomału popadanie w paranoje ... czyli normalne następstwa pewnej choroby ...

Na tej półeczce radyjka te wymienione wyżej graja już zacnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do pasywki, chodziło mi że C90 daje rade w aktywce z procem, bez niego w pasywce raczej bym go nie kupił

 

Czemu byś tak nie zrobił? Masz złe doświadczenia?

 

Miałem c90 w pasywce kiedyś (w aktywce nie) i bardzo mi się podobało. Może "chudo" na basie ale reszta miodzio. Troszkę jasno ale z jakimi szczegółami. Z procem nie miałem okazji słuchać - może by było jeszcze lepiej brzmieniowo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia gustu. Mi on nie przypadł w dwóch systemach, w których np addzest czy mx406 go po prostu wyprzedzał pod każdym względem

 

Pisałeś, że c90 z procem w aktywce tak bez proca w pasywce nie. To znaczy, że wtedy c90+proc GRA zdecydowanie lepiej niż samo c90? Nie miałem porównania brzmienia np xdp oraz samego c90 dlatego się pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem porównania brzmienia np xdp oraz samego c90.

 

Bor, może jakieś małe własne wrażenia nt. powyższego?

 

Proponuję trochę ograniczyć OT. Kwestia co się komu podoba jest drugorzędna, autorowi zapewne bardziej zależy o jakimś głównym zarysie brzmienia albo ocenie przydatności funkcji danego grajka w danym typie systemu ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bor, może jakieś małe własne wrażenia nt. powyższego?

zbyt cienki jestem w uszach aby do innych jednostek to odnosić,

natomiast moje zdanie co do takiej tezy

To znaczy, że wtedy c90+proc GRA zdecydowanie lepiej niż samo c90?

jest, że niekoniecznie.

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie wspomniał o Clarionach: 9175 czy 9375 ?

Do pasywki jak znalazł, a w dodatku mają trzy pary RCA i sterowanie subem, w porównaniu z DRX9255 czy 7906, dla jednego ważna rzecz innemu takie rozwiązanie w ogóle nie wadzi.

Co do C-90R, to słuchałem go u bor'a w aktywce 2-way oraz u Ziutsane'a 3-way pasywnie plus "biedniejszy" proc służący do korekcji i moim zdaniem u Bartka wypada on dużo lepiej, bez obrazy Borys :)

Przyznam się, że Naka CD400/500 czy 7906 lub 7939 to równie zacne grajki, 7944 do gustu tak średnio mi przypadł, ale i tak wsio zależy od gustu słuchacza i doboru sprzętu.

Ja i tak zawsze będę fanem Clariona, choć póki co to na mojego ulubieńca (DRZ9255/HX-D2) mnie nie stać, ale alternatywą zwłaszcza w pasywce na pewno jest dużo tańszy DRX9255.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie wspomniał o Clarionach: 9175 czy 9375 ?

Do pasywki jak znalazł, a w dodatku mają trzy pary RCA i sterowanie subem, w porównaniu z DRX9255 czy 7906, dla jednego ważna rzecz innemu takie rozwiązanie w ogóle nie wadzi.

 

Nie chciałem wywołać zamętu :P

Co do sterowania subem to nie wiem jak w 9175, ale u mnie jest jedynie po podpięciu jakiejkolwiek puszki (EQH, DPH). Swoją drogą niech będzie, polecam DRX9375R+EQH9100/9300+optyk. Bardzo fajny komplet, BB w procku robi odpowiednią robotę, w dodatku są m. in. czasówki, eq parametryczny i takie tam bzdety. Jedyny problem to, że ciężko uskładać taki komplet w dobrym stanie, a jak się już poznajduje wszystko i będzie w zadowalającym stanie to może chcieć swoje kosztować... Ale z drugiej strony ja (jak dla siebie) nie widzę w tej cenie jakiejś bardziej zachęcającej konkurencji, najprędzej wspomniany HX-D2, ale to już koszta trzeba x2 conajmniej liczyć.

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bym powiedział ze wyj. subwooferowe jest bez jakiejkolwiek regulacji.

 

Masz na myśli wyjście non-fading oznaczone na fioletowo? Z tego co wiem i tak go używam służy do połączenia jednostki z procem, np. żeby móc puścić sygnał z tunera/zmieniarki :) Większy sens miałoby podłączenie suba pod tylne kanały, byłaby zawsze jakaś możliwość regulacji jego poziomu, oczywiście bez jakichkolwiek nastawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowania subem nie mają żadne z tych modeli. Nawet bym powiedział ze wyj. subwooferowe jest bez jakiejkolwiek regulacji.

No z tym mykiem może za bardzo się rozpędziłem, aż tak dokładnie nie majstrowałem przy tych radiach, wyszedłem tylko z założenia, że skoro jest dodatkowa para RCA na sub, co za tym idzie powinna być regulacja subem, tak jest w nowszych grajkach, więc po prostu źle wydedukowałem, wybaczcie tą gafę :zawstydzony:

 

Natomiast porównywanie 9255 analogowego do HX D2 to raczej nie ma sensu.......:)

Zatem wnioskuje, że na HX-D2 nie można postawić systemu pasywnego, a radio jest TYLKO przeznaczone do aktywki ?

Przecież DSP oraz korekcji wcale nie musisz używać, chyba jest taka opcja przewidziana przez producenta, lub nie, nie wiem więc pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...