Skocz do zawartości

Zwarcie Clarion 778


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj podłączyliśmy wzmacniacz z kolegą. Przez pomyłkę zamiast podłączyć kabel z głośnika pod wzmacniacz zetknął kabel z radia pod wzmacniacz.

Moc poszła w radio aż zasyczało i zgasło, był swont spalenizny. Potem włączyłem i było ok radio grało aż do dziś. Jechałem sobie i gdy troszkę podgłosiłem zgasło i zaczęło sie dymić. Zatrzymałem samochód na środku drogi, zgasiłem silnik i wszystko szybko odpiołem. Po dojeździe do domu odłączyłem wzmacniacz i włączyłem je bez wzmacniacza. Radio sie włączyło i od razu dym :/ Było bardzo gorące z tyłu w jednym miejscu aż sie opażyłem. W domu zciągnąłem osłonę i tylną blaczkę do chłodzenia. Na zdjęciach widać w którym miejscu nastąpiło zwarcie. Radio jest do uratowania?

post-6704-0-85557700-1307907899_thumb.jpg

post-6704-0-21295800-1307907930_thumb.jpg

post-6704-0-48486000-1307907972_thumb.jpg

post-6704-0-78545800-1307908013_thumb.jpg

post-6704-0-95322200-1307908095_thumb.jpg

post-6704-0-18365400-1307908149_thumb.jpg

post-6704-0-53774600-1307908186_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upaliłeś waść kość zwaną końcówką mocy. należy ją zastąpić nową o ile uszkodzeniu uległa tylko ona. można też nie wlutowywać nowej radio powinno działać, a jeśli używasz zewnętrznych wzmacniaczy to ta magiczna kość nie jest Ci potrzebna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upalona końcówka mocy i może parę mniejszych elementów. Radio do uratowania. Swoją drogą - jak masz to wszystko podłaczone że wyjscia głośnikowe radia znalazly się przy wzmacniaczu ??

 

hehepack był szybszy :P Ale dobrze prawi - polać mu za to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klikam na link to błąd wyskakuje. Może nie mam programu?

 

odciołem te nuszki i wyciągnołem koncówkę mocy. <usze wyciągnąć te nużki całkiem z płyty bo i tak sa pourywane co końca wiec nic nie styka. A cieżko to zrobić lutownicą...

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak bo mi sie śpieszyło do pracy. I je uciołem a później urwałem bo wylutować sie nie dało. Byłem w naprawie ale mi nie chcieli tego odsysarką zrobić. Może tak zostać ? Czy musowo te nóżki całkiem wyciągnąć. Ma to jakieś znaczenie? Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później urwałem bo wylutować sie nie dało

 

 

No tak - nie ma stacji wylutowującej za 10k zł to nie ma wylutowywania :rotfl:

 

Zostaw tak, tylko upewnij się, że nic się stykać nie będzie. A na drugi raz - jak coś robisz, rób to porządnie albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...