Skocz do zawartości

Problem z sygnałem na subwoofer z radia


buddy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim Clarionem DXZ778RUSB. W poprzedniej konfiguracji był podłączony pod niego zestaw przedni, tylny oraz subwoofer. Przód i subwoofer pod jeden wzmacniacz, a tył pod osobny. Ostatnio sprzedałem jeden wzmacniacz i zakupiłem monoblock Rodek R 1900N i podłączyłem pod niego Helix W10. Zdarzyło mi się wyrwać jeden kabel od RCA z wtyczki lecz zaniosłem ją do elektronika i zostało to naprawione. Po podłączeniu działają wszystkie głośniki ale subwoofer gra bardzo słabo i cicho. Podłączałem innego Clariona pod ten sam sprzęt i okablowanie. Działało wszystko bez zarzutu.

 

W czym może tkwić problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze są dobrze ustawione, są na FLAT i ciąłem wszystko radiem. Sądzę że coś się stało albo z jakimś układem od zwrotnic lub RCA. Dzisiaj już wtyczka naprawiona została podłączona pod nowszego Clariona, wszystko działało bez zarzutu (788RUSB). Jak podpiąłem wszystko pod 778 to dźwięk z tyłu się posypał i sub gra słabiej. Rozwiązałem to w ten sposób, że RCA na przednie drzwi jest podpięty, na sub również i wszystko gra bezbłędnie. Tylne drzwi natomiast zostały odpięte od radia. Wyjąłem to RCA, podpiąłem pod AUX OUT tego samego wzmacniacza pod którym jest wpięte pod LINE IN i działa jak ta lala :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasówkę i tak ustawiam tylko na subwoofer i na przód. Jedynie tył zostanie nieustawiony. W10 świetnie gra w skrzyni BR od hehepacka pod tym wzmacniaczem, jest szybko, wydajnie, czysto i bez przesady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem że nie ma dokładnej rozpiski który RCA jest który. Ja podłączyłem sub pod dwie różne pary i nie wiem jak ale radio samo dostosowało się że akurat tam był podpięty sub i wszystkie ustawienia działały akurat na niego. Raz podpiąłem pod czarny, zwrotka, gain, equalizer (Band 1),czasówka, wszystko zmieniało dźwięk suba. Pod szarym czy fioletowym to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...