Skocz do zawartości

Jaki sub 8'' do małej obudowy?


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam!

Jestem tu nowy, i za bardzo nie jestem obeznany w temacie car audio.

Posiadam audi a3 8l i planuje zakupić skrzynie ok 7litrową w nadkole http://allegro.pl/skrzynia-basowa-audi-a3-glosnik-20cm-i-inne-i2714610730.html oraz któryś z tych subwooferów:

Hertz ES 200

JBL GTO 804

RE-AUDIO RE8S4

Jak myślicie który bedzie lepszy? Może jakieś inne typy?

Co do wzmacniacza to nie mam zielonego pojęcia jaki wybrać, może macie jakieś propozycje?

Siedzę już od ponad 4h na forum i nie umiem dobrać jakiegoś dobrego wzmacniacza do takiego sprzętu.

Z góry dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle propozycji co padło w tym temacie nadal nie masz zielonego pojęcia :) ? Zresztą ostatnio było sporo tematów o głośnikach 8". Sprawdzony głośnik do takiej małej budki to RE8, sporo ma plusów - lubi małe budki, jest tani (a wart każdej złotówki moim zdaniem), dość łatwo go napędzić, więc i wzmacniacz nie będzie za drogi (JBL nie jest głupim przetwornikiem, ale w ciasnej budce trzeba by mu podać ze 300 RMS, żeby rozwinął skrzydła, ES jak Kolega Stochus pisał raczej do BR bardziej podejdzie). Wzmacniacz pod RE, to dobre 200 RMS i hula jak złoto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przecież była ta propozycja i opis. Po drugie podpisuj linki

 

Jakaś pamięć krótkotrwała?

"a ja słyszałem ES200, miałem RE8 i zjadł je razem RF P2 8". Grał u mnie zarówno w klozecie 10L netto jak i BR 18L i tu pokazał pazur.

250rms jak na 8" to całkiem nieźle.

http://rockfordfosga...x?itemid=120411

już wygląd i waga robi wrażenie. RE08 wygląda przy nim jak zabawkowy :)

Polecam szczerze. Miałem także RF P1 10" (250rms również) i 8" bez porównania lepiej! Do tego śmieszne skrzynki.

Sprzedałem go na forum koledze, który również gustuje w 8" i sam się zdziwił."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił AS HX-08SQ mam go w 6l i gra dobrze, nawet dość nisko schodzi i ma dobre kopnięcie, idealnie zgrywa się z przodem, ale pleców nie pomasuje.

Rozumiem że wchodząc w dedykowaną skrzynkę w boczek, podchodzisz do tematu bardziej praktycznie niż SQL'owo.

 

Tony, w 10l już wiele głośników zagra dobrze, pytanie brzmiało jaki zagra w 7l brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że była, bo się nawet wzorowałem tym postem, tylko że ja podałem link do RF P1S4-8 o mocy 200RMS, a kolega pisał o RF P2D2-8 o mocy 250RMS. Pewnie wkurzam kogoś takimi postami ale przepraszam, naprawde słabo się znam na tym i nie wiem czy te 50RMS robi dużą róznice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde 08sq to subik który w tak małej budzie musi byc wybrany z pełna swiadomoscia... Pozniej pozostanie niedosyt gdy nie zechce zagłuszyc zestawu przedniego :)

 

Uwazam iż pewne jest, że w takiej minibudzie NIC nie łupnie tak zeby zupełnie zielonego i startujacego z CA kierownika zadowolic basowo... I nie wierze zeby kolega od startu był tak uswiadomiony aby wiedzieć co znaczy uzupełnianie pasma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, lecz mój wylicytowany,wygrany głośnik 8 calowy nie dotarł, tak więc zostałem zmuszony znaleźć złoty środek w postaci wypełnienia skrzyneczki, kilka osób już odsłuchało, i nie narzekali na brak dołu, jak na wartość i klasę sprzętu jaka jest w C3, stąd do 7l mogę go też polecić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja skopiuję swoją wypowiedź o subach 8" z kilku tematów niżej :)

 

"a ja słyszałem ES200, miałem RE8 i zjadł je razem RF P2 8". Grał u mnie zarówno w klozecie 8L jak i BR 18L i tu pokazał pazur.

250rms jak na 8" to całkiem nieźle.

http://rockfordfosga...x?itemid=120411

już wygląd i waga robi wrażenie. RE08 wygląda przy nim jak zabawkowy :)

Polecam szczerze. Miałem także RF P1 10" (250rms również) i 8" bez porównania lepiej! Do tego śmieszne skrzynki.

Sprzedałem go na forum koledze, który również gustuje w 8" i sam się zdziwił."

 

Półrocznego RF P2 8 sprzedałem za półowę ceny nowego (jakieś 2 tyg temu), a grał może z 2 miesiące bo nie doczekał się zabudowy, a potem kupiłem inne auto.Do niego miałem STEG QM 75.2 za 350z wysyłką. Również bujał się po giełdzie i poszedł tydzień temu za 300zł :D. Więc za 600zł można złożyć już - konkretny sub i baaaaaaaaaardzo fajny piec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze wpisy na forach, dokonałem takiego wyboru sprzętu do mojej a3:

skrzynia w nadkole o pojemności ok 7l http://allegro.pl/skrzynia-basowa-audi-a3-glosnik-20cm-i-inne-i2714610730.html

subwoofer P2D2-8 Tylko tu mam pytanie: bo max głebokość montażowa suba to 120mm a obudowy 150mm to nie jest za mało?

wzmacniacz: nie jestem pewny ale chyba taki http://rockfordfosgate.com/products/product_details.aspx?itemid=233189

suba i wzmak bedzie zamawiany na ebay.com

Z góry Wielkie Dzieki za Wasze wpisy bo naprawdę juz mi duzo pomogliscie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zapatrzony, tylko chciałem sprowadzić coś dobrego w dobrej cenie ale niestety sie nie znam na tym. Rozumiem że wzmak do bani wybrałem. To może crunch GTi 2100? Czy macie jakieś inne propozycje, a najlepiej coś dobrego co można kupic na ebayu? Ale reszta chyba w miare ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...