Skocz do zawartości

[tatusiowóz] BMW 325TDS ///M-Technic


Lukasz20VT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu zapadła decyzja aby "postawić" nowy systemik grający w moim tatowozie. Priorytetem jaki sobie obrałem jest jakość dźwięku oraz kultura montażu. Aspekt wyglądu i zrobienia "show" spada na dalszy plan a byc może będzie całkiem wykluczony. Budżet jakim dysponuję na cały projekt wynosi +/- 8.000PLN. W tej kwocie muszę zamknąć się w zakupie elektroniki, kabli, głośników oraz wykonaniu zabudowy i wytłumienia. Ze względów ekonomicznych elektronikę zakupię używaną. Po prostu wolę lepsze klocki ale używane niż nowe ale z niższej półki. Ciekawostką całej zabawy będzie radioodtwarzacz. Otóż będę chciał mocno zmodyfikować seryjną jednostkę BMW Business RDS (Phillips) przystosowując ją do pracy ze wzmacniaczami oraz sterowaniem modułem USB/MMC/SD. Co z tego wyjdzie, zobaczymy nie mniej jednak jestem dobrej myśli. Głośniki, w moim przypadku, to już tradycyjnie rodzimy TONSIL. Wysokie tony będą od podstaw konstruowane przez inżynierów i dostosowane do akustyki auta. W drzwiach znajdą się najprawdopodobniej odpowiednio zmodyfikowane 2x13cm/drzwi (wszystko zależy od tego jak wypadną pomiary akustyki kabiny auta). Będą pracowały w tandemie 2-way. tzn że jeden z głośników będzie odtwarzał pasmo jako woofer a drugi jako midwoofer. Wraz z tweeterami będzie to klasyczna konstrukcja 3-drożna. Pod znakiem zapytania stoi zabudowa bagażnika. Na pewno nie będzie to zrobione tak jak w moim Fiacie Coupe który był typowo nastawiony na wyeksponowanie systemu. Tutaj raczej będzie dyskretnie i "przytulnie". Zastanawiam się jednak nad typem głośników które umieszczę: czy celować w 2x20cm czy np. 2x30cm.To kwestię raczej też pozostawię do rozwiązania naszym inżynierom. Jeżeli na forum będzie zainteresowanie, cały cykl i postęp prac będę zamieszczał na forum. Tym czasem przedstawiam kila zdjęć pacjenta:

 

http://img813.imageshack.us/img813/8885/snb12583.jpg

http://img34.imageshack.us/img34/4451/snb12582.jpg

http://img840.imageshack.us/img840/3692/snb12581.jpg

http://img847.imageshack.us/img847/8480/snb12579.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na razie nie chciałbym zdradzać szczegółów gdyż plany i założenia inżynierów mogą się zmienić a nie chcę siać niepotrzebnego fermentu i wprowadzac w błąd forumowiczów. Generalnie będzie zmienione górne chassis, materiał na membranę, dodane chłodzenie, inna cewka. Podobny "customowy" głośnik zrobiliśmy już w Fiacie.

 

Marcin, myślę że masz dośc duże doświadczenie w tym temacie i sam wiesz że efekt końcowy często mija się z wstępnymi założeniami. Nie mniej jednak zdaję się na kilkunastoletnie doświadczenie kolegów z Wrześni. Z Fiata jesteśmy bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą zmienione parametry cewki oraz podatność zawieszenia. Bazą jest głośnik GDN13/50/9. Po modyfikacji będzie nosił oznaczenie GDN13/50/S. Właśnie otrzymałem informację iż wzmacniacze do mojego auta będą DIY i zrobi je od podstaw jedna z polskich firm z branży audio-elektronicznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym skomentował to i owo. Boję się natomiast, że autor tematu obrazi się jak to w przeszłości miało miejsce i skasuje swoje wiadomości.

Byłaby to niepowetowana strata dla polskiego CA, jak widać na przykładzie monumentalnych rozmiarów posuchy, jaka powstała po wykasowaniu wpisów nt. Fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym skomentował to i owo. Boję się natomiast, że autor tematu obrazi się jak to w przeszłości miało miejsce i skasuje swoje wiadomości.

Byłaby to niepowetowana strata dla polskiego CA, jak widać na przykładzie monumentalnych rozmiarów posuchy, jaka powstała po wykasowaniu wpisów nt. Fiata.

 

 

 

I dość ciekawie nazwie tematy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El_pikador, ależ śmiało, tyle że ze swojego prawdziwego konta a nie z nowo założonego. Jeżeli jesteś taki twardy i musisz nam coś wyznać to bądźmy uczciwi wobec siebie i miej cywilną odwagę się ujawnić a nie jak kundelek zza nogi swojego pana. Jak widzisz ja nie mam setek fikcyjnych kont i z nich nie opluwam innych.

Zapewne limitowany sprzęt który siedział w nim został zawieziony do muzeum akustyki tonsila, super limitowane głośniki niskotonowe które zostały wydane w 5 sztukach są bronione przez stado wsciekłych aligatorów.

DOKŁADNIE TAK!

 

tak z czystej ciekawości ... jeżeli możesz powiedzieć czym się zajmujesz :D ? bez odpowiedzi wiem , że też tak chciałbym :D

Jasne ;-) Można powiedzieć, że jestem odpowiedzialny za promocję DemoCar'ów oraz administrację firmowego forum. Natomiast nie mam nic wspólnego z budową oraz konstrukcjami głośników/kolumn głośnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...