Skocz do zawartości

zbyt twardy i krótki bas z systemów rockforda


klayman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Samochód to mercedes w202 C'96 sedan, drzwi przednie wygłuszone matami stp, dystanse z mdf pod woofery,

 

Wzmacniacz T-1000.4, systemy T2652-S, kable rockforda. na razie bez suba.

 

Bas z systemów jest twardy, tak jakby ostro ucięty, a chciałbym, żeby był łagodniejszy i bardziej miękki.

 

Czy może to być wina radia? czy raczej taka jest charakterystyka tych wooferów? może powinienem ściąć woofery, żeby nie grały niskich częstotliwości i jak wrzucę subwoofer to już będzie miękko?

 

z góry dzięki za rady,

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ustawienia na radiu, ja bym stawiał na cięcie- wysokie ponad 100hz, a jak nie to sprawdz cięcie na wzmaku.

Przy takim zestawie proponowałbym ci na wzmaku puscic pełne pasmo a dokonac regulacji tylko na radiu.

Ja bym to zrozumiał jakby było podwyzszenie na 100-150hz a na wzmaku obnizenie dołu przy filtrze-jak jest właczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, spróbuję coś ustawić wieczorem jak będę miał samochód.

 

czyli mam je po prostu ściąć i nie liczyć na miękki kickbass z wooferów? bo niektóre seryjne głośniki mają są bardziej przyjazne od tego zestawu...

 

czy może rozumowanie producenta wygląda tak: jak ktoś się decyduje na taki zestaw to raczej zawsze uzupełnia go subwooferem, więc systemy nie muszą grać tak miękko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ustawienia na radiu, ja bym stawiał na cięcie- wysokie ponad 100hz, a jak nie to sprawdz cięcie na wzmaku.

Przy takim zestawie proponowałbym ci na wzmaku puscic pełne pasmo a dokonac regulacji tylko na radiu.

Ja bym to zrozumiał jakby było podwyzszenie na 100-150hz a na wzmaku obnizenie dołu przy filtrze-jak jest właczony

 

wrzuciłem all pass na wzmacniaczu, na radiu cięcie 100Hz, zbocze 24db/oct, bas nie złagodniał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, sprzęt był montowany trochę 'na szybko' i w warsztacie car audio.

 

Wyłączyłem podbicia, puscilem wszystko na flat, dałem pełne pasmo w procesorze - no i niestety dźwięk mi średnio odpowiada, bo jest taki płaski a tego basu prawie nie słychać. Dopiero jak się wrzuci duża glosnosc to znowu zaczyna grać bas a raczej dudnic... No ale jak się poslucha chwile tak głośno tych tweeterow to głowa odpada... A może to trzeszczace plastiki w samochodzie powodują takie wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gram na nich niecałe 3 tygodnie, biorąc pod uwagę dni, w których jeździłem samochodem, po godzinę-dwie dziennie słuchania dość głośno.

 

No to spróbuje się jakoś dokopać do tych zwrotnic i sprawdze te bieguny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też sprawdzić biegunowość w dość prosty sposób, poproś jakiegoś znajomego niech stoi i patrzy na membrany, odepnij kabel głośnikowy od wzmaka i weź baterię paluszek 1.5V, przyłóż plus baterii do teoretycznego plusa kabla - jeżeli woofer się wychyli do przodu - to polaryzacja jest ok, jeżeli cofnie - jest zamieniona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostanę na razie przy próbie z radiem :)

 

no co do tych drzwi to też się tak zastanawiam, że były składane na szybko no ale zostały wyklejone matą najpierw tak:

 

 

http://imageshack.us/f/689/img0794ma.jpg/

 

 

 

a później na drugą warstwę drzwi całym arkuszem.

 

 

dzisiaj wieczorem postaram się sprawdzić tą polaryzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąłeś woofer na radiu na 100Hz i to stromo i się dziwisz, że nie schodzi, jak ma schodzić, jak częstotliwości z zakresu basu niskiego wcale nie dochodziły do wzmaka... Kolejna kwestia to polaryzacja, najlepiej wszystko krok po kroku prześledzić. Generalnie powywalaj loudnesy, bbe itp, ewentualne niedobory brzmieniowe uzupełniaj zwyczajną regulacją bass/treble, chyba, że dysponujesz korektorem parametrycznym. Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciąłem to wedle rad Zomera1980.

 

 

nie wiem czy to na pewno jest korektor parametryczny ale wygląda to tak:

 

http://s224.photobucket.com/albums/dd110/Pioneer_twn/DEX-P99RS/?action=view&current=Installation-3WaySystem.jpg#!oZZ3QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fs224.photobucket.com%2Falbums%2Fdd110%2FPioneer_twn%2FDEX-P99RS%2F%3Faction%3Dview%26current%3D31.jpg

 

 

jak zmieniam balance na lewo/prawo to bas zanika, także polaryzacja jest raczej ok...

 

 

najwięcej dało wyłączenie loudness ale podbicie basu na tym korektorze. tylko, że trochę mi te wooferki cicho grają (szczególnie jeśli porównamy to z bardzo głośnymi tweeterami), muszę więc jak najszybciej odłożyć na jakiegoś suba...

 

także bardzo dziękuję za rady, gra lepiej, chociaż spodziewałem się, że wyciśnie się więcej z tych rockfordów...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...