Skocz do zawartości

Re Audio vs. Vibe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie obecnie mam dwa głośniki vibe black air 12" każdy ma 550rms i myślę nad zmienieniem zestawu na 2x Re Audio Sr-12 d2 każdy ma 300rms. Mam wzmacniacz, który ma przy 2 ohm ok 800rms . I tak chcę zapytać czy uzyskam mocniejsze uderzenie ? I jak te głośniki Re wypadają na tle Vibe?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

black air-'y mają skrzynię 2x45l z bass reflexem strojonym na 40hz, a re mają 2x54l szczelinowa nie wiem na ile strojona. Słucham dosłownie wszystkiego. Szukam troszkę milszego i mocniejszego uderzenia. Wzmak to tragedia ale jeszcze miesiąc na nim muszę jeździć Bm pch-990atx.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy ma 550rmsu to trzeba je porządnie najpierw zasilić? spr może spiąć je na 2 ohm i sprawdz w mostku pod bm, da sobie rade. :)

Bo jak zasilasz je na osobnych kanałach, to na pewno kicha.

 

p.s. Mnie np ten wzmacniacz mile zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milej to będzie napewno tylko czy będzie mocniej?! Teoretycznie wzmacniacz powinien mieć większą kontrolę nad Re Audio. Ja zmieniłem swojego Black Air-a na Re se12 i jestem bardzo zadowolony z tej zmiany. Jakościowo jest dużo lepiej, a i uderzenie lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Troche podniose temat do gory, chce zmienic swojego Vibe na cos z jakoscia.. Mialem wczesniej ReAudio Re12S4 ale w astrze HB a ze jakos brakowalo mi kopniecia "powera" to zakupilem Vibe. Pozniej zmienilem samochod na audi a4 b5 w sedanie, Vibe super sie spisuje jesli chodzi o kopniecie, uderzenie. I powiedzialem sobie ze juz nie ruszam swojej instalacji i niech tak gra.. ale.. kurcze jakosci mi brakuje teraz :zalamany: . Vibe gra w BR, slucham raczej czarnych rytmow, hh, rap, chodz nie ukrywam ze slucham rowniez rocka, czy tez pop, a przy tych utworach ni w zab nie moze sie znalesc vibe, ani uderzenia ani basu, nie wspomne ze gitary nawet nie zagra :znudzony: . Szukam czegos pod moj wzmacniacz ( 500W w 4Ohm) Czy zmiana na SR to zly pomysl ? Nie ukrywam ze kopniecie Viba jest dla mnie wystarczajace. Co o tym myslicie ? Moze zrobic dla vibe closed ? Sam nie wiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...