Skocz do zawartości

Pilne!!! uszkodzenie glośnika


zaczek111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zalewix, producent w ciula poleciał, bo wszystko było wysłane w fabrycznym opakowaniu, gemi od którego kupiłem te głośniki wysłał je pocztą i doszły do mnie całe - więc zanim nazwiesz kogoś ciulem pomyśl trochę,

 

marcin-real seryjny kartonik to nie takie zwykłe "pudełeczko" -tylko dobry karton, dzwonili do mnie wczoraj z UPS - że mają kogoś do Ciebie wysłać, kasa jest już u mnie na koncie

 

Czekam na wynik oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podałem twojego nicku celowo ... Był i robił oględziny ...

 

ale zwrotki i tweetery na pewno nie pakują w wolnej przestrzeni ....

dalej nie rozumiesz że nikt się z paczkami czy to na poczcie czy gls,dps,ups czy nawet FBI się nie pieści

 

...

zalewix, producent w ciula poleciał, bo wszystko było wysłane w fabrycznym opakowaniu

Nie wszystko było w fabrycznym opakowaniu !!!!!!!!! zwrotki i tweetery i reszta badziewia latała free air !!!

woofery leżały tylko na miejscu .... ale takie coś trzeba od dołu podłożyć co najmniej ... gdyż każde uderzenie dobija magnesem ....

 

Ale co tu gadać .... Kto jest bardziej obeznany z klockami to wie ....

 

Cewki na miejscu więc można naprawić chyba ... jak powiada mastah22 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zdania, że jak się chwile posiedzi nad paczką, i dobrze zapakuje to nie ma ch*** we wsi, żeby coś się stało. Dwie paczki, jakie otrzymałem np. od Mastaha, były spakowane tak dokładnie i solidnie, że ciężko było nawet rozpakować :D Sam też staram się tak pakować, by nawet jakiś najmniejszy upadek nie uszkodził sprzętu w środku... No ale cóż :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zdania, że jak się chwile posiedzi nad paczką, i dobrze zapakuje to nie ma ch*** we wsi, żeby coś się stało. Dwie paczki, jakie otrzymałem np. od Mastaha, były spakowane tak dokładnie i solidnie, że ciężko było nawet rozpakować :D Sam też staram się tak pakować, by nawet jakiś najmniejszy upadek nie uszkodził sprzętu w środku... No ale cóż :)

 

dokładnie jestem tego samego zdania ... sam wysyłam kupę paczek i pakuje je pancernie ... i zawsze o to apeluję w drugą stronę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pussey ja nikogo nie nazywam ciulem, przeczytaj dobrze mój post zanim się wogóle wypowiesz...

''Powiedzenie'' że ktoś ''poleciał w ciula'' inaczej znaczy, że ktoś nie wywiązał się należycie z umowy.

Nie dziwię się Marcinowi, bo jak ja bym dostał taką paczkę to bym odrazu szału dostał. Te zdjęcia pokazują wiele.

Ja tam też nigdy nie miałem problemu z paczkami, zawsze pakuję paczki starannie i nie ma żadnych nie przyjemnych sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruche klocki takie jak głośniki najlepiej pakować podwójnie.

Tzn. w małe pudełko włożyć głośnik/głośniki zawinięte najpierw w folię bąbelkową, tak aby dość sztywno siedziały (warto też dać na całość membrany kawałek kartonu).

Następnie takie pudełko wrzucić do nieco większego wypełnionego kulkami ze zwiniętych gazet (lub inny wypełniacz), które działają jak amortyzatory dla wewnętrznego pudełka. Tak zapakowane głośniki nie mają prawa uszkodzić się w standardowym toku przesyłki (wliczając tradycyjne rzucenie, upadki na ziemię i obijanie).

Natomiast jeśli paczka trafia na nudzącego się debila pracującego w sortowni, który ma adhd to niestety ale nawet młotek tacy potrafią uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegami wyzej co do tego ze jak sie przysiadzie i odpowiednio zapakuje paczke to ciezko o uszkodzenie.

 

Osobiscie w ciagu ostanich paru lat wyslalem naprawde spooro paczek z roznego typu sprzetem komputerowym, rtv, malym duzym, wysylalem silniki na paletach czy tez zderzaki z laminatu (bardzo kruche) itp. itd. ale zawsze staram sie najlepiej jak moge zabezpieczyc paczke do wysylki. Efekt jest taki ze jeszcze NIGDY nie dostalem zwrotu :) Wiadomo czesto to zajmuje sporo wiecej czasu ale moim zdaniem lepiej to zrobic dobrze niz potem sie tlumaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak jest to dlaczego yakuza z tytułowego tematu uległa uszkodzeniu?

 

mimo tego, że zwrotki "latały free air" nie uległy uszkodzeniu, tylko sam woofer.

 

Mowicie szału byście dostali, gdybyście dostali taka paczkę ?

 

Wyslijcie nieznanemu człowiekowi swoje głośniki, przelejcie mu dodatkowo kasę na konto.

Ten kwituje paczkę (mam wgląd po numerze listu przewozowego) a wieczorem przeczytajcie wiadomośc, że głośnik rozwalony.... a swoich głośników zupełnie przypadkiem przez dwa dni nie zdołał wysłać....i spróbujcie zachować spokój, gdyby druga strona miała postępować równie rzetelnie wysłałaby swoje głośniki w poniedziałek, lub nawet wtorek i nie wzbudzałaby wobec mnie żadnych podejrzeń...

 

Wiem, że znacie Marcina-więc go bronicie, ale dla mnie to zupełnie nieznajomy człowiek - głośnik mógł po prostu upuścić i efekt również wyglądałby jak na zdjęciu i nie udowodnicie mi że tak nie mogło być-bo jakbyście się na klockach nie znali, to wpadka może zdarzyć się każdemu.

 

Zalewix-mówisz że te zdjęcia mówią wiele, więc jak rozumiem - od razu po zdjęciach wywnioskowałeś, że źle zapakowałem glośniki :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty powiedziałeś ... że młotkiem waliłem w nie !!!!

:krzeslem:

a każdego znasz osobiście - gdy robisz z nim interesy na allegro ???

Bo tam właśnie kupiłem twoje głośniki ...

Więc daj sobie na luz ...

 

samo przez się już mówi ... paczka totalnie nie zabezpieczona ...

 

I poniesiesz tego konsekwencje ...

I dziękuje Bogu iż nie dałem rady wysłać swoich (kupa roboty w pracy i nie zdążyłem ... ) bo bym był teraz głęboko w dupi...

 

Że taka paczka dojdzie nie uszkodzona to jest 10/100 i raz Ci się udało ...

Apelowałem aby zabezpieczyć ...

 

A co nie latały ????????

 

Kurier spisał protokół i to bezstronnie ... Tata przy tym był ... I po prostu udostępnił mu paczkę ...

 

Oby Ci zwrócili pieniądze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pospawamy się, na to wygląda.

Nie powiedziałem że waliłeś w nie młotkiem, tylko że ten głośnik wyglądałby tak nawet jakby młotkiem dostał.

JESZCZE RAZ PYTAM, PO CZYM MAM WNIOSKOWAĆ, ŻE NP. NIE UPUŚCIŁEŚ GŁOŚNIKA?

Dlaczego mam Ci ufać, skoro mimo obietnic nie wysłałeś swoich głośników?

 

I nic się samo przez się nie mówi, paczka była zapakowana w firmowy karton, w takim opakowaniu bez żadnych uszkodzeń dotarła do mnie PP. Gdzie tu widzisz winę po mojej stronie?

 

Apropos wysłania paczek, wysłałem też Hertze DSK i EV i dotarły nieuszkodzone, a tez poszły w firmowych kartonach.

 

I oby mi zwrócili pieniądze, bo tylko to zakończy sprawę pomiędzy nami.

 

Resztę dyskusji proponuję juz przenieść na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESZCZE RAZ PYTAM, PO CZYM MAM WNIOSKOWAĆ, ŻE NP. NIE UPUŚCIŁEŚ GŁOŚNIKA?

Dlaczego mam Ci ufać, skoro mimo obietnic nie wysłałeś swoich głośników?

 

I nic się samo przez się nie mówi, paczka była zapakowana w firmowy karton, w takim opakowaniu bez żadnych uszkodzeń dotarła do mnie PP. Gdzie tu widzisz winę po mojej stronie?

 

Apropos wysłania paczek, wysłałem też Hertze DSK i EV i dotarły nieuszkodzone, a tez poszły w firmowych kartonach.

 

:padam: :padam: :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pussey- Wiesz jak na razie po czym innym nie można wywnioskować. Jeżeli paczka jest cała a środek lata, to jak dla mnie jest to dziwne. Nie wtrącam się w wasze racje. Tylko mam nadzieję, że napiszecie jak to się zakończyło.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...