Skocz do zawartości

Skąd muza w dobrej jakości ?


rosa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o pliki mp3. Wiadomo nie będzie to samo co CDA ale zawsze coś.

Jakaś stronka ? Bo popularne terrenty to szajs , pliki przerabiane kilka razy i te niby 320kb jest o kant potłuc ...czasami 190kb lepiej zagra niż te 320kb. Szukam jakieś sprawdzonej stronki , gdzie jest pewne źródło jeżeli chodzi o jakoś utworów ....

 

Czy pozostaje mi tylko sklep :D ? Wierzę , że są "Tańsze" opcje wypalenia w dobrej jakości muzy .. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep. Płyty nie są takie drogie. Coraz więcej płyt jest "zagraniczna jakość, polska cena". Ja już dawno zrezygnowałem z nagrywek. W miesiącu kupię z dwie oryginalne i styka.

 

Popieram , poza tym przy myśleniu o "tańszych" sposobach na dobrą muzę , niestety będzie coraz mniej dobej muzy... Jeśli podoba Ci się jakiś artysta który namęczył się nad nagraniem dla Ciebie tej płyty , to zapłać te 30 zł :) i obaj będziecie szczęśliwi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ...

tylko ja jestem taki "stwór" , że lubię różne rodzaje muzyki hmm zróżnicowaną może tak ...

nie lubię jak powiedzmy 5 kawałków pod rząd leci hh albo dance ... lubię jak co 1-2 kawałek zmienia się rodzaj muzyki , jak jest zróżnicowana lista :D czyli, mp3 raczej w grę wchodzi .. :P

 

do tego jest jeszcze problem , że na CDA mój alpine 9835R przerywa strasznie na nierównościach przy mp3 już mniej. W sumie na dniach zmieniam laser z zawieszeniem (amortyzatorkami) i wtedy już powinno być gites. Tylko mam problem , żeby gdzieś dostać te amortyzatorki bo z dostaniem całego lasera AP-02 nie ma problemu ale te gumki olejowe pod nim już z tym jest problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ...

tylko ja jestem taki "stwór" , że lubię różne rodzaje muzyki hmm zróżnicowaną może tak ...

nie lubię jak powiedzmy 5 kawałków pod rząd leci hh albo dance ... lubię jak co 1-2 kawałek zmienia się rodzaj muzyki , jak jest zróżnicowana lista :D czyli, mp3 raczej w grę wchodzi .. :P

zawsze możęsz przerobić audio na mp3 , odwrotnie już nie koniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupno oryginałów, czy to nowych czy używanych gdzieś na aukcjach. Jeśli chodzi o pobieranie z neta Flac-ów i Wav, to np. strona chomikuj jest warta zainteresowania. Co prawda się płaci ale jest to opłacalne :] (można ściągnąć kilka płyt Flac czy Wav za kilka zł). I po raz kolejny napiszę, MP3 to zło, jak tylko możesz to unikaj tego formatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny napiszę, MP3 to zło, jak tylko możesz to unikaj tego formatu.

 

Dobrze mówisz :)

 

Wystarczy odsłuchać jeden ten sam kawałek z ori i z mp3. Nie trzeba być audiofilem, żeby usłyszeć różnicę, która jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wyszukuje wsrod znajomych. Czesto kupuja jakies płyty-kopiuje od nich w wav-ie. Kazdy jak kupi raz na miesiac płytke i mamy sporo nowoczesnych piosenek w najlepszej jakosci. Robimy sobie taka własna baze utworów. Dzieki temu mozna stworzyc sobie własna plyte dobrej jakosci z ulubionymi utworami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu nic za darmo nie ma :D

Zawsze są torrenty ale to jest masa szukania..

rosa user_popup.png postaw sie w swojej sytuacji chciało by ci sie kupowac płyty CD i wrzucac na neta? Pare płyt, nawet wiecej sie trafi, ale całej kolekcji EMPIK-u nikt ci za frajer nie wrzuci :)

Poprostu sklepy by upadły.. A pamietaj ze tam tez pracują ludzie.. W dodatku idzie tez kasa dla kogos kto to tworzy-wypadało by tez uszanowac "troszke" tą osobe ze sie napociła..

Ja czasami kupuje płyte-własnie z powodu szacunku dla autora-w koncu rynek muzyczny musi sie jakos trzymac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://flacmusic.ru/index.php Duży wybór muzyki niestety nie ma poslskich wykonawców.

 

 

fajna stronka, dzieki za info. już z niej ciągnę.

a akurat nie mogę sobie przypomnieć kogo chciałbym usłyszeć w najlepszej jakości z polskich wykonawców, więc mi to ryba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOMER1980 masz rację, znajdzie się kilka takich perełek ale już nie chce wymieniac, bo zrobi sie :offtopic:

 

ja do tej pory albo zgrywalem z oryginalow albo probowalem znalezc na torrentach - jesli tyczy sie to lepszej jakosci.

 

teraz jak bede mial radio z USB to bede staral sie zgrywac WAVy na twardy dysk lub ktorys z odtwarzaczy apple.

 

 

duzym problemem jest to, ze ciezko znalezc niektore kawalki a co dopiero w najlepszej jakosci... ale zawsze można odpalić z youtube :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klayman - gratuluję Ci zakupu "DEX-P99RS" bo nie słyszałem aby po usb inne radio grało wav'y :wink:

 

Nie odpuszczę sobie przygotowania na G.Wiosnę specjalnej płytki z muzą w której wpierw zripuję połowe muzy na 320 kp i wav a później z powrotem nagram całość jako CD AUDIO. Aby dać odpowiednie "fory" twierdzących, że to taka kupa, to wezmę jakiś jezzik z partiami wokalnymi a nie dicho aby się tam coś działo. Coś czuję, że będę miał dużo zabawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jestem niestety "do tyłu" z moją Alpiną i usb... tylko pozazdrościć kolegom z pionkami i keniami.... Jeśli faktycznie mozna na pendriva lub na hdd zapakować cały dysk wav'ów i to odtwarza najprostszy pionek to pozostaje mi tylko pozazdrościć... :zawstydzony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://flacmusic.ru/index.php Duży wybór muzyki niestety nie ma poslskich wykonawców.

 

 

a jak się ściągnie już z tej strony to co potem zrobić z jednym plikiem flac, na którym jest cała płyta?

 

a drugą jaką ściągnałem to też ma jeden plik, 490mb z rozszerzeniem .ape... zna ktoś ten format?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuszczę sobie przygotowania na G.Wiosnę specjalnej płytki z muzą w której wpierw zripuję połowe muzy na 320 kp i wav a później z powrotem nagram całość jako CD AUDIO. Aby dać odpowiednie "fory" twierdzących, że to taka kupa, to wezmę jakiś jezzik z partiami wokalnymi a nie dicho aby się tam coś działo. Coś czuję, że będę miał dużo zabawy :wink:

 

Jeśli dobrze rozumiem, to twierdzisz że nie będzie słychać różnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...