Skocz do zawartości

Amatorka w Focusie mk1


zalewix1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To moja pierwsza instalacja, więc proszę o wyrozumiałość:P Ew porady co mogę poprawić.

Na pierwszy ogień poszły tweetery, ze względu na to że jestem tatą a aktualnie mam urlop to znalazłem chwilę na montaż tweeterów w obudowach lusterek.

W piątek, lub sobotę zajmę się wygłuszaniem drzwi matami STP Vibro M1, oczywiście fotki z montażu dodam w weekend:)

Na początek kilka fotek z montażu tweetów w obudowach od lusterek. :)

post-6300-0-01432600-1305115294_thumb.jpg

post-6300-0-42174200-1305115304_thumb.jpg

post-6300-0-15839900-1305115315_thumb.jpg

post-6300-0-80007000-1305115324_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Są ukierunkowane w środek wnętrza fury. Przy lewej śrubie w lewym tweeterze dałem grubą na 3mm podkładkę metalową, to samo przy prawej śrubie w prawym tweeterze. Do pozostałych 2 śrub dałem zwykłe cenkie podkładki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał trochę czasu to mógłbyś w ten sposób wstawić tweetery w trójkąty lusterek, spokojnie się mieszczą po obu stronach. Po stronie pasażera niewiele jest zabawy, natomiast od kierowcy trochę więcej. Ale efekt jest na prawdę fajny.

post-6564-0-03071100-1305364775_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem trochę fora internetowe i ludzie wypowiadali się pozytywnie na temat montażu tweeterów w Focusie w obudowach lusterek. Więc wybrałem to miejsce i jestem zadowolony.

Dzisiaj skończyłem wygłuszać bagażnik (klapa i podłoga bagażnika), poszło na ten cel 12 mat Silent Coat 2mm o wymiarach 37,5cm x 26,5cm. Jutro biorę się za podłogę i dach (też będę kleił Silent Coat) Powiem szczerze że bez podgrzania słabo się kleiły, ale po podgrzaniu już całkiem dobrze. Nie wygłuszyłem tylko obudowy klapy bagażnika, ponieważ jest tam dosyć gruba gąbka... zrywać tą gąbkę i kleić maty, jak myślicie? jeszcze co prawda nie poskręcałem bagażnika i mogę wygłuszyć tę obudowę. Zostały mi jeszcze ścinki i zastanawiam się czy nie włożyć ich pod rejestrację bo strasznie mi drga jak jest większy bas. Myślicie, że to dobry pomysł?

 

Po południu wrzucę fotki z montażu mat w bagażniku, bo tymczasowo nie mam aparatu:)

Pozdro.

 

Dodaję obiecane zdjęcia.

Na pierwszych 2 fotach widać jak rzeźbiłem bagażnik, to tylko początek pracy więc proszę bez wyśmiewek :P

Starałem się w miarę wszędzie obkleić klapę, niestety klapa ma dużo nierówności i musiałem naklejać kawałkami.

Mata jakiej użyłem do wygłuszenia bagażnika to Silent Coat 2mm efekt- zadowalający.

Następnie zabrałem się za drzwi. Poździerałem starą matę (a raczej resztki cieniutkiej pianki) z zewnętrznej i wewnętrznej strony. Pod głośnik dałem Piankę 1x GMS-02 arkusz 100cmx50cm, natomiast z zewnątrz położyłem 2x GMS-04 100cmx50cm na jedne drzwi, czyli w sumie poszły mi 4 maty z czego 2 jeszcze zostały... Może dokupię jeszcze 2 i dam je na podłogę, pomyślę.

W każdym razie po skręceniu boczków i podłączenia radia zauważyłem, że jest o niebo dosłownie NIEBO lepiej.

W porównaniu do kobiet moja fura to teraz ''niskopodłogówka'' :]

 

Jutro dodam fotki lepszej jakości, bo niestety nie doczekałem się aparatu i musiałem cykać telem.

 

Pozdro!

post-6300-0-54219900-1305745682_thumb.jpg

post-6300-0-03141600-1305745705_thumb.jpg

post-6300-0-36324200-1305745720_thumb.jpg

post-6300-0-81225800-1305745737_thumb.jpg

post-6300-0-05210000-1305745760_thumb.jpg

post-6300-0-98748800-1305745778_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobnie mam Focusa :-) Też planuje zamontowanie w tym samym miejscu przy lusterku:-)Chcialem spytac ile mat poszło Ci na wygłuszenie drzwi - też muszę sie zabrać wkońcu za robotę. Jak możesz wrzuć jak najwięcej zdjęć z montażu, twoje doświaczenia napewno mi pomogą :-)Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie po skręceniu boczków i podłączenia radia zauważyłem, że jest o niebo dosłownie NIEBO lepiej.

Różnicę zapewne sporą poczułeś ale tak zrobione drzwi próby czasu nie wytrzymają, otwory rewizyjne nie są usztywnione i mata nie jest dokładnie przyklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrzucę, bo te robiłem jak naklejałem 1 arkusz maty a na to poszedł jeszcze drugi. Mam takie pytanie, zostało mi 2 maty, czy wygłuszyć nimi boczek drzwi od strony głośnika? maty będą sie trzymały tego sztucznego tworzywa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- ledwo się gms trzyma odtłuszczonej blachy - więc nie bardzo sztucznego

2- nie potrzebnie obciążenie drzwi

3- do tego służy pianka, która tłumi drgania by tapicerka nie drgała i grała...

4- lepiej dać kolejną warstwę na miejsce otworów technologicznych

itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin.

 

Gms aż tak zły nie jest pod tym względem, dobrze się kleił, chociaż może dlatego że grzał się u mnie w samochodzie przed położeniem przez 2h gdzie była niezła parówka, ok 35 stopni.

 

Czy w takim razie czy do tego celu pianka gms-02 będzie odpowiednia? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pianka już zakupiona do tego celu. Za chwilkę będę brał się za wygłuszenie dachu.. Jeszcze mam problem z lusterkiem, cholernie mnie wkurza jak wkład drga, wymieniłem wkład, poskręcałem wszystko dobrze, żeby wyeliminować luzy i nadal jest to samo:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...