Skocz do zawartości

jak ustawić wzmacniacz i spokoić trochę tweetery?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem mam z ustawienie wzmacniacza a dokładnie przodu względem suba.

Przód mam skręcony maksymalnie gainem i jestem wstanie ustawić skale na radiu do 30 z 50, natomiast suba mam ustawionego gainem gdzieś ponad połowe i zaczyna go słychac tak jak ja bym chciał gdzies przy około 25 na skali radia. Więcej się troche boję ustawić bo głośnik ma niby 180W a w mostku na moim rodku grubo ponad 250W. Problem polega na tym że przy normalnym słuchaniu (to jest skala około 20) suba za mało słychać, przy skali 25 i wgóre jest ok, ale w aucie jest już tak głośno że na dłuższą metę się nie da słuchać tym bardziej, że tweetery w moich rainbowach już syczą dosyć konkretnie, a nie wiem jak można je trochę uspokoić (ustawione na zwrotkach są na soft).

Czy jest jakaś możliwość żeby przód na skręconym gain grał ciszej?

Podejrzewam że tak się dzieje z winy radia, bo miałem rózne wzmacniacze i na każdym identyczna sytuacja tylko teraz mam inny samochód, tweetery w słupkach i można oszaleć troche przy głośnym graniu, a przy cichym to powoli jakby suba w bagaju nie było :(

 

Auto to galant 98r w kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rodek, filtry są i się nimi bawiłem ustawiłem jak najlepiej się da i equalizerem w radiu też, ale ta góra przy głośnym graniu nadal jest drażniąca( chyba że na qeualizerze wycofam wszystkie wyokie tony,ale to za ciężko wtedy gra), bo woofery ok. Dzisiaj jeszcze będę kombinował może coś się uda poprawic..

 

Dodam jeszcze, że do rodka jest włożony moduł 1 czy i filtrem HP da się regulować w zakresie od 40 do 200HZ

 

wziąłem teraz jeszcze instrukcje i przy module 3 można regulować HP i LP w zakresie 40-200HZ, ale to raczej nic nie da ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...