Skocz do zawartości

Amatorska instalacja w passacie b5


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jesli nie chcesz OFC kupowac to juz zamiast CCA lepiej zastanow sie nad spawarą,

Z początku też myślałem nad spawarką. Ale koszt takiego kabla to ok 60-70 zł za 6m. Do tego sygnałówki na 4 rca jakieś w miarę dobre to pewnie też podobny koszt. Do tego kable głośnikowe a potrzebnie mi jakieś 10 m i oczywiście oprawka bezpiecznika z bezpiecznikiem i konektory i w sumie mógłbym przekroczyć z tym 200 zł. U mnie w okolicy raczej nie ma gdzie tanio kupić tych rzeczy. A przez allegro doszłyby znowu koszty przesyłek bo wątpię żebym dał radę kupić wszystko u jednego sprzedawcy. I w sumie koszty by mogły wyjść na poziomie tego zestawu ale z kablami ofc. Dlatego w jednym poście zapytałem czy warto dopłacać to tych kabli w wersji ofc te ponad 100 zł.

 

A więc spróbowałem odpiąć progi dzisiaj i się wystraszyłem. Lewa strona z początku poszła łatwo ale to tylko dlatego że 2 pierwsze zatrzaski były urwane. Dalej za chiny nie chciało pójść więc zmontowałem z powrotem i dałem sobie spokój z tym. Prawa strona trzymała jak diabli ale dało radę niestety tylko 2 pierwsze zatrzaski były całe. Dalej wszystko pourywane poza tymi przy mocowaniu pasów :( .

post-4145-0-39644900-1304344371_thumb.jpgpost-4145-0-21012200-1304344408_thumb.jpgpost-4145-0-96390600-1304344420_thumb.jpg

Szukałem także dojścia do drzwi. I chyba znalazłem:

post-4145-0-82603600-1304344395_thumb.jpg

Strasznie ciężko w tą dziurę paluchy włożyć ale wydaje mi się że ta guma między karoserią a drzwiami da się ściągnąć.

Także z poprowadzeniem kabli problemu raczej nie będzie choć patrząc na te zatrzaski to aż dziw że to się kupy trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że ta guma między karoserią a drzwiami da się ściągnąć

mnie się nie wydaje...ja jestem tego pewny :wink:

przy demontażu progów na końcu (pod tylną kanapą) jest zdaje się jedna śruba na wierzchu i jedna schowana za kolejnym plastikiem - taka uwaga co byś nie pourywał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt do poprawy zasilania już jest. Dodatkowo separator antenowy bo już znudziło mnie słuchanie tylko rmfa.

post-4145-0-76667200-1304683210_thumb.jpg

Jutro zabieram się za montaż. Kable sygnałowe będę miał w przyszłym tygodniu. Jak dobrze pójdzie to jeszcze głośnikowe wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jak wygląda montaż w innych markach grupy VW, np.: Bugatti, Porsche, Bentley czy Lamborghini :?::] Może tam jest jeszcze gorzej niż w Audi :)

Raczej miałem na myśli grupę VW która jest raczej często spotykana na polskich drogach niż niszowe egzotyki :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze odrazu zrobisz sobie porzadek z tymi wzmakami.Chociaz tak jak to jest u mniepost-4055-0-28106500-1304691233_thumb.jpg

Na razie wzmacniacz pozostanie przykręcony do zabudowy. Ale przy zmianie suba na inny powędruje pewnie na oparcie. A kabelki rzeczywiście fajnie poukładane :) .

 

Po wstępnych bojach położyłem w końcu kabel plusowy :hurra: . Masowy i podpięcie bezpiecznika dopiero przede mną. Przy okazji zrobiłem małe przemeblowanie i zabudowa wraz z subem wyleciała z bagażnika. Także teraz myślę jak przykręcić wzmacniacz do oparcia foteli. Bo wstępnie próbowałem to zrobić ręcznie ale albo mam za mało siły albo to oparcie jest takie twarde( one jest ze stali czy co? :orany: ). Przez to przemeblowanie będę musiał także przez pewien czas słuchać muzyki tylko na przednich głośnikach. Zobaczymy może mi się spodoba :hyhy: .

 

PS. Rzeczywiście za drugim razem zaczepy progu puszczają bezproblemowo.

 

A oto efekt końcowy zmiany zasilania:

post-4145-0-23761900-1304774943_thumb.jpg

Po otwarciu bagażnika pierwsze co rzuca się w oczy to te grube kable. Niestety na razie wzmacniacz leży na podłodze bagażnika. Ale jakoś go tam przymocuje żeby nie odfrunął gdzieś na zakręcie. Jak wpadnę na pomysł jak to dobrze przymocować do oparcia to opuści podłogę(ponoć trzeba wiercić w oparciu). Na razie wzmacniacz zasila przód i szczerze to to fajnie sobie gra. Nawet nie wiedziałem że te wooferki tak fajnie kopią :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam już tylko na sygnałówki i zabieram się za robotę. Może przyjdą jutro jak dobrze pójdzie. Co do kabli to wydaje mi się że te co mam starczą do drzwi ale to się sprawdzi jak będę sygnałówki montował. Będę też przenosił wzmacniacz na oparcie a masa pójdzie pewnie od mocowania zaczepu pasów.

 

Największego szoku dostałem jeżdżąc bez suba. Z przodu nie ma prawie żadnej różnicy :zdziwko: . Zmniejszyłem hpf z 85 na trochę poniżej 80 hz i gra to praktycznie tak samo jak z subem. Chyba że ja głuchy jestem. W każdym razie muszę zmajstrować sobie nową skrzynkę. Może ktoś wie jaka będzie dobra br czy zamknięta i jakiej objętości.

 

Poczta mnie zaskoczyła i dziś przywiozła kabelki :) . Oto one:

post-4145-0-98516200-1304955336_thumb.jpg

Także jutro zabieram się za montaż wszystkiego do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po długich bojach dałem radę puścić te sygnałówki i głośnikowe :hurra: . Niestety nie mam żadnych fotek z montażu. Bardzo się spieszyłem i nie było kiedy pstrykać zdjęć. Oczywiście wszystkie kabelki ładnie pochowane i tam gdzie trzeba było zaizolowane dobrze. Odpaliłem auto i nasłuchiwałem jakiś niepokojących dźwięków z wysokotonowych, ale poza cichym szumem który jest także na zgaszonym aucie nic nie zwróciło mojej uwagi. Szum ten jest ledwo słyszalny, praktycznie tylko przy zmianie utworu i niezależnie od głośności radia. Ale może jest on spowodowany tym że puszczam muzykę z mp3. Na poprzednich kablach i wzmacniaczu też było słychać ten szum więc pewnie to będzie to. Ogólnie nie zauważyłem poprawy w dźwięku choć gra to nieco inaczej niż wcześniej albo mi się po prostu wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...