Skocz do zawartości

Mds06?


kamilCC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

wpadłem na pomysł, zeby w tigrze podmienic głosniki przednie, zamiast obecnych wooferow zaaplikowac mds06. Co wy na to? Beda dawały rade z tymi zwrotkami z zestawu z podpisu? Nie chce montowac subwoofera, a chce miec troche wiecej bassiku za ok 400zł i pomyslałem, zeby te mds06 kupic ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie MDS hmm słuchałem je u Grega i robiły robotę kopały mocno ale nisko nie schodziły. U niego grają w całych drzwiach. Możesz mieć też problem ze średnimi tonami.

 

Może wsadzić coś takiego - DLS RW6

Tylko w tym przypadku nie wiem jak jest ze średnimi tonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak beda kopac to bede zadowolony ;) maja dawac czadu i tyle. Od niskiego schodzenia jest subwoofer, takze spoko :P

 

jak maja kopac to moze r6a masz je w corsie wiec po co szukac dalej? Zrobic im porządną podstawe, podpiąc jakąs elektrownie i bedzie kopać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak beda kopac to bede zadowolony ;) maja dawac czadu i tyle. Od niskiego schodzenia jest subwoofer, takze spoko :P

Ze u gerga nie schodzily nisko wcale nie jest powiedziane ze u ciebie bedzie tak samo, chyba ze macie te same auto, tak samo przygotowane furtki i pedzicie to tym samym piecem.

 

Sluchalem tych wooferow w odpowiednio przygotowanych panelach, glosnik oczywiscie wyciagniety przed tapicerke i zarowno wykop, szybkosc i zejscie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem juz co sadzic na temat tych mds06, znalazłem same woofery od dls r6a za 500zł, zaś hsk 165 kosztuja 300zł i chyba to bedzie najlepsze rozwiazanie, bo nie bedzie trzeba kombinowac z boczkiem no i dodatkowe 100zł zostanie na wzmaka.

 

Jaki wzmacniacz bedzie najlepszy do hsk, zeby pokazał sie bassik i moc? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj alpinki potrafia pokazac :D niepozorne takie a ładnie graja, jak podłaczyłem swojego leciwego wzmaka pod kolegi suba, to tamten nie dowierzał, ze on dał 400zł za jakies "no name made in china", a ja za tego olda niecała stowke i moj gra lepiej, nawet chciał sie zamienic mowiac, ze ten jego jeszcze na gwarancji itp ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDS06, R6A, HSK są to trzy zupełnie inaczej grające woofery. Trzy inne światy. Jeśli to ma być do "ogniowania" to kup HV165 woofer z HSK. Ten speaker mocy się nie boi i potrafi ją przyjąć przez dłuższy czas. Nie mówię że MDS czy R6A to słabe moco głośniki. I jak chcesz kopa to co jak co ale ten woofer go ma. I na dodatek znośnie sobie poradzi w 2 drogach i zmaleje efekt "bumcyk" jak to Jarek fajnie napisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam IT 06 no i muszę powiedzieć ze kicka z nich u mnie za dużo nie ma, one graja pasmem subwoofera, walą mięchem bardziej niż kopią. W dodatku do mds06 proponował bym pancerne wygłuszenie dzwi i obowiązkowo wyciąganie przed tapicerkę, chyba ze jakaś inna rzeźba. U mnie boczki grają równie mocna jak sam głośnik :P No i tak jak już napisali, bez tweetera którego można nisko ciąć do 2-way raczej HV165. Chyba ze 3-way :cwaniak:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat mam MDS06 i jestem a w zasadzie byłem ich wielkim zwolennikiem. Chciałem mieć coś innego i mam jednak w tym momencie rynek jest tak bogaty w inne alternatywy w takich samych pieniądzach lub nawet w mniejszych że mając do dyspozycji 400zł można mieć już 'znośne' dwie drogi.

Jakbym robił teraz dwie drogi po mniejszej linii oporu to HSK bez dwóch zdań. Jak już Gilotyna wspomniał to są zupełnie inne głośniki i z doświadczenia wiem że MDS06 do dwóch dróg się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDS06, R6A, HSK są to trzy zupełnie inaczej grające woofery.

Rzekłbym że pierwszy to subwoofer i na dodatek poza robieniem rozpierduchy nie wiele potrafiący.Fakt że słuchałem tylko w dwóch autach ale ten sam problem występował: wielkie buuuum i nic więcej :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, wolną chwilą zostaną wygłuszone boczki, i wtedy dopiero dobrze będzie można dobrze odsłuchać ten przetwornik, choć i tak to głośnik który gra pasmem subwoofera, robi dużo niepotrzebnej zadymy, dlatego też jakiś czas temu stwierdziłem ze gra on przejściowo w moich drzwiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony chciałbym, zeby było w przednich drzwiach cos ala subwoofer i własnie te mds06 by sie sprawdziły, bo bym nie musiał montowac suba w bagaju. A jak juz bym zamontował mds06 w drzwiach, to moze pojawiło by sie 3 way :D:super:

 

Co bym potrzebował do 3 way, jesli: posiadam JVC sh1000 + kupiłbym(mds06 + piec do nich, dobrze je zamontował w drzwiach) i jaki zwykły prosty głosnik by sie nadał do srednicy i jaki piec na to? :) Bo szczerze to jakos nie ciagnie mnie do suba narazie w tigrze ;D chciałbym byc wyjatkowy i nie miec suba w tym aucie a miec ciekawe granie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...