Skocz do zawartości

Wytłumienie samochodu troche inaczej....


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W majowy weekend bede zajmowal sie czyszczeniem samochodu , przy okazji wybebeszenia bede zmienial miejsce montażu komponentow i przeciagal kable pod wykladzina... Mam tez zamiar wytlumic odglosy z zewnatrz i szukalem tanich produktów do realizacji celu , znalazlem np. cos takiego podkład izolacyjny - http://allegro.pl/podklad-pod-panele-tylko-2-00zl-super-okazja-i1565572859.html , podkład pod panele - http://allegro.pl/gratis-tasma-podklad-pod-panele-izo-nord5-5mm-m2-i1568519329.html , pianka polietylenowa - http://allegro.pl/super-cena-pianka-pe-gr-8mm-pod-wylewki-panele-i1537095016.html co myslicie o zastosowaniu poszczegolnych produktów do wytlumienia podlogi , bagaznika , boczków....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pianka z pierwszego linku może okazać się dość krucha, odpuścił bym. Druga pozycja jest bardzo podobna do trzeciej, podstawowa różnica to sztywność i mniejsza ilość mikrokomórek powietrznych, raczej na płaskie powierzchnie. Ta pianka z rolki jest chyba najbardziej odpowiednia będzie. Zerknij jeszcze na tanie karimaty z marketów, to grubsza wersja tej pianki z rolki, też powinna być ok, szczególnie na podłogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zakładałem takie z wałka ale już bym tego więcej nie zrobił.Nie słyszałem jakiejś różnicy.Raczej lipa.No chyba że autko ogólnie jest bardzo blaszane i bardzo źle oryginalnie wytłumione to może jakaś różnica będzie choć watpię,w autku jakimś juz w miarę to chyba robota i wydatek bez sensu.Trzeba uważać przy wykładaniu żeby oprócz plastyków przy progach ładnie się później zeszły i fotele w miejscach jezdni nie podniosły wykładziny.Myślę że maty jakieś jednak bitumiczne z alu sie lepiej sprawdzą nawet z tych tańszych.Właściciele nowych lepszych furek mają ułatwione zadanie i juz na starcie mają ciszej niż my wydając pieniądze i wkładając kupę pracy w wygłuszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko było jasne , ten wydatek to groszowa sprawa bo wydajac 20-30zł nie spodziewam sie cudów , nie mam tez zamiaru ładowac X kilo bituma za X zł bo bo raz mam za słaby silnik żeby dokładac kilogramow dwa ze do 3tys obrotów silnika praktycznie wcale nie słysze , bardziej chodzi mi o nadkola bo gumy szerokosci 205 robia juz troche wiecej halasu ale tez nie jest zle , jest to zabieg sztuka dla sztuki na zasadzie jak pomoze co kolwiek to dobrze a jak nie to nawet nie bede pamietal ze wydalem n to kase , przypuszczam ze ta pianka z rolki jest sporo zabawy zeby to przykleic , wyrównac i nie miec pozniej za duzo problemow z montazem oryginalnego dywanu , nie ukrywam ze myslelem o dekarce czy app ale raz ze te kilogramy dwa ze moim zdaniem taka pianka powinna duzo lepiej chlonac dzwiek niz kawal gumy i po zrobieniu drzwi samym app a app + pianka 10mm roznica jest spora ale ta pianka ktora stosowalem jest 4-5razy drozsza od tej a nie czuje potrzeby zeby wydawac wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mialem stycznosci ale jezeli dobrze interpretuje to co pisze sinoff to ten podklad moze byc za sztywny zeby go tak wykorzystac , na podloge moze sie nadac ale ja przynajmiej na drzwi bym wykorzystal to z trzeciego linku w grubosc z 5mm przyklejone do warstwy mat i pewnie tak zrobie bo narazie mam troche fuszerke w drzwiach i tez bede nad tym pracowal , tak to jest jak bez kasy na szybko robi sie auto , kasa przychodzi i trzeba drugie tylke pracy na poprawki wykonac :zawstydzony:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się obecnie nad tym, aby dać taką piankę(jak w linku drugim) po wewnętrznej stronie boczków drzwi, żeby ograniczyć drgania. Co Wy na to??

Raczej ta z trzeciego linka, ta o której myślisz nie ułoży się dobrze na krzywiznach i przetłoczeniach, do przyklejenia wystarcza zwykły butapren, powinieneś odczuć poprawę po takiej wyklejance.

przypuszczam ze ta pianka z rolki jest sporo zabawy zeby to przykleic

Tu sprawę ułatwi Ci elastorub http://www.jasam.eu/promocja/olsztyn/311 nie powinieneś mieć później kłopotów z położeniem wykładziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 24 kwiecień 2011 - 22:27 napisał

przypuszczam ze ta pianka z rolki jest sporo zabawy zeby to przykleic

 

Tu sprawę ułatwi Ci elastorub http://www.jasam.eu/...cja/olsztyn/311 nie powinieneś mieć później kłopotów z położeniem wykładziny.

 

 

Dzieki za podpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ta z trzeciego linka, ta o której myślisz nie ułoży się dobrze na krzywiznach i przetłoczeniach, do przyklejenia wystarcza zwykły butapren, powinieneś odczuć poprawę po takiej wyklejance.

 

Thx Sinoff, w takim razie wykorzystam to z 3. linka lub poszukam gdzieś karimaty w szafie :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak wydaje mi sie ze ta pianka jest tez po to zeby wytlumic odglosy chodzenia , amortyzuje tez ale kilka db stlumi....

Słusznie kombinujesz, małe testy robiłem, jest obiecująco :)

poszukam gdzieś karimaty w szafie

I po wyklejankach podziel się wrażeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karimata poskutkuje na bank ale ja jestem marudny i chce jeszcze taniej :D W weekend bede robil jak sie wyrobie bo drzwi do poprawki , czyszczenie tapicerki , poprawa montazu wzmaka , przelutowanie kabli , poprawa zasilania wiec troche roboty jest a 3maja wyjezdzam wiec samochod musi byc poskladany....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kogos to malo interesuje lecz materialu do wygluszania samochodow (czyt.pianka z klejem na spodzie ) mam u mnie w pracy pod dostatkiem za zupelna darmoche :D Ale oprocz drzwi i klapy bagaznika nic nie wygluszalem bo to kupa roboty ale jak ktos ma checi i mnostwo czasu to czemu nie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście użył bym masy natryskowej coś takiego jak baranek z tym że ona ma większy współczynnik tłumienia i pochłaniania dzwięku wcześniej stosowałem ten środek i zdaje egzamin i znacząco wycisza kabine. Na podłogę potrzeba z 3 opakowania żeby zdało egzamin , koszt jednego od 20zł w zależności od firmy . Poza tym ma właściwości antykorozyjne no i waży 5 krotnie mniej , łatwość nałożenia tylko po zastosowaniu trzeba odczekać aż zaschnie i odparuje rozpuszczalnik [nie będzie się kleić ].Wcześniej używałem środka firmy Troton lepszej firmy to Tereson ale koszt to 50 zł za puche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...