Skocz do zawartości

Audio w Audi a6 (c4)


PrOcenT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 rok później...

Wiem że odgrzewam kotleta ale nie chciałem zakładać nowego tematu i śmiecić.

Mam autko jak w temacie, i dylemat czy z przerobionych paneli da sie coś wyciągnąć? Aktualnie ori puszki zostały przerobione pod 13cm i całość pokryta żywicą z włóknem. Powstało coś takiego http://imageshack.us/photo/my-images/802/sam4937.jpg/ (jescze przed żywicowaniem całości) Komora dokładnie nie wiem ile litrów wyszła ale pewnie coś koło 3. Głośniki na razie jakie tam siedzą to gms 2500 z jednego względu kosztowały 90zł z przesyłką więc jak by coś nie wyszło nie szkoda wywalić  :P Tylko widziałem parę wpisów na innych forach że daje coś takiego rade. U mnie niestety nie. Fakt że od seri jest lepiej, ale gra to miernie, ori głośniki z passata lepiej grają  :P I teraz nie wiem czy to porostu tak już będzie, czy to wina głośników bo są mierne bo przecież są :lol:  

Wymiana na coś innego przyniesie efekty? Co może zagrać w tak małej puszce? I ewentualnie co można poprawić? Lekko jeszcze uda sie je powiększyć. 

Wiem że najlepiej było by wrzucić 16, i że 13 tak jak 16 nigdy nie zagra, tylko problem jest w tym że mam jasne boczki, które ciężko zdobyć w razie wpadki, i staram sie zachowywać w tym starociu wszytko tak jak było w fabryce, lub żeby wyglądało tak jak z fabryki.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo 3 litry to tam nie ma :D  

 

Ja te ori komory powiekszyłem , uzyskałem ok 1,5l, moze minimalnie wiecej, a jak nisko potrafia zejsc hv130 niektórzy juz słyszeli i da sie jezdzic bez suba...

 

Tylko ze czeka mnie juz poprawka tej wydumki bo po roku zaczynaja pierdziec czyli gdzies sie rozszczelniły...

 

Mam jeszcze rzadziej spotykane boczki niz Ty i tym bardziej nie chciałbym na nich testować wydumek z 16cm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nic w tych komorach dobrze nie zagra, może lepszym rozwiązaniem byłoby "puścić" woofer w całe drzwi?

No może i tak, tylko czy znowu nie będzie miał za dużo luzu? jednak drzwi w c4 troche sporawe są :P

 

 

hehe dla mnie to i tak dużo lepsze rozwiązanie (wizualnie i estetycznie )niż ... Sam dobrze wiesz.

 

...ogólnie...

 

hehe dla mnie to i tak dużo lepsze rozwiązanie (wizualnie i estetycznie )niż ... Sam dobrze wiesz.

przynajmniej wygląda na serie, bo mi też jakoś nie leża te wielkie dokładni pod 16 kręcone na tapicerkę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Xris, dnia 11 Lut 2013 - 01:06, napisał:

Ogólnie nic w tych komorach dobrze nie zagra, może lepszym rozwiązaniem byłoby "puścić" woofer w całe drzwi?

No może i tak, tylko czy znowu nie będzie miał za dużo luzu? jednak drzwi w c4 troche sporawe są :P


Twoja odpowiedź brzmi :No może dobrze nie zagra.......... to po co to robisz? Zostaw fabrykę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skorzystaj z porad innych :)

...którzy nie jedno C4 robili :wink:

 

 

Podpowiem Ci, wykręć kilka wkrętów którymi jest skręcona komora, popatrz gdzie są łączone obie części (przy głośniku jest jeszcze 3 kawałek komory przykręcany na 2 wkręty - najpierw jego odkręć) później delikatnie płaskim śrubokrętem czy co tam masz pod ręką, "rozklej" (gumowaty klej który notabene mocno nie trzyma - bardziej uszczelnia komorę) tą komorę i możesz sprawdzić jak zagra woofer/wooferek w pełnych drzwiach...

 

Będzie gorzej to skręcisz oryginalną komorę na silikonie i będzie jak przed testem :)

 

Jak coś jeszcze niejasnego, pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko komór nie rozkręce już bo są zrobione podobnie jak u  mastah22  :P Lekko powiększone i całe wzmocnione włóknem z żywicą więc ich nie rozkleję  :rotfl: 

Same głośniki też to badziew bo nawet po wyjęciu z komór nie ma praktycznie wychyłu membrany. 

Postaram sie kupić nowe komory i zrobie je od nowa jeszcze bardziej powiększając, będzie nadal mało to trzeba będzie szukać tapicerek drzwi takie jak mam, bo swoich na pewno nie potne  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie mało... Z czasem :P  

 

No a ich nie da sie za bardzo powiekszyc bo tego nie da sie załozyc pozniej...

 

Wiec albo cos zamiast kieszeni albo robić drzwi... Ale bez innych boczków to raczej nei wykonalne, jak bedziesz szukał swoich to spoluj mi dwa w niebieskiej skórze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bedzie mało... Z czasem  
 
No a ich nie da sie za bardzo powiekszyc bo tego nie da sie załozyc pozniej...
 
Wiec albo cos zamiast kieszeni albo robić drzwi... Ale bez innych boczków to raczej nei wykonalne, jak bedziesz szukał swoich to spoluj mi dwa w niebieskiej skórze

Wiem że bedzie, i to napewno będzie za mało  :rotfl: Podobnie jak z mocą, kupiłem 2.8 robiło wow, po czasie bez rewelki nie jedzie toto, tata ma 3.0 też na początku było fajnie a teraz za mało :D 

Trzeba będzie pewnie zrbić drzwi, kminiłem jak zrobić większe komory ale to mało realne, żeby jeszcze boczek był wtrzaskiwany to spoko, a tu lipa bo nasunąć trzeba.. 

Do siebie znalazłem dwa za 50zł.. Niestety pod korby więc mi sie nie przydadzą.. A fakt niebieska skóra to rzadkość  :szok:


Od kiedy jest to wyznacznik jakości? 

To może nie aż taki, ale cena już chyba tak, z przesyłką cały zestaw wyszedł 80zł, kupiony tylko był po to żeby spasować panele :rotfl: I leżał pewnie też sporo na magazynie.

Przygode z CA dopiero zaczynam, i tak dzięki temu forum wiele ciekawostek sie dowiedziałem. A faq Nazara czytane wielokrotnie aby coś mi nie pasuje  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to na nich zbuduj sobie komory na tapicerce

I tez kupiłem 2.8 i juz nie mówie wow

Na czyli na zewnątrz? To odpada bo wnętrze jak i cała reszta ma wyglądać tak jak w ori, lub drobne nie rzucające sie zmiany, a takie komory na zewnątrz gorzej by wyglądały niż taszki  :rotfl: Tapicerek też nie mam tamtych bo były pod korbotronik, to po co mi jak by nie pasowały potem bo mam elektryke  :hyhy:

No nic narazie pobawie sie jeszcze z komorami, jak nie wyjdzie to dystans i w drzwi, a jak nadal będzie lipa i znajde tapicerki to wlecą 16  :wink:

Fakt 2.8 tylko fajnie z oznaczenia wygląda, a naprawde szału ni ma  :rotfl: Ale nadal ludzie jak słyszą 2.8 to mokro w gaciach mają, i taki rispekt że Cie stać na napojenie, bo uważają że pali jak smok  :rotfl:

A jakie 13 mogł byś polecić? Wszystkie podobnie grać będą czy to hertz, helix czy pb i cała reszta w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam na hsk,dokladnej hv ma miejscami tendencje do buczenia ale to raczej wina malo sztywnej komory z zywicy i mat,ale na kopa z komory nie narzekam aaa,zatkaj ten ori br koniecznie :) Tak czy siak nie ingerujac zbytnio nie zdzialasz nic wiecej ale wymiana wf da duzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się bawicie w pół środki tłumacząc ,że ori wygląd chcecie zachować, a jedyna zmiana względem ori to brak kieszeni. :)

 

ps. Mastek wysłałem już przedwczoraj adrianowi na mail dwie wersje tego co można zrobić na boczku i trzeba przyjąć na klatę ,że w tym aucie w tych drzwiach, to w zasadzie jedyne słuszne rozwiązanie chcąc uzyskać w pełni efekt. Sam pierwotnie myślałem o pełnych drzwiach, lecz gdy je zobaczyłem skapitulowałem, zamknąć je to mega rzeźba. Więc kickpanel jest ok, ale nie plastikowy!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda ,że ten plastikowy panel pasuje idealnie we wnęki i w zasadzie nic tam poza usztywnieniem się nie wymyśli, bo głupiego robota, ja też zostawiłem, ale dałem jeszcze trochę maty szklanej, zywica, na to lekko liznąłem szpachlówkę włóknistą i mata, bo sama żywica nie do końca mi się sprawdziła na tym plastiku, zresztą sam napisałeś ,że lubi woofer pobukiwać.

 

post-4530-0-63922400-1360662480_thumb.jpg

 

post-4530-0-21632300-1360662500_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...