Skocz do zawartości

Spadki napięcia


Gudzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam pytanie bo u mnie przy orionie 15.2 i wzmaku Bxi 6000D spadki mapięcia jeśli daje na maxa sięgają od 14/4 V do 12/5V a jak chwile pogra to nawet poniżej 12 zchodzi... czy jest to normalne? i jak to poprawić aby były mniejsze?

akumulator mam HW spv 70

alternator 120A

kable 50mm2 spawalnicze

dać grubsze kable?

czy wiecej 50tek?

czy poprostu jeszcze jeden mniejszy aku ?

 

 

i jak u was na sprzętach tych mocy wyglądają spadki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam pytanie bo u mnie przy orionie 15.2 i wzmaku Bxi 6000D spadki mapięcia jeśli daje na maxa sięgają od 14/4 V do 12/5V a jak chwile pogra to nawet poniżej 12 zchodzi... czy jest to normalne? i jak to poprawić aby były mniejsze?

akumulator mam HW spv 70

alternator 120A

kable 50mm2 spawalnicze

dać grubsze kable?

czy wiecej 50tek?

czy poprostu jeszcze jeden mniejszy aku ?

 

 

i jak u was na sprzętach tych mocy wyglądają spadki ??

 

Zgaś silnik, zmierz napięcie, pomyśl i sam sobie odpowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Ja z mojej strony dodał bym jeszcze jakiś mały aku,bo widać że spadki są dosyć spore dodałbym jakis 20ah z holiwooda,miałem kiedys podobny zestaw tylko z orionem 2500D spadki miałem nawet do 12-11,5V a miałem altek 120A,2 aku jeden zelowy mopar 48ah-800A i stinger 44ah-700A i spadki były tak jak napisałem sporer,oczywiscie piszę przy maxymalnej mocy wzmacniacza,kable 35mm2 i po zmianie na 50 spadki były takie same także to nie sprawa kabli,poza tym jak wiadomo wzmacniacz ma podłaczenie pradowe 2x20mm2 także moim zdaniem nie kwestia kabli,teraz mam 2x15kicker solo baric na wzmacniaczu emphaser 2000rms,aku zmieniony ze stingera na HW 50ah i spadki sa mniejsze do 13V,oczywiscie mam 2 aku z tym moparem żelowym w składzie:),dodałem także pożądny kondek ze stingera 5F i moim zdaniem problem się skonczył.Ja u Ciebie zamontował bym dodatkowy aku tak jak napisałem jakiś 20ah z holiwooda powiedzmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chyba najprostrzym rozwiązaniem będzie właśnie wrzucenie buforowego akumulatora małego umieszczonego jak najbliżej wzmacniacza. Do codziennego urzytkowania to będzie najtańsze i skuteczne rozwiązanie.

Jeżeli natomiast chcesz używać tego w turniejach to wtedy zdecydowanie jest lepiej mieć dwa takie same akumulatory bo będą równo pracowały i dadzą lepszy efekt w pikach podczas pomiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...