Skocz do zawartości

Jaki nowy wzmacniacz do maksimum 500 zł?


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to sprawa wzmacniacza już prawie rozwiązana :) . Została jeszcze kwestia moich kabli. 10mm2 OFC raczej nie wystarczy do zasilenia tego wzmacniacza. Niestety na razie nie będę miał kasy na nowe. Także czy nie zaszkodzi to wzmacniaczowi jak będzie przez pewien czas chodził na tych kablach? I jakie kable najlepiej będzie kupić później pod niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie na razie wystarczy , będziesz miał spadki napięcia , ale nie będą one duże. Osobiście na początku miałem też zestaw kabli 10mm2 graund ziroł i dawały rade przy wzmaku podobnej mocy (ps500f) , spadki miałem z 14,4 do 12,8 przy maksymalnej głośności i uderzeniu basu. Po zmianie na 25 mm2 spadki nadal są ale już tylko do 13,6 V .

Także nie martw się i podpinaj :) wszystkie podane przez ciebie wzmaki są bardzo dobre i na pewno zaskoczą cie pozytywnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem xeteca. W razie czego będzie na przyszłość bo mocy ma naprawdę sporo. Na razie ustawie gainy na minimum żeby uniknąć spadków napięcia. Jak będę miał trochę grosza to kupie kable 25 mm2. I mam pytanie czy minus z karoserii(tak mam teraz) będzie dobry czy lepiej brać bezpośrednio z aku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz dzisiaj dotarł do mnie. Jest mniejszy niż mój stary blaupunkt ale sporo cięższy. Podłączyłem go i ustawiłem wstępnie. Gainy na minimum bo kable jak na razie tylko 10mm2. O dziwo wchodzą na styk, może trochę tylko miejsca zostaje. Nie wiem czy dam rade w te otwory w złączach wcisnąć 25mm2 ale się spróbuje. Hpf na przód ustawiłem na 85 hz a lpf na suba na 70 hz. Gra idealnie w całym zakresie głośności radia :) . Odpaliłem płytkę audio z paroma fajnymi kawałkami rockowymi i naprawdę byłem zaskoczony poprawą dźwięku. Dźwięk stał się o wiele bardziej dynamiczny a sub gra bardziej punktualnie i nie przeciąga basu. Uderzenia są szybsze i mocniejsze niż na blaupunkcie, mimo że na obecnych ustawieniach powinien dostawać mniej mocy. Także bardzo dziękuję osobą które namówiły mnie na kupno tej używki :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupić końcówki które zredukują ci grubość kabla na wejściu do wzmaka. Np z 25mm na 16mm lub 10mm2

Szukałem trochę po necie ale nigdzie nie znalazłem takich końcówek. Jak będę miał czas to sprawdzę czy 16mm2 wchodzi bo zostało się trochę jak brat robił swoją instalacje.

 

Dobrze, że zdążyłeś zapytać przed kupnem - inaczej niż większość ;)

No wiem że sporo osób najpierw kupuje sprzęt a później pyta czy jest dobry :orany: . Ja planowałem już zmianę wzmacniacza od pół roku ale zawsze coś wypadało. Dobrze że w końcu się udało :hurra: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz też kupić rozdzielacz i wpiąć w niego głowny grubszy kabel a wyjść cieńszym do wzmaka. A i na przyszlość może się przydać jakbyś chciał kolejny wzmak podłączyć

Może i jest to jakieś wyjście ale taki rozdzielacz też swoje kosztuje a kolejnego wzmacniacza nie mam w planach. Ja znalazłem takie konektory tulejkoweMój odnośnik. Ale one są za małe na kabel 25mm2. Większych nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłeś?http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=3921625Facet ma chyba wszystkie rodzaje konektorów spotykanych w elektryce w różnych rozmiarach;P

Akurat tego nie znalazłem. Dzięki za linka. Na pewno się przyda :) .

 

Rozdzielacz kupisz już za 20 parę złotych, więc chyba to nie tak dużo. Zobaczysz, że będziesz chciał kolejny wzmak - to tylko kwestia czasu ;) No i dodatkowe zabezpieczenie też piechotą nie chodzi...

Pomyśle o tym rozdzielaczu ale to dopiero po wypłacie jak będę wiedział ile będę mógł pieniędzy na ten cel przeznaczyć. Co do drugiego wzmacniacza to w obecnym aucie nie planuje montować więcej głośników ani bawić się w bi-amping. Może w następnym aucie :P . Ale to dopiero za jakieś 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A g...o prawda tyle wam powiem. Fakt jeżeli jesteś świetnym znawcą i masz sprawdzony towar albo możesz go "wziąć do ręki" to może wtedy i używka jest jakimś wyjściem ale jeżeli zaczynasz przygodę z Car Audio to nie pakuj się w żadne używki!!!!!!!

 

Mówię na swoim przykładzie.

Cały sprzęt skompletowałem z nowych elementów, dałem się przekonać jedynie do używanego wzmacniacza bo chciałem trochę zaoszczędzić i co?

I kilka miesięcy grania i padł, a nikt nie umie go naprawić :/ Efekt jest taki, że muszę znowu wyłożyć kasę dwa razy na to samo co zsumować łączny koszt to by wyszło mi na dobrej klasy wzmaka.

 

Dlatego moja rada: Lepiej dołóż trochę więcej ale kup NóWKĘ!! będziesz miał przynajmniej spokój przez najbliższe 2 lata a jak będziesz szanował to i kilka następnych lat.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Kolego, coś się wyrwał z tym postem jak Filip z konopi ? Odgrzewasz kotleta i wyrzucasz jakieś żale, zobaczysz kiedyś jak się przejedziesz Ty na nówkach (już niejeden się przejechał), 2 lata gwarancji, a gra z pół roku, bo resztę czasu leżakuje w serwisie. Jak wiesz od kogo kupujesz, z pewnego źródła, to masz cacko. Za dobrą nówkę to się płaci na pewno nie parę stówek. Dlaczego wzmacniacze mają 20 - 25 lat i nie były nigdy naprawiane ? Pewnie były z lepszych materiałów, kupi nówkę debil, to zajedzie ją moment - rozumiesz, że to zależy od użytkownika sprzętu ? Jak ktoś dba, to i ma, a jak nie to ma wielkie G... U mnie czy to głośnik, czy wzmacniacz, czy radio musi wyglądać i być użytkowane z głową, na cyfrowym aparacie mam do tej pory folie na ekranie, czyszczę ją elegancko, wzmacniacz zawsze przetrę ściereczką, subwoofer nie ma prawa mieć dziury w zawiasie, rys na membranie itd. Wszystko zależy od Ludzi. Ja cały czas twierdzę - pewna używka, z pewnej ręki o kilka !!! klas wyższa od nowego sprzętu za 600, 800, 1000 zł jest jak najbardziej do wzięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...