Skocz do zawartości

Naprawa radia


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem radyjko, ale do mnie wróciło, co prawda opisałem te zdarzenia w aukcji, ale jak ja go używałem nie były aż tak nasilone - sporadyczne bym powiedział i radyjko do mnie wróciło (na szczęście z sąsiedniego miasta więc odeszły koszty wysyłki :) ) i tak szukam kogoś kto naprawi następującą usterki w radiu:

- zacina się panel

- wsuwa płytę, ale czasem ciężko ją oddaje

- można by też poprawić masę.

 

W jakich kwotach taka naprawa by się odbywała bo nie wiem czy jest opłacalna :?:

Pacjent KENWOOD PSW9521

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a więc tak moim zdaniem zacinający się panel to może być wina taśmy (nie jest ona aż taka droga mogę mieć nową w granicach 60pln), to że jest problem z mechanizmem płyty to może być że rolki są brudne i przykurzone czasem przedmuchanie kompresorem wystarczy i śmigają jak nowe (robiłem to w innym modelu i pomogło). Mam znajomka elektronika który zajmuje się naprawą Car Audio ponad 15 lat i myślę że dałby rade zrobić to radio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chyba znalazłem taśmę od tego modelu, ale gdybyś mógł podać oznaczenie to chętnie bym sprawdził mój dobór. Na razie spróbuję je sam zreanimować, gdyż prawda jest taka, że nie chcę ładować w nie kasy, a z drugiej strony szkoda żeby leżało i się kurzyło.

 

Aczkolwiek z dzięki za odpowiedź i jeśli moja reanimacja nie wyjdzie to pewnie w jakimś czasie się odezwę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Rozebrałem radyjko numer taśmy oczywiście się zgadza, ale to nie jej wina.

Poprzedni właściciel niestety musiał być nieco niedelikatny wobec sprzętu (radyjka nie kupiłem jako nowe).

 

Ustarki:

Przetarty kabel od zmieniarki przyczepiony do obudowy radia :krzeslem: prawdopodobnie przez niego działy się dziwne rzeczy z masa (ale to jeszcze będę sprawdzał)

 

Ktoś musiał(albo właściciel albo poczta) potraktować trochę to radio z prawej strony gdzie jest mechanizm windy, gdyż jedno z kółek zębatych :wsciekly: jest po prostu krzywe i dlatego raz się otwierało raz nie (chociaż jak sprzedałem to ponoć cały czas ciężko miał).

 

Mechanizm CD jeszcze będę dziś czyścił (taki pytanie, może głupie czy zaszkodzi jak przesmaruję WD40 :?:)

 

Spróbuję rozebrać mechanizm i jakoś to kółko naprostować. Jeżeli ktoś ma cały zestaw tych kółek, albo chociaż jedno (mogę dać fotkę) to byłbym chętny :)

 

Reszta radia w środku wygląda ok, nie widać poprawek lutów etc, chociaż prawdopodobnie zmieniany był napęd CD (zaznaczone markerem cena czy oznaczenie) jakby z używki kupiony i taśma wygląda "nie na kenwoodową" :P

 

Jak kupowałem to radio byłem jeszcze w jakimś transie młodzieńczym i nie przeszkadzał mi ten panel chociaż kupowałem jako 100% sprawne i nie naprawiane. Ciężko teraz kupić coś dobrego na alle... (co nie zmienia faktu że mogłem zwrócić :zglupkiem: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że markerem było coś pisane to ja miałem w wielu radiach ale czy to było naprawiane to ciężko powiedzieć może tak może nie. Co do WD40 to lepiej zobacz są specjalne środki do używania w elektronice więc nie wypowiadam się na temat WD40. U mnie zawsze ze sprzętem jest wszystko ok czy to na SCA czy allegro :) ale wiem jak jest z używkami sam się nie raz przekonałem na własnej skórze co nieraz ludzie sprzedają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...