Skocz do zawartości

wybor wzmaka system przedni


karolo986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

poszukuje wzmaka na zestaw przedni o mocy 4x150 rms badz 2x300 2ohm

co byloby najodpowiedniejsze o tym mocach?

na dzien dzisiejszy biore pod uwage stega k2.02

jezeli ktos ma jakies inne propo prosze tu o tym pisac

aktualnie rozgladam sie tylko i chce zorientowac w temacie

pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golas306team, to nie zaden misterny plan to poprostu porzucenie jakże oklepanego i monotonnego montowania pb, helixow itp..

kierownik podchodzi do tego logicznie bo zamontowac jeden zestaw 16tek i dac pod slaba dopalke to zenada biorac pod uwage ze w bagaju ma byc spory balagan... nie pomyslales o tym hahahaha :oczami:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze.. to chce on podlaczzyc pod kokretna dopalke 4x cos tam;p a nie montowanie oklepnego sprzetu;] JA np tez mam w planach 4x cos tam w drzwiach z przodu;] ale najpierw chce wsadzic jeden zestaw PB 2XL i zobaczyc jak sie sprawuje a potem moze drugi zestaw kto wie;]

No to bedzie nice Karolo czekamy na efekty ;d;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli tylko mi sie uda to bedzie tak jak pisze ale sa pewnie male komplikacje ktore moga powaznie odmienic moje zapatrywania na audio i ogolnie na mody w aucie ......

no coz poki co czekam na kolejne propoo co kto slyszla lub moze plecic w tej mocy i jak pisalem w cenie okolo tysiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacymy jak ie uloza mi sprawy rodzinne :P moze nie bedzie powiekszenia rodziny to wtedy sie spokojnie cos zakupi http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

steg pasuje bo ma te 300 na kanal i napewno jakosci pod zasilenie przodu nie braknie, no coz moze znajdzie sie okazyjny bo 1600 nie dam napewno :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolo986, a co to mają być za głośniczki?

Napiszę tylko tyle że takich piecyków jest multum np. stare serie Hifonics`a, Orion`a, Soundstream`a tylko przede wszystkim trzeba wiedzieć co to ma napędzać. Nie wiem czy planujesz suba w bagaju bo jeśli nie to chyba bym pokusił się o jakiegoś starego tłustego orionka.

Mogę Ci polecić Phase Linear 1.2s kW http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif Ma dokładnie na papierku 2x300W przy 2ohm :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odgrzeje topic :)

ostatnio po podlaczeniu pod tweetery axtona caa40 zmienilem nieco koncepje. Teraz dostaja 50wat i graja porownywalnie do tego co bylo pod poprzednim axtonem a niema efektu wylaczania tweeterow przy wiekszej glosnosci. Generalnie teraz szukam czegos pod tweetery 4x50wat i 2x300@2ohn badz 4x150 4ohm tylko pod kick.

Wszelakie nowe propozycje mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tweetery poprostu nie potrzebują tyle mocy, tu inne cechy wzmacniacza bardziej determinują to jak tweeter zagra. Słuchałem świetnych wzmacniaczy pod tweetrami, które mają po 2x15 lub 2x25 W i pewnie są jeszcze słabsze wzmacniacze które w tej roli sprawdziły by się wyśmienicie i przy dwóch parach tweeterów napewno byłoby wystaczająco głośno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem trochę o czymś innym :) Że nie potrzeba dużej mocy wzmacniacza do zasilania tweeterów. A to czy potrzeba ci drugiej pary tweeterów to musisz sam postanowić, brakuje Ci wysokich tonów? Ogólnie wprowadzenie drugiej pary tweeterów nie poprawich jakości wysokich tonów, a powoduje pewne problemy przy nakierowaniu ich i zgraniu takiego systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...