Skocz do zawartości

Wszystko się sypie a nie gra!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem od czego mam zacząć może od tego że długo myślałem jaki sprzęt zamontować w aucie i w końcu wybór padł na:

radio: clarion vrx888

głośnki przód: rainbow Sax

wzmacniacze: U.S Amps Xterminator800.2 , U.S Amps Xterminator 1600.2

skrzynia:POWERBASS ES-10DS-D2

Auto Hyundai Coupe: Prawde mówiac bylem zawiedziony tym zestawem ostre granie , kiedy ja lubie Ciepłe dzwięki. Pojechałem wiec do Audiomani na wygłuszenie drzwi , co sie okazalo żle zamontowane zwrotnice które uległy zalaniau. Panowie wygłuszyli drzwi wyjeli zwrotnice rainbowa i zamontowali Dego. Po pewnym czasie padł sub , akurat przed wakacjami więc na szybko kupiłem CLARIONA-SW3013B co okazalo się być błedem. Teraz pierdzi mi lewy głośnik rainbowa przy niektórych kawałkach.Co sie okazało komuś śrubokręt się wbił w głośnik i powstała mała dziurka. Teraz mam zamiar sprzedac suba i wyjac te rainbowy i kupić coś innego. Problem w tym ze za kilka miesiecy sprzedaje auto wiec szkoda mi juz pakowac kase w sprzet. Wiec potrzebuje jakies głośnki na przód(do 350zł)które beda podpiete pod jednego u.s ampsa 2x100watt rms i suba do (350zł) który bedzie podbiety do drugiego w mostku 1x800watt rms. Zastanawiam sie czy syczki rainbowa zostawic i zwrotnice Dego? Pewnie bedziecie pyta o kable 50mm pozniej przy wzmacniaczach rozdzielacze na 2x20mm. Skrzynia chyba zamkniete gdyż ten clarion robi straszny szum wiatru w aucie i nie podoba mi się jak gra , z infiniti ref byłem bardzo zadowolony. post-1634-0-79560000-1302340762_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ze te wzmaki nie sa cieple w brzmieniu , ale nie wiedzialem ze az tak. Powerbasik akurat byl nawet fajny w porownaniu do tego clariona ,mozna powiedziec rewelacja. Teraz wzmakow juz nie bede zminial wiec zostaje mi kupic jakies glosnki do 350zł i jakiegos suba tez do tej kwtoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a SAX ? To też nie jest "ciepłe" ! Kupić jakiś "ciepły" system w tej kasie jest chyba nieporozumieniem ... no Tempo może lub Maximo? Jednak czy to jest takie "ciepłe" , to już musiałbyś sam stwierdzić na własne uszy . Jeśli się przyzwyczaiłeś do tych tweeterów z SAX , to może dokup tylko jakieś woferki i na razie (planowana zmiana auta) graj , a zaoszczędzoną kasę odkładaj na późniejsze zakupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecicie jakies woofery?? Bo na allegro nie widze nic Ciekawego same zstawy albo HiFonics TS-6.2 woofery kickbassy Nowosc2011 wtedy podebne je pod zwrotnice dego a sczyki zostana rainbowa. I jakiegos suba najlepiej zamknietego do 350zł bo boje sie ze z bassreflexem znowu bede mial świst w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego clariona moim zdanie wszytsko bedzie grało lepiej , mysle o skrzyni infinity ref albo jakis PB. A same wooferki, jakies linki namiary? bo raczej same zestawy widze. Raczej suba nie zabilem gdyz glosnik byl wygrzewany , dostawal 300rms a moze wytrzymac 500rms. jakas wada byla alobo woda mi sie dostala ehh z reszta juz nie wazne i tak go juz nie ma:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście prawie co tydzień słucham Rainbowy Saxy na Clarion 958 dawniej na 778 pod u-dimension junior i nie ostrzą nic, jak masz ustawiony equalizer w tym radio?

Jak masz okazje to podłącz sobie przedni system pod Sony z serii XM, góra powinna się uspokoić. Ja przy Clarionie z początku też miałem problemy z ogarnięciem wysokich tonów pod Alpiną V12, Zapco i zmiana z tytanowych kopułek na jedwabne załagodziła scenę.

Na alledrogo w kategorii Głośniki 160mm i 165mm są Helix Esprit E136 za 249, na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się tylko wziął je od razu.

Te wysokie tony dużo zależą też od jakości użytych kondensatorów, miałem kiedyś TEC SPL, nie dało się słuchać, wymieniłem na jantzena podstawową serię i od razu inna gra :zawstydzony: To takie gdybanie ciągłe co by było gdybym wymienił to, tamto itp, jednym się uda poprawić brzmienie poprzez dłubnięcie zwrotnicy lub wprowadzimy niepoukładaną scenę przedniego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kick konkretny w dobrze zrobionych drzwiach.

Dynamicznie,nie mulasto.

Średnica na całkiem fajnym poziomie.

Czysto,nie krzykliwie.

Bardzo fajnie wspominam ten system.

I miło mi sie go teraz takze słucha bo jeździ u znajomego :)

Troszke ten tweeter biorąc pod uwage cały system :( ,ale o nim teraz nie rozmawiamy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...