Skocz do zawartości

cyfrowe fascynacje, czyli SPDIF + procesor


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bez wczesniej wspomnianych przeróbek ori radia

 

no tak, jeśli radio posiada jakiekolwiek wyjścia. W przypadku fabrycznego, w moim przypadku, są to Hi-output z końcówek radia i nic więcej, więc tylko procek Helix-a, który mnie nie interesuje (konfig za pomocą notebooka przez USB albo bluetooth - wolę rux-a za pomocą którego w dość wygodny sposób sobie wszystko szybko ustawię, nie zależnie od tego, gdzie przebywam), spełnia takie założenie(są jeszcze RFy, ale również mnie nie interesują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca samodzielna , to możliwość przetwarzania sygnału z dowolnego źródła sygnału ( cyfrowego czy analogowego ) , z zapewnieniem wewnętrznej regulacji wzmacniania.

Inaczej , do poprawnej pracy nie jest wymagana dedykowana jednostka.

A jak wygląda sprawa u Szymona w Toyocie ?

Tam jakieś "cuda" są zastosowane, o których średnio mam pojęcie :P, poza tym że całość systemu jest strojona pasywnie, a jednostką jest seryjne radio Toyoty.

 

Może niech Morfi zastosuje takie rozwiązanie u siebie, jeżeli o czywiście będzie to wykonalne na nowej, seryjnej jednostce sterującej :)

 

BTW, Damianie to przytoczenie 11 przykazania, było trochę ironicznie, bez obrazy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak dobrze zrozumiałem, H800 można wykorzystac bez wczesniej wspomnianych przeróbek ori radia, co w moim przekonaniu jest nieekonomiczne, tym samym zakup H800 wydaje się już bardziej atrakcyjny.

Jeżeli przyjąć , ze warunki te spełnia Hi- In lub Line In ( RCA )a wyjcie z jednostki jest pełnopasmowe, to w tym zakresie oczywiście możliwa jest współpraca bez ingerencji w jednostkę .

 

 

A jak wygląda sprawa u Szymona w Toyocie ?

Tam jakieś "cuda" są zastosowane, o których średnio mam pojęcie :P, poza tym że całość systemu jest strojona pasywnie, a jednostką jest seryjne radio Toyoty.

 

 

Pracuje tak , ze działa :)

Jak Szymon będzie miał potrzebę podzielenia się tym z innymi , to zapewne to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje tak , ze działa :)

Jak Szymon będzie miał potrzebę podzielenia się tym z innymi , to zapewne to zrobi.

Pan jak zwykle tajemniczy :ph34r:

 

Szymon mi tam tłumaczył jak to działa, powiedzmy że wiem o co chodzi :P

A mi po prostu przyszła taka myśl do głowy, żeby zastosować takie rozwiązanie w aucie założyciela tematu, poza tym to sam zainteresowany może podpytać Simona co i jak i zastosować takie rozwiązanie u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan jak zwykle tajemniczy :ph34r:

 

Szymon mi tam tłumaczył jak to działa, powiedzmy że wiem o co chodzi :P

 

To trochę inna kwestia , to ze posiadam wiedzę ,nie upoważnia mnie do ujawniania szczegółów budowy danych systemów, nawet jeżeli byłem wykonawcą poszczególnych komponentów do tej czy innej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę inna kwestia , to ze posiadam wiedzę ,nie upoważnia mnie do ujawniania szczegółów budowy danych systemów, nawet jeżeli byłem wykonawcą poszczególnych komponentów do tej czy innej instalacji.

Wiem, wiem po prostu się śmieje.

A to, że nie jest Pan upoważniony do zdradzania tajemnic na forum to się zgodzę.

Jak ktoś będzie chciał poznać pewne tajniki MOCY to się zgłosi do odpowieniego mistrza o porady :padam:

 

BTW, i niech Pan nie odbiera zbyt poważnie moich wypowiedzi, bo tak sobie dzisiaj troche ironizuje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

odkopuję, ponieważ mam kilka innych pytań/wątpliwości.

 

Szukam alternatywy dla H700 i pomyślałem o bitone/bitpykłan. Pogooglowałem chwilę i znalazłem piękne filmy na youtube na temat tego procka:

http://www.youtube.com/watch?v=1M629ITPcPA&feature=channel

http://www.youtube.com/watch?v=xr703ytb4Ug

i ten temat:

 

http://www.diymobileaudio.com/forum/member-reviews-product-comparisons/56455-audison-bit-one-genius-junk.html

 

podobno audison wypuścił jakieś aktualizacje dla tego procka, jednak nie wiem, czy rozwiązują one wszystkie problemy. Czy ktoś miał podpięty bitone po świetle i aktualizacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...