Skocz do zawartości

cyfrowe fascynacje, czyli SPDIF + procesor


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

 

stoję przed dylematem, mianowicie, w nowym aucie mam fabryczne radio z navi. Nie ma tam miejsca na konwencjonalne radio (po wyjęciu jego będę stracę część możliwości samego komputera pokładowego / innych funkcji). Dlatego też pomyślałem, iż dobrym rozwiązaniem tej sytuacji będzie dorobienie wyjścia optycznego + zakup procesora. Po zmianie pojazdu na bardziej przyjazny CA (obecny jest przyjazny, ale nie tak, jak chciałem), będę chciał się zmierzyć z 3 drogami (wiem, co mam źle w 2way, wiem, jak to poprawić, jednak czasu nie ma - zmiana auta).

I tu pojawiają się wątpliwości dotyczące modelu procesora... Mianowicie, H700 czy 701 do sterowania musi posiadać RUX-a, na którego nie bardzo mam miejsce (choć ostatnio widziałem ciekawe rozwiązanie na ukrycie go - w sumie, raz solidnie zrobiony konfig, będzie grał tak, jak tego oczekuję). Bit one pyka po światełku. Z innymi zabawkami tego typu nie miałem styczności, szczególnie z 3way + sub.

 

I tu pojawia się moje pytanie, czy coś innego prócz H700/h701 wchodzi w grę przy tego typu systemie? Chodzi o aktywne pocięcie systemu, korekcję czasową/pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się moje pytanie, czy coś innego prócz H700/h701 wchodzi w grę przy tego typu systemie? Chodzi o aktywne pocięcie systemu, korekcję czasową/pasma.

 

tak, h800 i jeszcze parę innych urządzeń które wchodzą/weszły na rynek na dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak, h800 i jeszcze parę innych urządzeń które wchodzą/weszły na rynek na dniach

 

 

hmm no właśnie, wchodzą na rynek = nikt ich nie zna, nikt ich zapewne jeszcze (z szanownych forumowiczów) nie wykorzystywał. Nie chcę niespodzianki takiej, jaką zrobił wszystkim bit one - zachwalany w prasie po zakupie okazywał się lekko mówiąc bezużyteczny (pykanie, niewygodna konfiguracja itp).

 

H800 hmm nie wiem, czego się po nim spodziewać, na pewno kosmicznej ceny, skoro jest reklamowany, jako następca legendy (pewnie za jedno h800 będzie można kupić 2 H700).

 

Nie miałem styczności z procesorami h500 czy pra-h400, h600 czy innymi, tak więc nie mam odniesienia. Miałem za to w rękach h650 i on raczej nie spełnia moich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no właśnie, wchodzą na rynek = nikt ich nie zna, nikt ich zapewne jeszcze (z szanownych forumowiczów) nie wykorzystywał. Nie chcę niespodzianki takiej, jaką zrobił wszystkim bit one - zachwalany w prasie po zakupie okazywał się lekko mówiąc bezużyteczny (pykanie, niewygodna konfiguracja itp).

 

H800 hmm nie wiem, czego się po nim spodziewać, na pewno kosmicznej ceny, skoro jest reklamowany, jako następca legendy (pewnie za jedno h800 będzie można kupić 2 H700).

 

Nie miałem styczności z procesorami h500 czy pra-h400, h600 czy innymi, tak więc nie mam odniesienia. Miałem za to w rękach h650 i on raczej nie spełnia moich wymagań.

 

Cena nie jest tajemnicą , procek z RUXem to 4000 zł.

Zobaczymy jak będzie z dostępnością :wink:

Możliwość pracy samodzielnej , lub z magistralą Ai-Net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest tajemnicą , procek z RUXem to 4000 zł.

Czyli tak jak mówiłem, chyba opcja h700/h701 + rux będzie dla mnie najkorzystniejsza, patrząc na aspekt możliwości/finanse.

 

A @Pablo_GMS, pozostawiam bez komentarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi ...nudny jestem :rotfl:

Z Twoją wiedzą, umiejętnościami, osłuchaniem ( nade wszystko "wiedzeniem co się chce") może hmmm krótko ... cewki i kondzioły :super: .

Procesorów nie proponuję bo się na nich nie znam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoją wiedzą, umiejętnościami, osłuchaniem ( nade wszystko "wiedzeniem co się chce") może hmmm krótko ... cewki i kondzioły

hmm, poszedłbym tą drogą (w sumie teraz idę :P), jednak musiałbym ostro rzeźbić w nowym aucie(tu wsio na CAN jest), co mi średnio odpowiada (umiejscowienie radia, jego dobór itp). A tak, wyciągam optyka z obecnego radia, a resztą zajmuje się procesor i elektrownie. W sumie, obecnie posiadane przeze mnie elektrownie mają dość solidnie rozbudowane zwrotki (no niech będzie, zdradzę się :P SIPy), tak więc niczego mi nie potrzeba, no może bardziej custom SIPów (nie mam czasu na zabawę w poszukiwanie drabinek). Tak więc już postanowione, będzie procek i tu żadne jantzen'y nie zmienią mi zdania (przynajmniej na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, poszedłbym tą drogą (w sumie teraz idę :P), jednak musiałbym ostro rzeźbić w nowym aucie(tu wsio na CAN jest), co mi średnio odpowiada (umiejscowienie radia, jego dobór itp). A tak, wyciągam optyka z obecnego radia, a resztą zajmuje się procesor i elektrownie. W sumie, obecnie posiadane przeze mnie elektrownie mają dość solidnie rozbudowane zwrotki (no niech będzie, zdradzę się :P SIPy), tak więc niczego mi nie potrzeba, no może bardziej custom SIPów (nie mam czasu na zabawę w poszukiwanie drabinek). Tak więc już postanowione, będzie procek i tu żadne jantzen'y nie zmienią mi zdania (przynajmniej na razie).

A co ma optyk do Jatzena :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe u kogo widziales to 701 ukryte:)

Na dobrą sprawe RUXa nie potrzebujesz. Mozna pożyczyc go do strojenia i oddać. (wiem kto ma)

Póżniej pozostaje tylko regulacja poziomu 6 ewentualnie 7 kanałów za pomocą jednej gałki - to tez jest juz rozkminione. Grunt to mieć czerwono na jednym koncu w światłowodzie, reszta juz bedzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

stoję przed dylematem, mianowicie, w nowym aucie mam fabryczne radio z navi. Nie ma tam miejsca na konwencjonalne radio (po wyjęciu jego będę stracę część możliwości samego komputera pokładowego / innych funkcji). Dlatego też pomyślałem, iż dobrym rozwiązaniem tej sytuacji będzie dorobienie wyjścia optycznego + zakup procesora. Po zmianie pojazdu na bardziej przyjazny CA (obecny jest przyjazny, ale nie tak, jak chciałem), będę chciał się zmierzyć z 3 drogami (wiem, co mam źle w 2way, wiem, jak to poprawić, jednak czasu nie ma - zmiana auta).

I tu pojawiają się wątpliwości dotyczące modelu procesora... Mianowicie, H700 czy 701 do sterowania musi posiadać RUX-a, na którego nie bardzo mam miejsce (choć ostatnio widziałem ciekawe rozwiązanie na ukrycie go - w sumie, raz solidnie zrobiony konfig, będzie grał tak, jak tego oczekuję). Bit one pyka po światełku. Z innymi zabawkami tego typu nie miałem styczności, szczególnie z 3way + sub.

 

I tu pojawia się moje pytanie, czy coś innego prócz H700/h701 wchodzi w grę przy tego typu systemie? Chodzi o aktywne pocięcie systemu, korekcję czasową/pasma.

Damianie, pamiętaj o 11 przykazaniu: NIE CUDUJ :P

 

BTW, co się stało z Astrolotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianie, pamiętaj o 11 przykazaniu: NIE CUDUJ

 

BTW, co się stało z Astrolotem ?

 

zostaje zastąpiony czymś młodszym rocznikowo i mocniejszym silnikowo. A co tu do cudowania? Wiele osób ma tak to zrobione i sobie chwalą (światło z fabrycznego radia + procesor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 przykazaniu: NIE CUDUJ :P

 

Drugi raz to słyszę. Przeciętnie merytoryczna rada.

 

Wątek bardzo ciekawy, sam byłbym rad, gdyby znalazł się na rynku procesor jakościowo porównywalny z 700/701, który plug&play współpracowałby z fabrycznym odtwarzaczem. Optyk z ori radia + rux ok, ale fajnie by było miec głośnosc z ori radia/sterowanie z kierownicy no i tuner FM. Troche schodów jest, ale jest to wszystko do wykonania, także rola Rux'a ograniczałaby się do strojenia.

 

Możliwość pracy samodzielnej , lub z magistralą Ai-Net.

 

Możesz rozwinąc temat pracy samodzielnej ? Jak to się ma, do FM, głośnosci itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąc temat pracy samodzielnej ?

 

Dla pewnych osób trzeba będzie napisać słownik , z Polskiego na prostsze :wink:

Praca samodzielna , to możliwość przetwarzania sygnału z dowolnego źródła sygnału ( cyfrowego czy analogowego ) , z zapewnieniem wewnętrznej regulacji wzmacniania.

Inaczej , do poprawnej pracy nie jest wymagana dedykowana jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek bardzo ciekawy, sam byłbym rad, gdyby znalazł się na rynku procesor jakościowo porównywalny z 700/701, który plug&play współpracowałby z fabrycznym odtwarzaczem. Optyk z ori radia + rux ok, ale fajnie by było miec głośnosc z ori radia/sterowanie z kierownicy no i tuner FM. Troche schodów jest, ale jest to wszystko do wykonania, także rola Rux'a ograniczałaby się do strojenia

 

No i właśnie takie coś będę chciał zrobić u siebie - np. Piotrek ma tak u siebie zrobione - optyk z radia + H701. Sterowanie głośnością z radia, rux tylko do strojenia. Z resztą Piotrek to już napisał:

 

Póżniej pozostaje tylko regulacja poziomu 6 ewentualnie 7 kanałów za pomocą jednej gałki - to tez jest juz rozkminione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca samodzielna , to możliwość przetwarzania sygnału z dowolnego źródła sygnału ( cyfrowego czy analogowego ) , z zapewnieniem wewnętrznej regulacji wzmacniania.

Inaczej , do poprawnej pracy nie jest wymagana dedykowana jednostka.

 

A to doskonała informacja. Dzieki.

Cudownie czyta się tak klarowne zdania:)

 

Dla pewnych osób trzeba będzie napisać słownik , z Polskiego na prostsze :wink:

 

Można na to spojrzec z drugiej strony, patrzac przez pryzmat cytatu Słowackiego "...aby język giętki powiedział wsztystko, co pomyśli głowa" :)

 

Czyli tak jak mówiłem, chyba opcja h700/h701 + rux będzie dla mnie najkorzystniejsza, patrząc na aspekt możliwości/finanse.

 

W świetle tego co napisał Nakamichi, należałoby sie zastanaowic nad tym konfigiem wzgledem H800. Koszt h700/701 z Ruxem to ok 2200-2500 i to nie łatwy zakup dzisiaj, przeróbka radia czyli optyk, przetwornik na tuner i głośnośc to wg mojej wiedzy koszt ok 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyświetl postUżytkownik nakamichi dnia 03 kwiecień 2011 - 10:17 napisał

Dla pewnych osób trzeba będzie napisać słownik , z Polskiego na prostsze :wink:

 

 

Można na to spojrzec z drugiej strony, patrzac przez pryzmat cytatu Słowackiego "...aby język giętki powiedział wsztystko, co pomyśli głowa" :)

 

Wyświetl postUżytkownik Morfi dnia 01 kwiecień 2011 - 19:48 napisał

Czyli tak jak mówiłem, chyba opcja h700/h701 + rux będzie dla mnie najkorzystniejsza, patrząc na aspekt możliwości/finanse.

 

 

W świetle tego co napisał Nakamichi, należałoby sie zastanaowic nad tym konfigiem wzgledem H800. Koszt h700/701 z Ruxem to ok 2200-2500 i to nie łatwy zakup dzisiaj, przeróbka radia czyli optyk, przetwornik na tuner i głośnośc to wg mojej wiedzy koszt ok 800zł.

 

W świetle tego co napisałem, nie wynika , ze 800 zrobi to bez swojego RUXa

Zatem sytuacja wyjsciowa jest identyczna od strony technicznej dla zestawów 700 + RUX / 800 + RUX, pozostaje jedynie aspekt jakość /uniwersalność/cena , Słowacki II :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle tego co napisałem, nie wynika , ze 800 zrobi to bez swojego RUXa

 

Ja również tego nie twierdzę.

Jeśli jednak dobrze zrozumiałem, H800 można wykorzystac bez wczesniej wspomnianych przeróbek ori radia, co w moim przekonaniu jest nieekonomiczne, tym samym zakup H800 wydaje się już bardziej atrakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetwornik na tuner i głośnośc to wg mojej wiedzy koszt ok 800zł

 

hmm, a kto słucha radia, mając takie audio? Ja tam w każdym swoim aucie miałem ucięty przewód antenowy, coby kogoś nie podkusiło mi włączyć jakieś rmf czy inne "w koło to samo, tylko pod innym brandem".

 

H800 bez RUXa nie da rady, nawet z dedykowaną stacją po AI-NET (przynajmniej tego się doczytałem tutaj, czytając stronę alpine-usa:

The separate RUX-C800 in-dash controller is required for programming and stand alone use with the PXA-H800 and provides a convenient way to adjust the PXA-H800’s settings from the dash. When used with an Alpine head unit, the RUX-C800 provides control over certain sound functions and sources.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a kto słucha radia, mając takie audio? Ja tam w każdym swoim aucie miałem ucięty przewód antenowy, coby kogoś nie podkusiło mi włączyć jakieś rmf czy inne "w koło to samo, tylko pod innym brandem".

 

 

Ja. I niekoniecznie RMF, a np TOK FM i nigdy nie zrezygnuje z takiej formy edukacji. Lubię też wyc ze śmiechu z porannego WF na eska rock, poprawia mi to humor przed użeraniem się w pracy z mądralami :)

 

Jasna sprawa, zakładajac pożyczkę Ruxa i modyfikację z optykiem i głośnoscią, to będzie zdecydowanie taniej. Nie zmienia to faktu, że H800 wygląda na coś, na co czekałem, pewnie nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

H800 bez RUXa nie da rady, nawet z dedykowaną stacją po AI-NET (przynajmniej tego się doczytałem tutaj, czytając stronę alpine-usa:

Tu raczej potrzebne jest sprostowanie .

Procesor do współpracy z dedykowanymi jednostkami ( magistrala Ai-Net ) nie wymaga RUXa , natomiast programowanie jest możliwe z dwóch a nawet trzech poziomów/ miejsc . Pierwszy za pośrednictwem RUXa , drugi z ekranu stacji multimedialnej , trzeci ( tu nowość ) z komputera poprzez złącze USB ( identycznie jak w F1 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...