Skocz do zawartości

Gdzie szukac jakosciowych flacow


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam płyty TOOL'a w których jeden utwór ma średnio ~120 mb

A ja znalazłem na "głupim" thepiratebay.org (oczywiście przetrzymywane na dysku przez 24h) całą dysko we FLAC'u zgrywaną z Vinyla: Undertow, Aenema, 10.000 days i nie narzekam (Lateralusa mam w oryginale :hyhy:)

 

Jak się chce to się wsio znajdzie, chociaż ubolewam nad tym, że niektórej interesującej mnie muzyki tam nie ma, ale cóż poradzić, trzeba zatem zakupić oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy tu piszecie jakie 24h, muzyki i filmow mozesz miec ile ci sie podoba, tak samo jak mozemy cos nagrac z tv lub piosenke z radia, jesli tylko nie odtwarzasz tego publicznie lub nie rozpowszechniasz w internecie ( troche glupie bo ktos musi udostepnic zeby mozna bylo sciagnac ), chyba ze dany wykonawca umieszcza taka piosenke w mp3. czyli sciaganie np z torrenta jest juz nie legalne bo zeby sciagac musisz jednoczesnie udostepniac. co innego programy w tym gry, tu juz sciaganie nawet na wlasny uzytek jest nielegalne, trzeba miec oryginal :)

ok co do tematu to widze ze zmartwychwstalo chyba jedno z najlepszych for flacshare.eu - wczesniej dostepne pod innym adresem ale strona nagle zniknela..

tutaj na chomiku tez gosc ma troche tego http://chomikuj.pl/Sapphire2600xt/Muzyka+mp3+nowo*c5*9bci.+Oraz+albumy+wielu+wykonawc*c3*b3w+w++FLAC++WAV++APE++DTS/Dynaudio+-+Feeling+Music.+FLAC

mozna tez wpisac nazwe albumu + flac w google i szukac czegos sensownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczytałem trochę na ten temat na forum prawnym i potwierdza się zdanie kolegi nike69 co do pobierania muzyki i filmów z internetu i nagrywania audycji radiowych na komputer. Pobieranie natomiast nie może być realizowane przez sieci typu P2P, bo jednocześnie udostępniamy.

 

Art.23. ust.1. USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. "o prawie autorskim i prawach pokrewnych"

1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektonicznourbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.

 

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Źródło: http://forumprawne.org

 

http://forumprawne.org/prawo-autorskie/120-filmy-muzyka-co-legalne-co-nie-3.html

 

Można nawet wykonać sobie kopię na CD lub DVD :] Więc kopie pobranych flaców możemy słuchać w aucie z rodziną i znajomymi, bo to jest legalne :hurra:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu

 

Co to znaczy "juz rozpowszechniony" ? Taki ktory lecial w radiu, jest udostepniony na stronie wykonawcy, czy jesli plyta jest juz w sklepach i ktos sobie ja kupil to moge sobie ja spokojnie od niego skopiowac i miec wszystko gdzies bo to na "uzytek osobisty" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ktos sobie ja kupil to moge sobie ja spokojnie od niego skopiowac

Wtedy osoba która udostępniła płytę do skopiowania komuś innemu popełnia przestępstwo.

Ale może pożyczyć tobie oryginał, a sobie zostawić kopie(nie odwrotnie!), jeśli się dobrze znacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli materiał jest już udostępniony w sieci to możesz go pobrać i go odtwarzać u siebie

To tak nie do końca , bo: Art. 35. Dozwolony użytek nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub godzić w słuszne interesy twórcy.

Po prostu nie można jednoznacznie określić legalności lub nielegalności takiego czynu.

Zawsze można powiedzieć "Ja nie wiedziałem, że ściągnięte pliki były nielegalnie udostępnione" tym bardziej jeśli płacimy za korzystanie ze stronki z której pobieramy mając nadzieję, że część tych pieniędzy trafi do twórców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A czy są jakieś stronki, gdzie można też posłuchać wybranych kawałków zanim się je na chwilę pożyczy? Pytam, bo czasem pożyczę jakiś nieznany mi album i wpada mi w ucho. Wiem, że mogę kliknąć CTRL+C i w nowym oknie jojciub lub fszuta CTRL+V, ale to czasem jest uciążliwe, a ja lubię po najniższej linii oporu :] Wiem, wiem... leń jestem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...