Skocz do zawartości

Jakie Radio ALPINE z Serii CDA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1. to sam producent to tak nazywa, a co w czyimś odczuciu jest zwrotnicą aktywną czy nią nie jest to inna sprawa;

 

Alpine lubi wprowadzac użytkowników w błąd, np w papierach 7969r która miałem był jak byk wpis "Digital Crossover" , co można uznac za cyfrową zwrotnice, lecz nie pozwala ona na wykonanie systemu aktywnego z pominięciem pasywnych zwrotnic, tym samym jest to po prostu filtr. Pełna zwrotnica 2way jak zauważyli koledzy, pozwala na obcięcie woofer z góry i tweetera z dołu.

 

Pasek Glide w Alpine to kupa, ale da się z tym życ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdazylo mi sie kozystac z paska w czasie jazdy. Czasem zdaza mi sie przelaczyc ustawienia czasowek na siedzenie pasazera ale wtedy kozystam z pilota i tylko wciskam opcje na pasku. Wiec jak dla mnie ten pasek jest bez znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutkam, mógłbyś się podzielić z nami wszystkimi na forum, jakim sposobem "tniesz" swój system "AKTYWNIE" na 7893/7894 ?

 

BoardMarker, co do najlepszych w swoim przedziale cenowym opcji radyja z aktiv plus czasy, to szukaj: 9815, 9833, 9853, BTW jak napisałeś wcześniej że rozważasz opcje 9886, bo ładne tylko nie wiesz jak gra, to miej świadomość że nie ma w nim aktywki, nie wiem jak z czasami, i tutaj musiałbyś dorzucić Imprinta.

 

hehepack, z tym 7897 to mnie kurde wyprzedziłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ją obecnie i powiem że ciekawe radio. na początek na pewno urzeka Fantomface, wszystkie przyciski w odpowiednim miejscu, łatwy dostęp do ustawień procka (lepszy niż w 9835 np.) oraz rca na kablach. pierwsze radio które mi weszło bez problemów !

 

co do gry to jak to w większości alpinek dobry przyzwoicie dynamiczny dół, góra raczej nie ostra ale napewno dość dzwięczna, może nieco uwypuklona. z tym że to co pisze to pewno w odniesieniu z 9835 bo z nią bezpośrednio porównywałem. przed decyzją którą wziąć warto może posłuchać obu ( albo i jeszcze innych modeli) bo sam nie wiem do końca którą zatrzymać.,.

 

co do 9886 to nie brałbym pod uwagę. ( nie koniecznie przez brak proca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutkam, mógłbyś się podzielić z nami wszystkimi na forum, jakim sposobem "tniesz" swój system "AKTYWNIE" na 7893/7894 ?

 

A czy tam jest choć jedno słowo o tym, że tnę ten system radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tam jest choć jedno słowo o tym, że tnę ten system radiem?

No to teraz sprawa się wyjaśnia.

 

Ale mi głównie chodziło o to, że cały czas się tak upierałeś nad tym, że 7893/7894 ma pełną zwrotnicę aktywną, do stworzenia systemu 2way (chociażby) full activ, dlatego chciałem wiedzieć w jaki sposób udało Ci się to ogarnąć, moja wypowiedź powinna zostać potraktowana przez Ciebie w sposób ironiczny :]

 

hehepack, na pierwszym pikniku miałem do czynienia z 7897, potem bawiłem się nim u maxtz'a na drugim pikniku, co do porównania to niestety nie miałem go u siebie, żeby wykonać test, ale wierzę Ci na słowo, bo w końcu te same radia mamy - 9835R :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi chlopaki. Szukalem troche tych radyjek. Rezygnuje za zakupu przez neta, bo od znajomych mam dwie propozycje

Mam mozlwiosc kupic Alpine CDA-9855 i Alpine CDA-7878r

Cena to 700zł i 900zł. Nie wiem, czy to aktrakcyjne ceny jak na te radia? Ta 7878r jest gorsza od 9855 nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepack, na pierwszym pikniku miałem do czynienia z 7897, potem bawiłem się nim u maxtz'a na drugim pikniku, co do porównania to niestety nie miałem go u siebie, żeby wykonać test, ale wierzę Ci na słowo, bo w końcu te same radia mamy - 9835R

Przypomnij się w sobotę(sms), a w niedziele na spocie będziesz mieć taką możliwość. Tylko z daleka z super glue :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sprzedałeś tamtego, czyżbyś kupił kolejnego :looka: ?

Domyślałem się, że o to spytasz.

Nie, to nadal będzie ten sam co miałem.

Po prostu sprzedałem go kumplowi.

Od ponad roku leży na półce i się kurzy, czeka aż w końcu coś ruszy się u kumpla w aucie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...