Skocz do zawartości

Mega teksty "fachowców" dziedziny CA


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 279
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A moim zdaniem film OK, ale zabrakło w nim:

- podpowiedzi, gdzie można tych przepustów w grodzi szukać,

- sprecyzowania, gdzie ten bezpiecznik powinien być,

- zero wzmianki o przewodzie remote,

- rozszerzenia odrobinę tematu o grubości przewodów zasilających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo ale może to było specjalnie :).

Daniel tego nie powiedział dlatego żeby później przyjechał do niego taki początkujący instalator na sprawdzenie dlaczego nie gra :).

 

A tak na poważnie ten film jest dobry dla kogoś kto nic nie wie o CA i stawia pierwsze kroki.

Lepiej niech zobaczy, popróbuje a nie zadaje durnowate pytania na forum i tworzy 50 tematów, jak podłączyć głośniki, jak kable, gdzie wzmak.

To było dedykowane dla takich ludzi i im się przyda.

Znam Daniela i wiem że jak by chciał fachowo to przedstawić to 80% oglądaczy do których to było dedykowane nie wiedziała by o co chodzi i o czym mówi :).

 

80% (jak i nie więcej) osób które rozbudowują sprzęt grający w swoich samochodach to osoby które przez CA rozumieją:

- TUBĘ w bagażniku;

- głośniki JAJKA na tyle;

- wzmacniacz o mocy miliona WATT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, zobaczcie moje filmiki z frezowania

banalna rzecz, ktora kazdy zna

ale jednak wiele osob tego nie wiedzialo i sie czegos nauczylo!

tak wiec pomysl wart realizacji ;)

widać, masz doświadczenie w kręceniu filmików, możesz sam takowy nakręcić i poddać go ocenie. Powyższy filmik jest dla mnie nieodpowiedni ponieważ:

- skoro daje masę od budy, to dlaczego nie daje jej od aku/silnika do budy - argument, bo taka jest szkoła do mnie nie przemawia w ogóle,

- wejście "haj pałer" - samo w sobie dyskwalifikuje to wszystko,

- zero informacji na temat remote,

- wzmacniacz sobie luzem lata pod fotelem,

itd. można się przyczepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W golfie IV tak jest zrobione...

w każdym aucie jest tak zrobione, jednak dodając kolejny odbiornik, warto zwielokrotnić połączenie. To tak, jakbyś wzmacniacz 1 kw podpiął pod gniazdo od zapalniczki tłumacząc się , że nie przecież jest tam prąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co czepiac, tragedii nie ma, montowal tam tylko kiczowatego CP, prądu az nadto mial na to co tam wrzucali... Dobrze ze na forach pokazuja chociaz takie filmy instruktazowe, moze Ci którzy do nas trafia pozniej beda chcoc troche uswiadomieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylem w sklepie Elektronicznym w Radomiu na ulicy Wałowej, ponieważ mam problem ze wzmakiem i nie moglem sobie poradzic z jego zrobieniem wiec udałem sie tam bo podobno dobry tam elektronik jest. Wchodze i mowie, że jak napiecie przekroczy 14V to zapala sie protect we wzmaku a on na to: MUSISZ ZMIENIC OPROGRAMOWANIE W PROCESORZE DZWIEKU po tym padlem ale na tym sie nie skonczylo :) Stwierdzil ze mam cos z glosnikami i wysylal mnie na ta sama ulice do akustyka bo? Bo mam WYFAZOWANE głośniki a po tym wyszedłem i rece mi opadly. Pierwszy raz w zyciu slyszalem cos takiego :]

Nie wiem jak to oceniać :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz czesciej sie przekonuje ze pora zalozyc wlasna dzialalnosc i robic za "fachowca"

 

ostatnio kolega wyslal mnie do znajomego ktoremu "piszczalo" kino domowe... oczywiscie wielcy fachowcy byli i odrazu mowili ze procesor do wymiany czy jakies tam inne trudne slowa. a nikt nawet nie zajzal na tylna scianke i nie widzial ze gole kable od plusa i minusa dotykaja metaowej obudowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A wiec bylem Całkiem niedawno w "2n car system" które mieści się we włocławku a dokladniej w Wiślaninie. Szukalem dla kolegi głośnikow 13 poniewaz seria to były trupy i pan ktory tam pracuje powiedzial mi ze "Najlepiej bylo by kupic glosniki 16cm (polecil mi firme krzak o ktorej nigdy nie slyszalem) i do tego kupic tweetery za 9,50 poniewaz lepsze sa takie najtansze niz zadne" :cisza:

 

A poza tym jak to on powiedzial "Honda civic 5gen to bardzo nietypowy samochod i ciezko dostac do niego tuleje" tuleje znaczy sie dystanse :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena z dzisiejszego dnia. Siedzę w samochodzie ze znajomym i rozmawiamy o radiach i przychodzi sąsiad. Po chwili nasłuchu naszych rozmów mówi:

-słyszałem że masz jakiś sprzęt

-)no tak zgadza się

-a co masz?

-) głośniki przód, 2 wzmacniacze i radio

-a masz tubę?

-)tubę?... no raczej nie sam przód

-e to nic nie masz

 

Dodam że jeździ z 20cm głośnikiem w tubie z wbudowanym "wzmakiem" w bagażniku i ma "wzmacniacz antenowy do wzmocnienia sygnału". Spytałem po co mu to? - Lubię słuchać radia. Gdy to usłyszałem padłem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowiłem objechać poznańskie sklepy CA. I facet w miejscowości Suchy Las porównał:

,,Słyszałem kiedyś głośnik 13" i ta 16" gra pięć razy lepiej!'' mowa o zestawie współosiowym. W/w zestaw był u pana w sklepie wg niego najlepszy i najdroższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzialem bratu ze trzeba wyciac blache bo sie glosnik nie miesci.

 

masz wyrzynarke?

po co mi wyrzynarka - to sie robi szlifierka!

no dobra, tylko nie wyjezdzaj za linie odrysowana od dystansu...

 

po 5min jak narzekal ze tego wzmocnienia w srodku nie wytnie to zaniemowilem...

zadzwonilem do kolegi zeby mi z garazu przywiozl wyrzynarke i wiecej brata do drzwi nie dopuszczalem :P

 

a tak na koniec wyobrazcie sobie co by bylo gdyby to byl samochod klienta?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...