Skocz do zawartości

Mega teksty "fachowców" dziedziny CA


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 279
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

widze, ze sie ze mnie smiejecie :)

 

wiec powiem krotko: 

 

poradnik z forum a3, to nie poradnik jak stworzyc najlepsze audio na swiecie, a jedynie jak poprawic fabryke na tyle, zeby dalo sie tego sluchac. 

kto nie wsiadl do tego auta z fabrycznym naglosnieniem, ten nie bedzie wiedzial, ze pierwsza rzecza, ktorej brakuje to wlasnie jakiekolwiek niskie dzwieki. w tym arcie jest link do tego, jak wykonac skrzynke w nadkole do trojki, razem z podstawowym doborem glosnika, juz was tak nie bawi? czy dac linka i razem sie posmiejemy? 

 

i jak ktos zaznaczyl, poradnik jest zrobiony ''na wesolo'' i to dosłownie. pieknym przykladem jest fotka mojego bhp.

 

cyniczne wypowiedzi mnie tez bawia, bo, co bedzie dla wielu zaskoczeniem, je rozumiem. 

 

i nie wiem, co zlego jest w tych panelach pod wzgledem wykonania ?? materialy na takie panele tanie nie sa, troche czasu na ich zrobienie trzeba posiwecic, a ja swoj czas cenie. zamiescilem poradnik dla ludzi ogarnietych, a ci, ktorzy nie potrafia tego zrobic, sa w stanie wylozyc pare zlotych za prace (moze nieuczciwa, i te panele to jakas kompletna chujnia, oswieccie mnie ??)

 

jak ktos jest z jeleniej czy wrocka, to mozna sie umowic na odsluch. po takim wieszaniu psow na tym configu, zaskoczenie moze byc tylko na +. sam spodziewalem sie duzo gorszego efektu, a i tak wiem, ze nie jest to szczyt marzen.

 

co do tutejszego uzytkownika 

rutkam

to powiem tyle, ze raczej ciezko sie dyskutuje z tym czlowiekiem, bo nigdy nie przedstawil mi swojej racji. moze taki typ, ze nie potrafi ? 

 

wiec kto mi powie, czemu komora skladajaca sie z  poszycia drzwi i tapicerki nie jest wg. niego komora ? ja nie strugam debila, chce wiedziec. ale ten czlowiek mi tego nie powie:(

 

rozwiazanie hehepacka szanuje, ale jest ono przeznaczone dla bardziej hardkorowych uzytkownikow niz ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec kto mi powie, czemu komora skladajaca sie z poszycia drzwi i tapicerki nie jest wg. niego komora ? ja nie strugam debila, chce wiedziec. ale ten czlowiek mi tego nie powie:(

 

Jest komorą i możesz o niej choć trochę poczytać na tym forum.

 

rozwiazanie hehepacka szanuje, ale jest ono przeznaczone dla bardziej hardkorowych uzytkownikow niz ja.

 

 

Moim zdaniem porwałeś się na coś równie trudnego i niestety sporo roboty w Twoje drzwi trzeba by jeszcze włożyć aby "zagrały". Jak dodasz jeszcze fakt  "podwieszenia" Twojego tematu na wiadomym forum, to już masz powody czemu Twój manual tyle wesołości budzi :) ale... Zawsze możesz założyć swój temat tutaj, w "instalacjach" i spokojnie poczekać na reakcje uzytkowników :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi gdzie tam jest komora

 

Na przykłd u gazownika w audi :wink:

 

Komorą według mnie można nazwać "coś" szczelnego a tapicerka przykręcona do drzwi na pewno nie jest sczelna.

 

No i też jest powód, dla którego manual gałgana jest hmm... radosny? :)  B@rtek, użyj szukajki forumowej, ale tak uczciwie użyj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Soniff Ty to się chyba nigdy nie denerwujesz :D Zawsze wszystko na spokojnie, aż dziw bierze :)

Oj denerwuję się ale na szczęście dość rzadko :)


Tego by brakowało żeby jeszcze denerwować sie musiał ;)

Dokładnie tak - na forum przychodzimy bawić się i odpoczywać :)


Ale to sie nie ma co spinać... Potrafiliscie mu jechać kiedy nie widział? Bierzcie na klaty i tyle...

Nie pozostaje nic innego jak Ci przytaknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaczerpnięte z innego forum no i niby o HA ale to może być uniwersalne:

 


"wartość częstotliwości dudnienia akustycznego"
"połączony szeregowo z driverem kondensator powoduje przesunięcie w fazie o kąt 90 °
Być może w tej starej praktyce jest jakaś prawda którą jedynie mogą potwierdzić odpowiednie charakterystyki będące wynikiem specjalistycznych badań akustycznych..."
"wstępne skręceniu fazy"
"takie zjawisko może występować bowiem wiąże się z ono ze zmianą polaryzacji biegunów kondensatora. "
"Osobiście to mam zestaw liniowy napędzany trzema wzmacniaczami analogowymi sterowanymi przez crossover."
"ważne aby zwrotnica nie miała zbyt dużego odcięcia pasma, bowiem na sygnale wyjściowym niesie to ze sobą określone straty mocy"
napisał(a):czasem odbywa się tak skomplikowany proces "ulepszania" sygnału, że niejeden procesor ma poważne trudności z przetwarzaniem tegoż...- Dlatego też swój zestaw liniowy napędzam wzmacniaczami analogowymi, lecz za ową prawdę zostałem skrytykowany przez moda na pewnym forum które to niby posiada tak wysoki poziom, chodź tak naprawdę prawdziwi specjaliści są tu na EP."
napisał(a):zastosowanie X-Over'a nie załatwi sprawy i nie powoduje że możemy mówić o LINIOWYM zestawie głośnikowym. - To że moje drivery nie posiadają piezo a jedynie tytanowe kopuły, to wcale nie świadczy o tym iż są jakościowo tak kiepskie, że nie można ich zaliczyć do zestawów liniowych.

Mój układ jest trójdrożny, a sam crossover daje możliwość regulacji proporcji mocy głośników w wyznaczonych pasmach. "
"jakość odbioru też jest bardzo dobra bowiem większa ilość głośników sprawia lepsze wypełnienie akustyczne mojego pomieszczenia i proszę mi wierzyć iż jakościowo taki zestaw liniowy prezentuje się o wiele lepiej niż dwie trójdrożne kolumienki systemu PA"
"mój pokój, to nie jest sala koncertowa, albo większa dyskoteka... (ilość kolumn jest odpowiednio dobrana do tzw. "szybkości wypełnienia akustycznego"
"Co Do kolumn domowych, to niby fajnie grają, lecz brakuje w nich przestrzeni...
To jest tak jak z pompką...
Jeśli owa pompka nie posiada wydajności to nie wypełni naczynia w określonym czasie. (podobnie jest z akustyką, jeśli kolumny są małe, to nie są w stanie wypełnić przestrzeni w bardzo krótkim czasie)"
 napisał(a): ...Miałem okazję posłuchać tych alphardów i wiem co słyszałem. Nawet wystrojone oryginalnym procesorem , obsługiwane przez przedstawiciela firmy nie grały tak jak powinny. Jedyny ich plus - wielkość i to, że z daleka dość skutecznie imitują LA... - Te ich procesory też mi nie podchodziły do gustu, dlatego też na własny użytek stworzyłem własny analogowy power-crossover"
"ten kawałek systemu liniowego emituje falę akustyczną liniowo, ze względu na odpowiednią budowę samych gór."
"taki niewielki kawałek linii zamieszczony w domu daje wrażenie jak by dźwięk pochodził z przestrzeni, a nie z określonego punktu jakim jest driver bodź midwoofer kolumny domowej...
I to jest właśnie to (wypełnienie przestrzeni)
Mówiąc prościej jesteś w stanie określić kierunek emisji, a nie określony punkt poszczególnego pasma."
"jeden driver nie da rady odpowiednio szybko wypełnić przestrzeni akustycznej, co cztery rozmieszczone w określonych odległościach..."
"parametrów akustycznych kolumny od tak nie da się zmienić, a więc skoro została ona stworzona do kierunkowej emisji, to też tak się dzieje bez względu czy to pokój, czy może estrada..."
"Głośniki pracują w jednej fazie bez przesunięcia, a co do odbić akustycznych (echo) to takowe zjawisko występuje w każdym rodzaju nagłośnienia."
"Stereo mnie nie interesuje. (w końcu jeśli ktoś do mnie przemawia, to w takim małym pomieszczeniu słyszę mono, a nie stereo)"
"matiz napisał(a):natomiast istotne jest to, że to nie jest system liniowy. - dlaczego nie jest? Przecież kolumny sieją kierunkowo ? "
"Te kolumny zostały stworzone po to aby kierunkowo emitować falę akustyczną, bez względu na to ile ich jest.. (wynika to z odpowiednio policzonej geometrii owych kolumn)"

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam coś powiem. Czasami będąc w różnych punktach, słucham takich różnych ichnich wypowiedzi, to też mam ubaw, gdy słyszę mądrości specjalistów, czasami coś nawiąże w ich temacie, to nawet rozumieją te bzdury i mówią że mam racje..

A najlepsze jest to, gdy bywam w takich różnych miejscach, wraz ze swoją dziewczyną, która nic nie kuma w "naszych" tematach to się śmieje co ci "fachowcy" za bzdury gadają, bo nawet ktoś ciemny kuma że to bujda na resorach  :rotfl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapytałem sprzedającego wzmacniacz AUNA AB-250 1200W o wartość rzeczywistej mocy w oferowanym przez niego sprzęcie.

Facet chwali się w aukcji wykwalifikowanym zespołem fachowców, wieloletnim doświadczeniem itp.

Oto jaką odpowiedź otrzymałem:

Witam,

Niestety producent w specyfikacji podaje tylko moc max 1200w w mostku
Z doświadczenia możemy powiedzieć
1200W Max bridge
800W mocy muzycznej bridge
400W RMS bridge

Podane wartości są dla ustawienia pracy w mostku (bridge) przy pracy stereo moc dzieli się na 2 

No nieźle, a co na to niezastąpiony amp-performance.de?

http://amp-performance.de/1068-Auna-AB-250.html

 

Dzięki za takiego "fachowca" i jego doświadczenie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1200W Max bridge
800W mocy muzycznej bridge
400W RMS bridge

 

Auna AB-250

1 × 18 Watt Kanal 1 an 4 Ohm
2 × 17 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm
Stromaufnahme 3,8A
Wirkungsgrad 65,5%

34 Watt Gesamtleistung

Die Endstufe ist nicht brückbar.

 

:rotfl: :rotfl:

 

Warto zachować dla nowych , kiedy się pyta dlaczego wzmacniacz z alledrogo nowy o mocy 1500 watt ma zagrać gorzej jak "zwykły" stary polecany na forum o mocy np 2 x 50 RMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...