Skocz do zawartości

Zapach z wzmaka lub kabli


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podłączyłem sprzęt rodek 625w rms max i hertz 600w rms przy max nastawieniu radia 2 razy zdazylo mi się że zasmierdziało coś jakby kable się topiły lub też coś z przegrzaniem wzmacniacza co to może być przypomnę że kable mam 35mm i puszczone są koło czincza czy to ma jakaś różnicę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To chyba ma najmniejszy wpływ droga rca

 

A co do zapachu to lepiej dobrze sprawdzić.

 

Jaki masz bezpiecznik na plusie przy aku ?

Na plusie mam 100A

Nie wiem może i sub ale przy max graniu nie ma żadnego spadku jakości typu że buczy czy trzeszczy.

 

Hehe powachaj suba :P

Dobrze powącham ale czy to mu pomoże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wąchaj suba w okolicach cewki (przez otwór bass reflex).

 

A skąd informacja że ma obudowe BR ? :P

 

Jeśli to przewody zasilające tak śmierdzą to lepiej już biegnij po gaśnicę bo bezpiecznik już raczej nie spełnia zadania.

 

Czemu nie spełnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co oznacza to max granie. Pewnie gra z przesterem i głośnik troche pośmierdzi przed całkowitym zakatowaniem. Jak masz gain ustawiony?

Gain jest chyba na 3/4 ale jak dam mu bardziej hz tak na 300 to bardziej smierdzi następna sprwa tak mam skrzynię z BR ale to przy dobrej nucie i basu tak właśnie z niego troszkę śmierdzi przy 50 głośności dobrze gra a przy 60 czy 62 w zależności od piosenki już troszkę śmierdzi, dla pewności podjadę do jakiegoś sklepu może mi gość coś na ten temat powie lub ustawi, bo ja jestem troszkę zielony w tym.

 

a teraz zobaczyłem że kabel masy jest w jednym miejscu przecięty i miedzią dotyka o stal czy to ma jakieś znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz zobaczyłem że kabel masy jest w jednym miejscu przecięty i miedzią dotyka o stal czy to ma jakieś znaczenie ?

 

To zależy czy ta "stal" ma połączenie z czymś innym - biegunem dodatnim, zaciskiem głośnikowym itd. itp. Mimo wszystko to popraw.

 

Co do bezpiecznika to zdażyło mi się widzieć prowizorki łączone drutkami z braku paru zł na nowy.

A to że ma obudowę BR albo BP to tylko zasugerowałem, bo z zamkniętej to raczej nie wyczuje cewki głośnika, przynajmniej nie na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej 88 nie dawaj mu tyle hz bo gorna granica dla suba powinny byc okolice 100hz. Jesli bedziesz go tak wysoko ciął to spalisz głośnik. Druga sprawa to jak pisal sinsemillaa powylaczanie podbic basu.

 

Nie lubie słowa wygrzewanie, bo mi smierdzi audiofilskim bełkotem, bardziej pasuje w to miejsce 'ulozenie zawieszen glosnika'. I smiem w to watpic ze niewygrzany glosnik moze sie uszkodzic ze wzgledu na to ze nie zostal wygrzany. Tyle razy wyciskałem siódme poty z z subów świeżo wyjętych z kartonu że jest to dla mnie bujda na resorach. Wygrzewanie i wytrzymałość mocowa wg. Mnie nie maja ze soba za wiele wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wzmak to rodek i nie kopci następna sprawa mam ustawiony głośnik na 50hz znaczy się przy wzmaku jak dam na 100 to lepiej nie pytaj jak śmierdzi no tak mam podbicie basu wiec jak wylaczam to niby dobrze jest wszystkie ustawienia na subie są prawie na najniższym poziomie.

 

andrzej 88 nie dawaj mu tyle hz bo gorna granica dla suba powinny byc okolice 100hz. Jesli bedziesz go tak wysoko ciął to spalisz głośnik. Druga sprawa to jak pisal sinsemillaa powylaczanie podbic basu.

 

Nie lubie słowa wygrzewanie, bo mi smierdzi audiofilskim bełkotem, bardziej pasuje w to miejsce 'ulozenie zawieszen glosnika'. I smiem w to watpic ze niewygrzany glosnik moze sie uszkodzic ze wzgledu na to ze nie zostal wygrzany. Tyle razy wyciskałem siódme poty z z subów świeżo wyjętych z kartonu że jest to dla mnie bujda na resorach. Wygrzewanie i wytrzymałość mocowa wg. Mnie nie maja ze soba za wiele wspolnego.

Czyli twoim zdaniem jak dam 100hz to nie bedzie smierdzić akurat ja zwiekszyłem do 100-120 i zaczał bardziej smierdzić jak grał więc sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im niżej go tniesz tym lepiej dla niego. Jeśli masz filtr HP na pokładzie to także go włącz na granice 20 - 30 Hz. Po drugie ustaw prawidłowo gain ! Nie na oko czy ot tak na ucho. Instrukcje znajdziesz w kilkudziesięciu tematach na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź może subsonic podkręć na ok. 30 Hz, lavel dałbym jeszcze niżej, chyba, że chcesz go cały czas pałować.

Dobra tak zrobię a jak będzie subsonic na 35-40hz bo trudno będzie równe 30hz ustawić :D lavel mówisz niżej to jak dać na 1 czyli najniżej czy na 2 liczę w skali do 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego tak śmierdzi, ale wnioskuje, że coś nie tak z głośnikiem.

Z tego co pamiętam z naszych rozmów, to kupiłeś używany. Zapytaj gościa czym go napędzał, może kupiłeś już lekko usmażony, daj lavel na 1 i słuchaj ciszej na razie, żeby go do końca nie skatować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego tak śmierdzi, ale wnioskuje, że coś nie tak z głośnikiem.

Z tego co pamiętam z naszych rozmów, to kupiłeś używany. Zapytaj gościa czym go napędzał, może kupiłeś już lekko usmażony, daj lavel na 1 i słuchaj ciszej na razie, żeby go do końca nie skatować.

teraz jest tak na 2,5 to w końcu na ile mam dać na 1 czy na 10 w prawo czy w lewo kręcić bo jeden mówi tak drugi tak on mówił że mu grał pod hertzem jakimś 350w rms piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tak ciężko samemu posłuchać kiedy gra ciszej ?? :przestraszony: Pokrętłem tym ustawia się czułość wejścia więc im większa liczba na skali tym czułość mniejsza. I używaj znaków interpunkcyjnych bo czytać ciężko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...